Grand Theft Auto IV bugy a ochrana. Hra nebo zklamání roku? - icons.cz

Grand Theft Auto IV bugy a ochrana. Hra nebo zklamání roku?

Na začátku týdne vyšla dlouho očekáváná PC verze pokračování slavné série Grand Theft Auto IV. Splnilo se očekávání nebo ne?

GTA4 V nadpisu sice je slovo zklamání ale je to trochu s nadsázkou. Osobně totiž zatím nemůžu posoudit, aspoň ne tedy po hratelnostní stránce. Není to z důvodů, že hru nemám, ale protože je na mém PC nehratelná. Bohužel podle reakcí na internetu nejsem zdaleka sám.

ATI i nVidia bugy

Téměř okamžitě po vydání se fora zaplnily stížnostmi na grafické bugy a to jak lidí vlastnící karty od ATI, tak i nVidia. Bohužel se nejedná o žádné triviální chyby, ale o celkem závažné věci. Spoustě lidí ve hře úplně chybí nebo problikávají textury, stejně tak na některých kartách problikávají stíny. Dále se objevuje bug, že se nevykreslují objekty ve střední vzdálenosti, což způsobuje komické situace kdy vidíte všechny objekty v dálce, ale najednou se těsně před vámi objeví dům co na střední vzdálenost nebyl vidět. Hodně lidí také trpí permanetní tmou, podivním rozpixelováním objektů a tak by se jistě dalo pokračovat téměř do nekonečna.

V obou táborech se prý ale pilně pracuje na ovladačích, které by měly odstranit některé chyby a stejně tak i Rockstar pracuje na patchy. Například nVidia už vydala nové beta ovladače optimalizované pro GTA4.

UPDATE

Podle Rockstaru je hlavní příčinou nezobrazování textur v Grand Theft Auto IV přítomnost různých programků na ladění na grafického výkonu.(např. Rivatuner) Je doporučováno všechny hodnoty v těchto programech nastavit na základní hodnoty a poté utility odinstalovat a nainstalovat nejnovější ovladače pro vaši grafickou kartu. V případě že ani to nepomůže radí Rockstar zkusit odstranit všechny pozůstatky po starých ovladačích a ladících programech pomocí speciálních utilit jako např. CCleaner. (To je potřeba udělat v nouzovém režimu Windows – F8 při startu)

HW nároky

Pár dní před vydáním se objevily oficiální HW nároky pro GTAIV. Reakce na ně byla ve většině případů poněkud rozpačitá, protože jako minimum se uváděl dvoujádrový procesor a jako doporučený dokonce procesor čtyřjádrový. Jak se ukázalo tak nároky nelhaly. GTA opravdu potřebuje velmi silný procesor.

Rockstar na tuto stížnost pouze prohlásil, že engine Grand Theft Auto 4 je engine budoucnosti a vysoké nastavení detailů je určeno pro počítače které dnes ještě ani nejsou na trhu. Stejně jako byl ve své době engine GTA3, na kterém běžel i předposlední díl San Andreas.

Dovolil bych si o tomhle tvrzení trochu polemizovat. Zatím sem tedy ze hry moc na vlastní oči neviděl. (Mám bug s blikáním stínů, což je hodně nepříjemné.) Ale to co sem viděl mi nepřišlo nic moc na to na kolik FPS to běží.(20–40FPS v 1280×1024 vše na medium s Radeon X1950XT) Když si odmyslím dnešní standartní podivné efekty jako motion blur, depth of field, bloom, atd. tak mi přijde, že se snad dívám na staré San Andreas.

Co se týká porovnání s GTA4 verzí pro XBOX360 a PS3, tak Rockstar tvrdí, že PC nastavení renderingu na medium už podává o něco lepší grafiku než na konzolích. (Maximum na PC je very high) Dohled na konzolích prý odpovídá hodnotě 20 (ze 100) na PC. Jestli je tohle pravda, tak bych Grand Theft Auto IV na konzolích na nějaké větší TV opravdu nechtěl vidět :)

-norestricions -nomemrestrict …bez toho ani ránu

Vlastníte grafickou kartu s 256MB paměti? V tom případě se seznamte s výše uvedenými příkazy -norestricions nebo -nomemrestrict. V nastavení grafických detailů je totiž ukazatel kolik grafické paměti si vámi nastavená úroveň detailů zabere. Abych byl přesný, tak to ovlivňuje pouze nastavené rozlišení, textury a dohled.

GTAIV omezení nastavení detailů

Kliknutím zobrazíte detail

Pokud tedy máte na grafické kartě pouze 256MB, tak zapomeňte například na vyšší rozlišení než 1152×864, textury na low a dohled 1. Víc vám hra prostě nedovolí a to přestože v tomto nastavení máte například 40FPS. Jediné řešení je pustit hru s různými přikazi jako jsou například -nomemrestrict (ruší zmíněné pamětové omezení) nebo -norestrictions (ruší všechny omezení) Tyto příkazy musíte přidat do zástupce na ploše jinak si ani neškrtnete.

Pustíš to a nemáš textury? Ty štastlivče!!

Kromě bugů v grafice trpí GTA4 i spoustou jiných. Hodně lidí při pokusu o spuštění dostane pouze nic neřikající chybovou hlášku a tím to končí. Naštěstí na spoustu z nich už se objevilo řešení (na spoustu z nich prý stačí jenom restartovat systém nebo hru, no není to k popukání? :) ) Na internetu se objevila stručná nápověda prozatím přeložená do slovenštiny, takže pokud patříte mezi ty kterých se to týká může vám pomoc.

MMA10== Zaregistruj sa v Social Klube.

RMN20== Windows Vista: Potrebuješ mať Service Pack 1 alebo vyšší pre pokračovanie.

RMN30== Windows XP 64 / Server 2003: Potrebuješ mať Service Pack 2 alebo vyšší pre pokračovanie.

RMN40== Windows XP: Potrebuješ mať Service Pack 3 alebo vyšší pre pokračovanie.

DD3D50== D3D Error – nutný DirectX 9

TEXP110== D3D Error – Chyba pri vytváraní textúry – Prosím reštartujte hru.

DWIN20 == D3D Error – Chyba pri definovaní pamäťe – Prosím reštartujte hru.

DD3D10== D3D Error – Prosím reštartujte hru.

DD3D10== D3D Error – Prosím reštartujte hru.

DD3D30== D3D Error – Prosím reštartujte hru.

DWIN30== D3D Error – Prosím reštartujte hru.

DD3D20== D3D Error – Prosím preinštalujte hru a/alebo preinštalujte DirectX.

DWIN10 == D3D Error – Prosím reštartujte hru.

DD3D60== D3D Error – Shader Model 3.0 alebo vyšší pre pokračovanie.

DD3D70== D3D Error – Nemožno vyvolať D3D prístroj. Prosím reštartujte systém.

GPUP10 == D3D Error – Nemožno vyvolať D3D prístroj. Prosím reštartujte systém.

TEXP20== D3D Error – Nemožno vyvolať D3D prístroj. Prosím reštartujte systém.

TEXP30 == D3D Error – Nemožno vyvolať D3D prístroj. Prosím reštartujte systém.

TEXP80== D3D Error – Nemožno vyvolať D3D prístroj. Prosím reštartujte systém.

DD3D40== D3D Error – Nemožno navrátit prístrojové spracovanie. Prosím nainštalujte si posledné grafické ovládače a/alebo preinštalujte DirectX.

TEXP10== D3D Error – Nemožno navrátit prístrojové spracovanie. Prosím nainštalujte si posledné grafické ovládače a/alebo preinštalujte DirectX.

DD3D80== D3D reset failed – Prosím reštartujte hru.

STRB10== Failed to delete file – Prosím reštartujte systém.

RMN10== Failed to read file – Prosím reštartujte systém.

STRM10== Failed to read file – Prosím reštartujte systém.

STRM20== Failed to read file – Prosím reštartujte systém.

BNDL10 == Failed to write file – PProsím reštartujte systém.

STBF10 == Failed to write file – Prosím reštartujte systém.

VOIC10 == Fatal voice chat error – Prosím reštartujte hru.

RESC10 == Out of video memory – Prosím reštartujte systém.

BA10== Out of virtual memory – Prosím reštartujte systém.

EA10 == Out of virtual memory – Prosím reštartujte systém.

TEXP60== Unable to create color render target – Prosím nainštalujte si posledné grafické ovládače a/alebo preinštalujte DirectX.

TEXP70== Unable to create depth render target – Prosím nainštalujte si posledné grafické ovládače a/alebo preinštalujte DirectX.

AE10== Insufficient Memory to Start Game – Prosím zatvorte aplikácie a reštartujte hru.

PC10== Unable to retrieve D3D Device – Prosím reštartujte Váš počítač alebo preinstalujte ovládač od monitora.

TF10== Unable to write to disk – Prosím reštartujte hru

WS20== InitWinSock failed – Prosím reštartujte systém a/alebo preinštaujte hru.

WS30 == InitWinSock failed – Prosím reštartujte systém a/alebo preinštaujte hru.

Grand Theft Auto IV = Windows Service pack nutnost

Ano je to tak. GTAIV požaduje Windows XP Service pack 3, který dodnes způsobuje některým uživatelům například problémy se sítí a u Windows Vista je zase potřeba Service pack 1, který taky není pro někoho úplně bezproblémový.

Instalace a spuštění = denní dovolená

Možná se vám zdá, že už těch problémů bylo dost, ale ještě nekončíme. Někomu to možná bude připadat už jenom jako nadávání z ročílenosti, ale to že vás hra nutí registrovat na Rockstar Social Club a jeho RGSC.exe musíte mít spuštěné v tray jinak se hra vůbec nespustí a pro ukládání ve hře zase musíte mít Windows Live účet mi přijde jako čistá buzerace.

A to se ještě člověk musí modlit aby potom co hru konečně nainstaluje, všelijak aktivuje, zaregistruje se všudemožně, nemusel shánět nové ovladače na všechno možné nebo nemusel trávit hodiny na forech co má dělat, když mu hra nefunguje nebo jenom nezobrazuje textury.

Abych však byl spravedlivý, tak na Social Clubu se registrovat nemusíte, ale v tom případě zase nejde použít zmíněné příkazy na odstranění omezení paměti, protože pokud nejste v Social Clubu přihlášeni hra jde pouze pustit tlačítkem PLAY v offline modu Social Clubu, kdy se hra pustí znovu bez zadaných příkazů. I Windows Live účet na ukládání pozic ve hře si můžete vytvořit jako offline. Oba účty samozřejmě vytváříte jenom při prvním spuštění, ale i tak to považuji za sprosté obtěžování.

Naši hru necracknete piráti!

Takové prohlášení vyšlo od Rockstaru těsně po vypuštění hry do světa, kdy samozřejmě piráti pilně pracovali na prolomení ochrany. GTA4 používá dnes již běžný Securom onlineaktivací přes internet. I tak se již chvíli po vydání objevil první crack, který dovoloval hru spustit. Rockstar ale kromě Securomu do hry zakomponoval několik skrytých ochran, které při zjištění nelegální kopie začali způsobovat chyby ve hře, že jí nebylo možné hrát. Tak se při použítí prvního cracku po chvíli rozhoupal obraz nebo auta jezdila sama.

Grand Theft Auto IV

V současné době je však na internetu již několik cracků, které by se měly zbavovat všech těchto protipirátských nástrah a tak jediné co ochrana způsobuje jsou tradiční problémy pro poctivé kupující. Pro ty už je připravena menší pomocná stránka v případě problému s ochranou.

Nepovedený port nebo uspěchané vydání?

Již dávno Rockstar ujištoval, že na PC verzi pracuje samostatný tým a bude hodně odlišná od té konzolové a bude odladěná pro PC. Jak je vidět někde se stala chyba. Buď Rockstar až tak nemluvil pravdu GTAIV se jenom portovalo z konzolí, což by nemuselo být nic až tak špatného, kdyby to ovšem nedopadlo tak jak to dopadlo. Na téma odfláknuté konverze z konzolí se v diskuzích objevilo několik zajímavých témat. Například fakt, že na stínování je ve hře použito stejné metody jako na konzolích a to způsobuje, že vypadají zrnitě nebo zubatě. Možná to zní divně, ale je to tak. Pokud máte zájem můžete si hlubší technické specifikace například tohoto problému přečíst na diskuzním foru.

Vedle ne moc povedené konverze jsme taky zřejmě svědkem dnes již ustálenému standartu, kdy kvůli stihnutí termínu se vydá neúplně odladěná verze a z kupujících se tak stávají platící betatesteři. V době před Vánocemi to platí dvojnásob, protože žádný správný marketingový ředitel by si nenechal ujít zisky z velkých Vánočních prodejů.

Shrnutí

Abych ale jenom nedštil síru na nové Grand Theft Auto, tak většina lidí, kterým se hra podařila spustit a ani netrpí žádným výrazným bugem, nešetří chválou.

I ty proklínané HW nároky nejsou tak hrozné pokud máte silnější procesor. Vždyt i já se svojí již obstarožní X1950XT si snad po odstranění bugů zahraju na velmi slušné detaily. Jediné zarážející je, že lidé s daleko lepšími grafikami hlásí ne o moc vyšší FPS než mám já a často i na stejné detaily.

Dále se plus dá považovat, že pokud Rockstar dodrží svojí strategii a engine z GTAIV opět použije v několika následujících dílech, tak je hodně velká šance že další díly si zahrajeme všichni na vysoké detaily a bez bugů, protože se spousty věcí odladí a samozřejmě i HW pokročí.

Dwarf, 02:30, 6.12.2008, Software


Komentáře k textu

adamsoft
20:26, 9.12.2008

mam dotaz-kdyz dam za zastupce -norestrictions (mam 256mb kartu-nx7600gt) a dam si textury a rozliseni na nejvic tak se mi ta karta nezavari? :-D 8-O Aby se mi pocitac nepromenil v radiator.......

Dwarf
21:10, 9.12.2008

Pokud nastavíš všechno úplně na max, tak se karta nezavaří, ale ve výsledku nejspíš ve hře nebudou žádný textury, protože pamět přeteče :-P

boog
20:44, 11.12.2008

Mě se to nespustilo pro jistotu vůbec, 980GT, 2GB Ram, Intel 2 jádro 3,06MHz. Prostě nejede, spustím to a zatuhne na začátku. Prooooooč???? Nevíte někdo?

FataL ErroR
20:00, 13.12.2008

Nejdřív mi naskočil error RMN40 a ten jsem opravil (Snad) tím,že jsem si našel soubor v Program Files/Rockstar games/Grand Theft Auto IV/Launch GTA IV a klikl na vlastnosti,potom na kompabilita a režim jsem si nastavil na Windows 2000 a jelo mi to!!!! Teďkon ještě dořežit problém s mizením textur :/

TommyAngello
02:32, 14.12.2008

Lidi to -norestricions -nomemrestrict i kdyz dam na zastupce mi nejde … neni to ti ze to nejdriv spusti tu obrazovku s napisem PLAY a az pak jde hra ? PLS HELP :-|

jiri39
16:43, 15.12.2008

cus hele mam origošku nainsaluju všechno v poho a pak to skusim spustit a nejakej social klub to je na hrani online to vim a když dam play tak by se měl pustit normalni singl player ale mě tam naběhne error:::DD3D30:::a nevim co stim vubec nevim a když to ještě instaluju tak na začatku semi objeví exe a místo jazyka tam jsou kostičky je to normalni u origynalky ? dik za odpověť pokud někdo budete vědět tak mě pls napište na mail::::::::::jiri399@seznam.cz:::::::::dik moc čus ;-)

TommyAngello
21:51, 15.12.2008

Lidi to -norestricions -nomemrestrict i kdyz dam na zastupce mi nejde … neni to ti ze to nejdriv spusti tu obrazovku s napisem PLAY a az pak jde hra ? PLS HELP :-| … tomas.hajn@seznam.cz nebo 396 874 659 :-?

TommyAngello
21:52, 15.12.2008

jo jinak JIRI39 – zkus www.gta.cz nebo http://www.gta4.cz/

ROMAN
16:56, 17.12.2008

Kam mam nainstalovat directx 9?

TommyAngello
14:26, 18.12.2008

kamkoliv… :-D

mickies
21:03, 18.12.2008

Hra funguje bez problému, ale při návratu do windows program vždy zatuhne (černá obrazovka), pc se musí restartovat. To samé i při načítání uložené pozice (poprvé to načíst jde hned, ale podruhé je loading.. nekonečný – opět restart pc). Může někdo poradit. Díky.

TommyAngello
20:32, 27.12.2008

zkus před ukončením (nebo pro ukončení) dát ALT+F4 :-D mě to tak funguje…

sep
04:05, 31.12.2008

zravim.tommy pls nevis c mam delat kdyz mi tam chyby velke mnozstvi textur.?..ze zacatku hrani litam ve vzduchu a narazim do veci ktere nevidim :-D mam ge force 9600gt 1g takze sem myslel ze to budu mit bez problemu,,lidi s 8600gt to hrajou uplne v pohode a to maji polovicni vykon a to me s prominutim opravdu sere:-Dplsporad co s tim ..ja myslim ze je to ovladacem ale nevim kterej mam stahnout..moc prosim o radu:)

wyrus2
21:13, 3.1.2009

hru mam nainstalovanou v ramci moznosti jsem zakoupil grafarnu hd 4850 512 a amd x2 2,6ghz true dual a hra se stale kouse a pada drahe vanoce a nic z toho poradite nebo snad vyhozene posledni penize??? :-(

Krteksak
01:08, 4.1.2009

Pane FataL ErroR. Když si nainstaluješ service pack 3 kterej ta hra vyžaduje možná nebudeš muset nijak šmelit :-D 8-O

dany2
14:49, 4.1.2009

čaute mam problem jak spustim gta 4 tak mi začne blikat monitor hlavni jmenu tam jde vidět star options exit atd..ale blika to …tak sem se zeptal kamoše co to děla pej musim stahnout nejnovějši ovladač… tak sem ho stahnul ati catalys 8.12 ale pořad to blika..jestli někdo vi co s tim tak pls na bobrijek@seznam.cz pošlete rady děkuju předem:))

MIKIMOUSE
20:03, 6.1.2009

LOL CO MAM DOPC DELAT MAM VE HRE KDYZ DAM GRAPHICS MAM JEN 247mb a aj kdyz menim grafiku porad nic co mam delat a diky za odpoved MIKIMOUSE-:D
;-)

TommyAngello
21:23, 7.1.2009

„SEP“ sežeň si ovladač č. – 180.84 ( http://nzone.com/object/nzone_gta­iv_downloads.html ) „WYRUS2“ – a co paměti (RAM)? Pokud taky dobrý tak si sniž hlavně rozlišeni (resolution) „DANY2“ co máš za grafiku a za monitor? „MIKIMOUSE“ to je hardwareová velikost tvé grafiky (já měl taky grafiku s 256MB, ktera se jako pisnila tim ze to vyzvedne na 1500 neco, ale pro GTA IV je dulezita HW velikost grafiky, tze novou grafiku – ja mam novou [1GB] a vše v poho)

johnykex
19:52, 22.1.2009

Tedka stahuju gtaIV tak doufam ze pojede na vanoce sem dostal jedno s asi tech nejlepsich pc tak doufam mno :-D :-D :-D :-D :-) :-) :-) :-D :-D

Kajinek
10:12, 25.1.2009

Je mzna nekde sehnat Product KEy ?

domink
20:05, 25.1.2009

hoj mam GTA 4 z netu a píse mi to dd3d50 tzn. nutny directx 9?Ja mam v PC DIRECTX10.Poradí mi nekdo pls? Prosím napiste mi na email:neo.cibulka@seznam.cz bo na icq:477326249.Odmena na Vás čeká.díkym m,oc

Razer
16:37, 26.1.2009

brej den… procesor AMD phenom 4×2,5 GHz… grafika ATI Radeon HD 4870 DDR 5 a 512 MB… ramky corsair 2×2 GB… mista na disku jeste pro dalsi tri hrace… ovladace nejnovejsi… spustim GTA 4 nastavim vse na maximum a hra jede bez problemu… akorat nikdy nevim do kdy… pak z niceho nic naskoci ctverecky a restart… dam vse na minimum- to same… je to proste shit… ;-)

TommyAngello
16:47, 30.1.2009

KAJINKU je mozne sehnat product key… treba na http://xzone.cz/nahledgame.php3?idg=2155 … DOMINIKU DX9 určitě neni potřeba pač já sám osobně mám Win Vista s DX10 a neni problém … RAZER(E) jestli to máš stažený, tak se nediv … hra je dobře chráněna proti nelegalnímu kopírování a nejde to oCrackovat … (abych byl přesnej, jde, ale nikdo neví co to udělá) … protože na některých PC to (oCrackované) jde dobře a na nějakých zase ne, tím pádem jsi jeden z nich … já mám PC slabší než ty, ale mám to originál a vše v POHO !!! 8-) 8-) :-P :-P :-D :-D

Razer
23:49, 31.1.2009

Tommy moc tomu neverim ale muzes mi klidne ten tvuj original poslat ;-) odzkousim a zaplatim „zkusebne“… neverim a nebudu kupovat original jen tak pro nic za nic… :-)

Peca
10:20, 1.2.2009

Ahoj,mam dotaz,je mozny nainstalovat GTA bez service packu 1 na windows vista?Nebo je nakej crack bo neco ze obejdu service pack 1?Diky

Kabi7
17:03, 1.2.2009

Čau borci, mám takovej problém v noťasu mam (intel core 2 duo.....2,2 GHz…a…1024 MB ati mobility radeon …2 GB DDR) a ve hře můžu jen 256 MB, jde to nějak změnit?? prosím o radu .. (icq= 394932515) dík moc

TommyAngello
18:54, 2.2.2009

KABI7 – To bude HardWare(ová) velikost grafiky… to, že nasdílí až 2GB není pro GTA IV podstatné … PECo – Co máš za problém se SP1 pro Visty? Díky němu podporují více her a abyc odpověděl, tak NE nejde to oblbnout … RAZER(E) – Věř si čemu chceš, ale je to pravda … prostě s originálkou máš o spoustu problémů méně… ;-)

Kabi7
19:26, 2.2.2009

TommyAngello – no jo dík, ale kdybych tam mohl nějak nastavit větší číslo, tak bych hru mohl hrat na vetsi kvalitu ne?? :-(

TommyAngello
13:46, 8.2.2009

KABI7 – Zkus tuhle metodu s Parametrama – http://www.gta.cz/gta4/clanek/centrum-problemu-s-gtaiv … jinak to je přesná HW velikost grafiky neboli paměť s kterou umí operovat neboli pak když to dáš na víc tak se ti to s nejvetsi pravdepodobností bude sekat

navos
19:23, 19.2.2009

me tam naskocilo WS10 pokut nekdo vite co je to za chybu napiste mi na lukas.nav@seznam.cz

navos
19:23, 19.2.2009

me tam naskocilo WS10 pokut nekdo vite co je to za chybu napiste mi na lukas.nav@seznam.cz

juklo
14:37, 20.2.2009

poradte pls …mal som gta4 vsetko islo normalne potom som vymazal ho a znovu som to nainstalovat a teraz ked cem pustit social club mi napise daku chybu rscg neviete co to je :-?

juklo
14:39, 20.2.2009

d

TommyAngello
23:33, 23.2.2009

zkuste se podívat na www.scorpions.cz / www.gta.cz – tam je spousta rad

Clogg
12:08, 28.2.2009

mám 256 grafiku. A týká se mě tak asi ta pasáž „-nomemrestrict ..Tyto příkazy musíte přidat do zástupce na ploše jinak si ani neškrtnete.“ Nikdy se po mně nic takového nechtělo, takže netušim jak se to dělá. Kam a jak přesně to mám napsat (ve Win XP)? Prosím řekněte mi i jak se ty příkazy oddělují a pokud se to píše do cesty zástupce, tak jak se mám vypořádat se stížnostmy typu gtaIV.exe-nomemrestrict neexistuje, zadejte jinou cestu. Dík

Jirka51
20:53, 3.3.2009

Co mam delat kdyz mi tak hra hlasí chybu: RGSC.exe not found.

666
15:10, 13.3.2009

Ne neuvaří.. teda neměla by.Akorát ti to třeba nenačte textury atd.. =>místo silnice budeš mít třeba jenom bílo atd. :-D

Help!!
19:09, 28.3.2009

Caw
Je normalni ze se mi hra hodne seka i na minimalni detaili i na minimalni rozliseni kdyz mam procesor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4600+,MMX,3DNow(2 CPUs) RAM:2048MB Operacni system:WINDOWS XP Home Edition Graf karta:NVIDIA GeForce 7300 GT 512mb

a vsude se pise ze minimalni HW pozadavky jsou: Windows Vista SP1 / XP SP3 Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz / AMD Athlon X2 64 2.4 Ghz 1.5 GB RAM 16 GB miesta na HDD 256 MB NVIDIA 7900 / ATI X1900 ?? Pls poradte :-(

midar93
18:03, 6.4.2009

když dám hru tak mě napíše SeCure louncher chyba nevíte co stím????

martinpun
10:37, 25.4.2009

hale hraju a treba beziim a najednou se mi to uplne rozkejve jak kdyby byl ozraly nebo nastou pim do auta a jede sam furt dopredu poradte sem na skype |͇̿P͇̿U͇̿N͇̿|Martin Fiala pls diky moc

Lomas
15:36, 26.4.2009

Kdyz sem spustil GTA 4 originalm na min. detaily, hra se sekala, chybely textury apod. Po peti minutach kdy byla hra spustena se gta 4 tolik nesekalo akorat ze sem nemohl spustim menu. Kdyz sem se o to pokusil vsude se zacli objevovat barevny ctverecky (vim ze to zni divne ale je to tak). Ne vite co to ku..a je
8-O??

Paťan
16:09, 8.5.2009

No Lomasi mně se to taky děje ale když to necháš 1 hoďku bejt tak se to rozjede já mám taky 232mb a dám to na low všechno akorád rozlišení a toť vše a demito akorád nikdy nevidím textury tak resetuju hru a pak to de ale když nikam jedu dál tak ( mi ZMIZÍ SILNICE A BUDOVI ) po 1 hoďince už to de :-) . Takže mám dost slabé pc

AMD Sempron™ Processor
LE-1100
1.90GHz : 1,00GB RAM

grafická :: NVIDIA GeForce 7600 GT a 1 jádroví procesor a šlapemito až naty textury ale jenak O.K. :-) ;-)

fdh
17:34, 26.5.2009

muze te mi poradit mel sem service pack 2 a ted se si to preinstaloval na service pack 3 spustim a ukoncim ted to spustim znovu nacita se launcher takovim okinku ted se to vypne poradte pls ???????????????????????

Manek
14:54, 31.5.2009

poradte mi pls kdyz hraju to GTA 4 tak se mi ta kamere nechutne houpe az se mi z toho dela blbe a jeste kdyz sednu do auta tak mne to jede samo poradte mi prosím co mam delat kdyz tak piste na muj e.mail-man.jurca@seznam.cz a nebo na icq ktere je 446 806 221 dik

geltak
12:04, 6.6.2009

Co mam delat kdyz mi tak hra hlasí chybu: RGSC.exe not found.

Holoubek
17:06, 6.6.2009

mohl bych mít jednu prosbu??…když hru chcu spustit, tak mi neustále dokola hází Fatal error DD3D50 že je třeba nainstalovat DX9…ten ale mám, dokonce jsem se ho zkoušel i přeinstalovat, restartovat kompa apod., ale stále nic :-( :-( :-( pořád mi to píše to samé dokola.....nevíte někdo pls co s tím?? Díky

Lion
13:23, 24.6.2009

cgtěl bych napsat všem co maji jedno jadro mužete mit jakoukoli grafiku ja mam ASUS 9800 GT a stejně se mi to mirně seka pokud nemate 2× jadro tak mužete jit do kitek vždycky se to bude decentně sekat :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

lion
03:50, 1.7.2009

theac sad :-( :-( but thes is goud gaym :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D siyu

Vasek
17:35, 1.7.2009

Dobrý den, když ukončim GTA IV tak mi tam problikne modrá obrazovka a celej PC se restartuje, prosím napište jestli se to dá nějak opravit

Děkuji

Martin
22:10, 3.7.2009

Jeden z úžasných zážitků na internetu je přijít na blog, kde si někdo udělá design s obrázky v BMP. Občas jim píšu, že BMP je mizerná kvalita, ať tam prdnou RAW.

Ale po nějaké době se šedesát obrázeků v rozlišení 7680×2450, po 21MB, zmenšené na 100×100 nahrají a můžete se kochat.

Co možná nevíte, že mezi těmito Blogspecialisty se dělal nábor a byla tak vytvořena zvláštní vývojářská jednotka.

A právě tak, drazí posluchači, Rockstar vyvinul textury pro GTA 4. http://7cz.eu/?cat=341

Petr
20:59, 19.7.2009

Zdravim všemi funguje dobře jenom mám problém že mi ve hře divně problikávaj stíny nevim jak to upravit.Možná je to pamětí mám 2gb ram.Díky za odpovědˇ.

Farel
08:38, 20.7.2009

1). Jdi do C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\ 2). Klikni pravým a dej vytvořit nový textový dokument 3). Pojmenuj ho „comandline“ bez uvozovek 4). Napiš do něj -norestricions -nomemrestrict 5). Ulož soubor a hra ti půjde bez limitu grafiky

Tady máte ostatní parametry http://gta.cz/gta4/clanek/parametre

Farel
08:39, 20.7.2009

Pardon ne „comandline“ ale „commandline“ s dvěma M :-P

Dominik Rozsypal
21:59, 24.7.2009

Mám dotaz když to kreknu tak když tu hru zapnete tak to chce nákou aktivaci co tam mám udělat zadat ty kody???????? Když tam zadam ten jeden kod na zacatku pak dam dalsi pak se tam objeví i druhé políčko aji druhý kod pak dám zase další a pak mi to tam napíše bud BACK NEBO CLOSE tak co tam mám udělat poradte prosím :-| :-| :-|

Dominik Rozsypal
22:02, 24.7.2009

Mám dotaz když to kreknu tak když tu hru zapnete tak to chce nákou aktivaci co tam mám udělat zadat ty kody???????? Když tam zadam ten jeden kod na zacatku pak dam dalsi pak se tam objeví i druhé políčko aji druhý kod pak dám zase další a pak mi to tam napíše bud BACK NEBO CLOSE tak co tam mám udělat poradte prosím :-| :-| :-|

Skobix
16:35, 3.8.2009

čaute, koupil jsem si dvoujadrovou grafiku MSI N295GTX, ma mit 1792MB dohromady takže každý jádro nějakejch 896MB, ale GTA si myslí že mam jen jedno jádro takže mi píše 896MB, nevíte pls jak to vyřešit aby mě GTA bralo i to druhý jádro. zkoušel jsem vypnout to omezení textur za zástupcem a i napsat do dat příkaz ale nefunguje to, prosím pomožte. PS: asi jsem to spustil na max ale nejsem si jistý, udělal jsem to následovně: v GTA jsem dal vše na max kromě viditelnosti tu mohu jen na cca 22 dál mě to nepusí, pak to chce restart po změně kvality textur, tak jsem restartoval GTA a poté jsem snížil textury na medium takže se mi uvolnilo místo na dohlednost a tu jsem dal na 100, a textury zůstaly nepzměněny tak se chci zeptat jestli je to taky způsob jak to trochu oblbnout a hrát GTA naplno?

Skobix
17:48, 3.8.2009

Super už se mi to povedlo díky „comandline“. Farel moc ti děkuju. jde to plynule uplně na max.
;-) :-)

grymllik
19:24, 13.8.2009

zdravim všetky pařany … prosím jde to GTA 4 bez netu ??? … ja nwm v čem je chyba ale píše to chybu DD3D50 DX mam 10 Vity Sp1 tak fakt netusim .. železo v PC odpovida doporučovanému … pls poradte mi na ICQcko 368–309–423 diky moc

Skobix
01:16, 15.8.2009

kdybys kouknul nahoru, tam kde jsou popsany chyby tak to tam najdeš DD3D50== D3D Error – nutný DirectX 9

;-) :-)
Daniel16w
15:44, 20.8.2009

CAwte vsecky chtel bych se zeptat jestli rozjedu gta 4 na intel pentium 3,25ghz zatim 512 ram ale bude 1.512ram nvidia 6200gt 256mb rozjedu to na tech 512 ram? dyztak piste na icq 401752954 :-D :-|

Daniel16w
15:45, 20.8.2009

prominte je to intel pentium 4 3,25ghz :-P

MARTIN
18:33, 15.9.2009

CAU: MAM PROBLEM. kdyz dam spustit gta 4 tak se tam ukaze tabulka s play dam play nacte se to vypada to ze se to spusti a pak se to vypne a napise se tam: GTA IV FATAL ERROR DD3D50 ale directx 9 tam mam! nevite cim to je? pls moc prosim piste na e-mail martin008.cz@seznam.cz nebo na icq 578 913 577 :-( :-( :-( :-( :-(

martin
21:56, 30.9.2009

Takový problém mám take. Také se mi tam ukazuje fatal error DD3D50. Nainstaloval jsem tam directx 9 a také mi to nejde, protože nemám v počítači grafickou kartu.

martin
21:57, 30.9.2009

Je to grafickou kartou možná. Teda myslím si to.

ethz
19:59, 9.10.2009
8-O 8-O 8-O 8-) 8-)
Martin
17:05, 14.10.2009

Martin:Jak by ti nějaká hra mohla jít bez grafické karty?? To ti půjdou sotva DOSovky :-D

Martin
17:07, 14.10.2009

JInak,já vím že na to všichni nadávájí,ale bohužel existujou lidi kteří prostě nemají nebo nechce utrácet peníze kupováním her. Vím že je zbytečné po někom chtít product key,ale přesto mě to sere:-D Jak má někdo hrát hru když nejde uložit ?? :-D já jsem z celkem chudé rodiny,takže za hru fakt utrácet nebudu.škoda no

Hanis
12:52, 17.10.2009

Je vubec někdo kdo ma nelegalni verzi a funguje normalně? ze normalne jede a nehoupe se obraz?

gama
00:18, 2.11.2009

je:)

Maradeath
17:26, 5.11.2009

hele lidi hra mi funguje jo a vsechno skoro na plny e nechapu hraju a najednou se mi zacne hra houpat ale hraju dal a auta mi sami pridavaji plyn nechapu :( poradte pls

vojta
18:03, 30.12.2009

zdravím hra mi chodí bez problémů,akorát se mi houpe obraz nevíte někdo co s tím ? díky :-) :-)

vojta
19:08, 30.12.2009

to Maradeath: máme stejnej problém,řekl bych že musíme mít lepší crack ;-)

Lukáš
12:35, 1.1.2010

Zdravím já mam graficlou kartu ATI SAPPHIRE HD 3450 (512 MB) RAM: 1 GB a procesor JEDNO JÁDROVEJ 2.0Ghz sice to rozchodim ,ale chybí textury mám strašný lagy a prostě je to hrůza nevíte někdo co s tím a nbo nějaký patche??? :-( :-(

tomas88
18:12, 8.1.2010

Já když spustim gta tak my naběhne černá obrazovka a pak my to napíše at restartuju pc a když sem to udělal tak my to napsalo znova a znova já z toho asi zešílym poradte pls :-( :-( :-(.email tomie88@seznam.cz

Aldas
10:05, 9.1.2010

Pls lidi mam grafarnu Nvidia 9500gt s 1gb a kdyz spustim hru jede normal ale seka se mi a to mam lepsi grafarnu nez to chce kamos rikal ze mam neco stahnout al nwm co pls help na aholinka@seznam.cz

LexMaster
16:52, 19.1.2010

nainstaluj si lepší ovladače nebo přeinstaluj hru aldasi ;-)

GTAIVmp
22:51, 1.2.2010

GTA IV Mulltiplayer NO KEY NEED http://fir3cech.ic.cz/GTAIV-mp-nokey.rar :-)

Martin Kryner
16:36, 13.2.2010

Dobrý den, mám takovej problém, já jsem si nainstaloval do počítače gta 4 jenomže mi nejde spustit. Furt se mi tam ukazuje RESC10. Mužete mi prosím někdo poradit? Zkoušel jsem restartovat počítač ale stejně to nejde. Mám windows xp, service pack 3, ale nevím kolikabitovej je. Kdyžtak mi odepište na 1998mata@seznam.cz. Dekuji.

Martin Kryner
17:06, 13.2.2010

Tamten problém už jsem vyřešil ale teď se mi tam ukázala další chyba a ta je texp70 ale já nevím co s tim, mužete mi někdo pomoct prosím? Děkuji. Napište mi na ten email 1998mata@seznam.cz

HEil
12:43, 19.2.2010

hale někdo mi řikal nejdřív hru naistaluj u někoho kdo má internet a pak u mě pač ho nemam a stejně nejde tak jsem to tak udělal ale u toho co má internet tak holt to nejde naistalovat mám hru crakknou když mam origošku nema jak jí mam spustit když stejně nemam internet a hra nejde co stim nebo jsem jen tak do koše zahodil 700 stovek co? jetam u toho nákej program ale je tam napsánou offline aktivation a přesto to fakt nejde spustit no prostě tato hra se fakt nepovedla pač to maj na píču udělaný že daly do ochrany 200000doláčů ale kdyby radši hodili těch 200000doláčů radši do jazyka aby to bylo v česáku v čínštině atd… tak by udělali více hra na hovno a myslim že si tak odradili hodně zákazníků kterou ti zákazníci berou jako nevim titul kterej musí mit já osobně jsem vyhrál všechny GTAčka od 1 do san andreas a toto hold když nevihraju tak se na nákej rocstar seru a radi počkam do března a budu hrát mafii 2 pač ta bude lepší hesčí anebude mit takoví píčovini v sobě a když jo seru na kom koupim si ps3 a je to? prosím poradtě jak hru spustit díky na ZahrobskyJan@seznam.cz

herry
09:17, 31.3.2010

tjn

pls
14:01, 6.4.2010

hej pls mam windows 7 a kdyz to chc spustit tak to pise ze to chce service pack… at dam kompability na vistu bo na XP pro… tak to chce porad service pack a kdyz to dam na windows 2000 tak to pise: RGSC.exe cannot start! RGSC ( Rockstar Games Social Club) must be present and running for dame to run… pls co to znamena? jak to mam spustit? :-(

petrfoltak
17:22, 6.5.2010

pro HEil: Odnes pc ke kamaradovi s internetem pripoj svuj pc na jeho net a aktivuj :-)

petrfoltak
17:33, 6.5.2010

Cawte lidi taky mam problemek ..Pc mam ok ovladace taky hru hraju na max v pohode ale tak po pul hodine az hodine hrani se mi zacnou ve hre treba u taxiku nebo u lidi delat nejaky blby textury (dlouhy cary z kol ,z aut a vubec skoro ze vseho.) Driv, nez sem se vratil z win 7 opet na xp tak to nedelalo . skousel sem i rozliseni a vsechno mozne (patche ,jine cracky ) ale nic nepomohlo . Nevite nekdo co s tim ,? diky predem ;-)

HLUCHÉ ZAPNUTÍ
19:33, 17.5.2010

Čau prosim vás nainstaloval jsem si gta iv ale když kliknu na Rockstar games social club tak nic nereaguje to nechce se to prostě zapnut je možné že se musím zaregistrov jak na socil club tal i vindows live?? o par článků víš sem četl že by to mohl byt tým ale rači sa zeptám-PORADTE MI PLS PŘEDEM DIK ;-)

P-O-M-O-C
16:15, 19.5.2010

Dobrý den TommyAngelo potřebuju poradit,,když kliknu na gta iv tak se ukáže také né uplné načítaní je to černý rámec a vněm na levé straně blikající čtvereček kamoš říkal že tak sa to načítalo jemu a já mám dojem že ještě něco chybí Errory sem vyřešil akorát tahle blbost pl porad mi co nejdřív na tom123123@email.cz pls CO NEJDŘÍV NEJLÍP HNED DO ZITŘKA TROCHU HODNĚ SPĚCHÁM :-D 8-O 8-O 8-O 8-O :-? :-? :-? :-? :-| :-| :-| :-( :-( :-( ;-) ;-) ;-)

asik
10:11, 20.6.2010

potrebuji nutne kod product piste pls na ezio.12@seznam.cz a kdyztak mi potadte jak se mam prihlasit na windows live abych nemusel zadavat ten kod produktu nemusim hrat online ale jen aby to slo ulozit dik moc.prosííííííííííím rychle. ;-)

asik
10:13, 20.6.2010

este neco mam to stazene jede to normal ale fakt to chci jen ulozit

dominik.klejna@centrum.cz
21:20, 15.7.2010

mam problem když spustim hru tak se mi tam zobrazí DD3D30 což znamená restartovat hru ale ja nevim jak potrebuju pomoc prosim. můj e-mail dominik.klejna@centrum.cz nebo tel. 734 380 714 předem děkuji.

Santadark@seznam.cz
12:03, 26.7.2010

cuss, mam origos hru a po pul hodine hrani se mi hra sekne a naskoci cerna obrazovka, po chvili se to zase rozhybe , tohle se mi stava asi kazdych 5minut, nevite co s tim? :(

green100@seznam.cz
18:15, 5.8.2010

čau lidi mam stažený Gta IV z netu a když se přihlásim tak to po mě chce kod produktu, mohl by mi někdo poslat e-mailem ten kod produktu prosím pomozte!!!! :-( :-( :-( :-|

richiis
18:39, 6.8.2010

dobry den mam origo gta 4 ale net jen v
mobilu… jak to mam rozchodit aby mi to slo ukladat?

Adamneedhelp
13:02, 24.8.2010

cus lidi mam originalni gta 4 ale kdyz dam v social clubu play tak mi naskoci cerny okno a vlevo nahore blika bilej ctverecek.Pak se to pusti a pri titulkach 2006–2009................ se objevi GTA IV FATAL ERROR:RESC10 a pak se vypne hra.Nerad bych aby 700Kč jen tak skoncilo v koši. Diky za kazdou radu. :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

Adamneedhelp
13:12, 24.8.2010

Kdyz chci extahovat patch tak mi to napise neco na zpusob ze se to tam nejde extahovat.

M&M
09:17, 25.9.2010

GTX465, 2gb ram, phenom x4 2.3ghz a šlapeto!!! jen mi nejde save a ten zasranej zminovanej KOD PRODUKTU poradte na mirek.em1@seznam.cz 8-)

Moko
19:48, 12.10.2010

Ahoj lidi… Mám originál GTA 4, instalace proběhla v pohodě, ale když chci hru spustit skočí mi tam: FATAL ERROR RMN 20… Když v nastavení přepnu na jinou kompatibilitu, tak mi naskakuje stejnej error… Já už vážně nevim co s tim :/ Předem dík za jakoukoliv radu… :-(

Luděk
09:02, 6.11.2010

ahote mam takovi problem potreboval bych poradit jak mam udelat abych mohl ukladat hru dekuji

Michal
20:00, 27.11.2010

No ja mam Notebook Herni toschibu 4GB Ram Intel CORE i5 2 jadra 2,4 Ghz Turbo bust 2,7 Ghz Nvidia 1 GB Vlastni paměti a jede mi to luxusně je du to ne na very :D ale rozjel bych to ale spomalene pls poratte když dokoupim ramku 2 GB pojede mi to na max uplně v pohodě? nespomalene tet to jedu tak nastevene aby to bylo kvalitni a nezatěžovlo to grafu někde very někde medium někde hitsch rozlišeni na max no prostě mi to jede na take nastaveni akorat nastavil sem to aby to vypadalo dobře kde to chcu na max dal sem kde ne ubral sem když dam dalši 2 GB pojede vše na max plynule? Skype Jacky00076 pls napište nebo volejte jestě de to po netu bes origa?

Vojtěch
23:12, 26.12.2010

ja mam error DD3D50 – nainstaloval jsem DirectX 9 a furt mam ten error co s tim?

Michal
17:46, 29.12.2010

Hosi, neni vam to nekterym blby tady psat o klice?? Ten kdo ten klic ma, tak vam ho urcite neda, protoze si to koupil.. Tu hru uz koupite treba na aukru za levno… Stoji to za to.. Taky sice stahuji,ale tato hra se vyplati pro podporu dalsich serii…

Martin
13:40, 13.1.2011

@Vojtěch- Kup si grafickou kartu :-)

Martin
13:40, 13.1.2011

@Luděk-Udělej si ůčet na windows live. :-)

Tomica
07:44, 26.2.2011

Ahoj, chce to po mě pořád kód produktu, jiank to hrát ani nemůžu bez ukládání…

IRUNI
13:54, 7.5.2011

mam original ale kdys to spustim nahraje se mi tam male cerne ok a pak se to vypne poradte pls

IRUNI
13:54, 7.5.2011

oprava-okno

Honza
12:14, 24.5.2011

Zdravím, mam stejný problém jako Tomice, když hru spustím a chci se přihlásit na windows live, abych to mohl ukládat, napíše mi to, že mám špatný kod produktu…můžete pls někdo poradit? :-(

Martin
22:12, 18.11.2011

Ahoj lidi , hele pls nemuzete mi nekdo poradit , po spusteni se mi ukaze cerna tabulka ktera cca za 6 vterin zmizi a nic , proste to nefakci . POradne pls , dik ;-)

Standa.diks
15:56, 29.1.2012

Cau hosi hraju hru GTA 4 ale trosku se mi to seka! Mam nadupanyho kompa ale nevim proc se mi to seka!! Mam origos hru. Muze te mi nekdo poradit? Dik ;-)

franta gta 4 instalace
16:42, 10.4.2012

ahoj koupil jsem celou hru ale nemuzu ji nejak nainstalovat dam tam 1cd to me nainstaluje ten roc. club a dal nic tak vazne nevim jestli to mam hodit do kose nebo co stim budu rad za kazdou radu diky mooooooc :-| :-| :-|

smrt8k
21:34, 20.1.2014

Zdarec…Já sem si koupil origoš ale když to zapnu tak po chvilce cesty zmizi zem :D Nevite co s tim mam 2 jadra.2,5 4 GB ram a na grafice 1300 mb ale ve hře mo to píše limit 59 :D tk co twl :D.Predem dik za odpověď ::) :-|

davidoscz1
19:38, 21.12.2014

Ahoj,

Dnes jsem si stáhl GTA IV ze stránky kickass torrents nainstalovat dal jsem tam xlive.dll ale když zapnu LaunchGTAIV tak se mi to napíše Razorovo (Razor1911) logo, a potom až to logo zmizí otevře se mi příkazový řádek kde není nic napsané a příkazový řádek se po chvíli vypne asi tak po 2 vteřinách.

Prosím o radu kdyžtak když někdo ví jak to vyřešit napište mi na email: davidoscz1@seznam.cz :-(

davidoscz1
19:41, 21.12.2014

Ahoj,

mohli by jste mi někdo napsat na email: davidoscz1@seznam.cz SERIAL code a UNLOCK key který jste dávali do hry? (funkční) moc by mi to pomohlo, díky za všechny odpovědi.

pikachu
22:29, 1.2.2015

du do hry a po několika minutach se mi ačne klepat kamera pak přestane jezdit aouto a pak zas ejede samo a zpatečka nefunguje wtf?
8-O

Lukáš
18:59, 7.3.2015

Ale to co mam ja netrumfnete :) . Ja mam na grafice 4 G. Dokonce mi to ukazuje i vehře v nastavení ale stejne to pise warring! Tak co mam jako delat ?? :))))))))))))

kuli
18:58, 13.6.2016

prosim mam gta 5 a po zadaní kodu to píše že je použivan poradí někdo prosím_

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

nejde mi gta 4 nu vot gta iv nejde spustit nejde spustit gta 4 gta iv houpe se obraz grand theft auto iv fatal error 2000 gta san andreas nenacte uloženou pozici gta 5 oprava exe gta 5 nejde spustit graficke nastaveni gta 4 jak spustit social club gta 5 nejde na celou obrazovku pořád načítá social club gta 5 gta 5 vyžaduje znova key code social club gta iv download jak nainstalovat gta 4 z cd gta iv nejde rockstar gta 4 špatný render gta iv problém s aktivací gta 4 houpe se obraz chc videt picu gta iv fatal error rmn40 kam nainstalovat social club rockstar games social club download gta iv serial gta v po spusteni neni obraz social club nechce spustit gta iv rgsc.exe not found serial kód na gtaiv gta 4 bugy nejde nainstalovat directx jak nainstalovat gta iv z cd gta 4 nejde spustit gta iv nefunguje grafika najde mi gta 5 na pc co mam delat na windous 7 gta iv nejde nastavit grafiku grafické ovladače pro gta iv gta iv obrázky a hra se nespustí jak nainstalovat do hry social pack gta iv rockstar social club nejde se přihlásit jak spustit gta iv tomie@seznam.cz hra gta sa na pl 2 rockstar games social club jak spustit rozjedu gta iv jak ukládat pozice gta4 gta 4 chybí textury co pri instalaci gta iv napsat serial run -time error 13 gta iv gta 5 pri spusteni se objevi obrázek hry a pak zmizí jak spustit hru gta v aouto hry2 jak nainstalovat original gta iv v gta iv nevidím silnice co mám dělat jak zjistit serial ke gta iv offline jak nastavit gta v jak nastavit gta gta iv oprava jak nainstalovat grand theft auto iv


TOPlist