Bastard Mickey Mouse a jeho kumpáni málem za mřížemi - icons.cz

Bastard Mickey Mouse a jeho kumpáni málem za mřížemi

„Kačere Donalde, co můžete říci na svojí obhajobu?“ Tak nějak takhle mohlo vypadat soudní přelíčení v italské Neapoli. Že tu něco nesedí? Ano, Kačer Donald přece nemohl být u soudu. Ale mohl, a byl tam s ním dokonce i žlutý kanárek Tweety a jejich kmotr rodiny Mickey Mouse.

animovane postavicky Paperino, Topolino a Titty jsou pravá jména oněch hříšníků, populární italské, animovaná postavičky, které se měli zpovídat z toho, že užíváním ochranných známek svých amerických protějšků porušili zákon. A jaké je jejich stanovisko k dané věci? Žádné, poněvadž kreslené postavičky z papíru jen tak nevyskočí a nezačnou mluvit.

Koukám, že poněkud stárnu, protože jsem se málem nestačil divit když s touto zprávou přišly naše sdělovací prostředky. Dříve se soudily opravdový zločinci, kteří kradli, loupily a dělali všechno, co se dělat nemá, ale dnes? Na lavici obžalovaných si s ledovým klidem chodí sednout kreslené postavičky z filmového plátna a nikdo to vlastně ani moc neřeší. Není to divné ani vystudovaným právníkům či samotným soudcům, tak proč se nad tím vlastně pozastavuji já? Protože jsem tvor inteligentní a vím, že kreslené postavičky asi nebudou ti pravý zločinci a loupežníci, za co je považuje italská jurisdikce.

Ovšem, jak se zdá, je nás takových na světě málo a pravděpodobně nás ani moc nepřibude, když ve vyspělém světě, plných nejnovějších technologií a informací, necháme takovýto případ bez povšimnutí až do doby, kdy se projednává v soudní síni. Za tohle my všichni platíme daně? No to snad ne! Kdo je za tyto pochybení zodpovědný? Zase nikdo, protože to přepsal omylem počítač, který samozřejmě nikdo neobsluhoval. Tak tady se topí ty miliony a miliardy peněz, které poté chybí ve státních rozpočtech např. na platy učitelů a jiných mnohem, ale mnohem užitečnějších věcí. Stále mám pocit, že je to opravdu dobrý vtip, ale bohužel je to velmi špatný vtip v přímém přenosu, který dotujeme my všichni, jakožto daňový poplatníci.

V tomhle případě mě těší snad jen to, že se takováto společenská anomálie nestala opět u nás v České Republice, ale ve vyspělejší Itálii. Na druhou stranu, nejsme pozadu. Máme taky taková individua na našem území. Jeden příklad za všechny. Co třeba takový Topolino? Každý den ho vídáme na obrazovce v hlavní vysílací čas. Je tedy vlastně i stejně slavný jako naši italští kamarádi, jen s tím rozdílem, že on na lavici obžalovaných ještě neusedl, i když jeho kamarád Čunkolíno by mu rád přepustil své místo hned naproti soudci.

Tento případ jasně dokazuje že jsme jen lidé, kteří chybují a že někdy tyto vzniklé situace dokážou být velmi úsměvné. Já se ovšem nesměji, protože nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit platit takto drahé výstřelky.

Lenny, 21:12, 10.12.2007, Společnost


Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

italské postavičky jména kamarádů mickey mouse jména postaviček z mickey mouse


TOPlist