Intel Core i7 Nehalem chyba v TLB - icons.cz

Intel Core i7 Nehalem chyba v TLB

Historie se opakuje, ale tentokrát v opačném táboře. Velmi podobnou chybou jako při uvedení AMD Phenomu trpí zřejmě i nové procesory s jádrem Nehalem Core i7 ze stáje Intelu.

Brzy po uvedení procesorů řady K10 AMD Phenom se zjistilo, že trpí chybou v návrhu TLB(Translation Lookaside Buffer). Tato chyba měla způsobovat nestabilní chování a pády systému, v praxi se tak stávalo velmi zřídka a chyba se projevovala pouze v laboratorních podmínkách.

Na internet se dostalo listopadové vydání Intel Core i7 Procesor Specification Update, ve kterém sám Intel připouští, že v jistých případech při práci s TLB může docházet k nepředvídatelnému chování, poškození dat nebo zamrzání systému.

corei7-tlb-chyba

Intel, stejně jako předtím AMD, vydá update BIOSu, který by měl tuto chybu odstranit. Zatím však není jasné jak závažný problém ve skutečnosti opravdu je a jestli, jako v případě Phenomu, se jedná v praxi o téměř nezpozorovatelný problém. Je také otázkou jestli tato chyba způsobí i podobný propad prodeje procesorů Core i7 jako tomu bylo u Phenomu.

Dwarf, 19:56, 1.12.2008, Hardware


Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky


TOPlist