Social Network - film o facebooku - icons.cz

Social Network - film o facebooku

Facebook. Pro někoho největší vynález poslední doby a absolutní nutnost, pro jiné satanův nástroj a nakonec taky pro někoho továrna na peníze. A konečně taky někoho napadlo o tom všem natočit i film.

Facebook hýbe světem

Facebook se stal dokonalým virtuálním světem 21. století. Na facebooku jsou prostě všichni. Obyčejní lidé, politici, celebrity, nenarozené děti, psi a kočky, firmy, zájmové skupiny, atd. Přes facebook se už dokonce domlouvají i zločinci a stejně tak jsou díky němu chytání policií. Prostě virtuální svět jak ze sci-fi filmů. Mimo jiné se taky z facebooku pomalu stává jedna z největších továren na peníze a to přestože nevyrábí ani víceméně neobchoduje s ničím fyzickým. A když někoho napadne o tom všem natočit film, tak určitě neprodělá i kdyby natočil sebevětší blbost.

The Social Network poster

The Social Network aneb Facebook movie

Pod pojmem „film o facebooku“ si lze představit spousty věcí. The Social Network je však příběh o vzniku facebooku a jeho stvořitelích, převážně tedy o Marku Zuckerbergovi, který jako mladý zakřiknutý student na univerzitě vytváří síť aby přes ní balil holky :)

Světla, režie, klapka a jedem

Režie filmu se ujal David Fincher, což už samo o sobě bylo náznakem, že úplný propadák by to být nemusel. Scénář napsal Aaron Sorkin a do role hlavního pána facebooku byl obsazen Jesse Eisenberg, známý v poslední době například z komedie Zombieland. Další známá tvář v obsazení je Justin Timberlake. Tyto dva samozřejmě doplňuje další řada herců podávajících velmi kvalitní výkony, ale jejich jména vám asi nic moc neřeknou pokud nejste velcí filmový znalci. Jsou mezi nimi Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella a další.

Příjemné překvapení

Konec protahování. Samotný film není vůbec špatný. Jak moc přesně či pravdivě popisuje události předcházející vzniku tohoto současného fenoménu asi vědí akorát osoby, které film ztvárňuje. Jako na klasický film se na to prostě kouká dobře. Fincher nezklamal a film o nejmladším miliardáři, který v bohatství předběhl už i Steva Jobse z Applu, se mu povedl. Jediná možná výtka k filmu je, že přišel příliš brzy. Samotný facebook se vlastně pořád rozvíjí a už je tu o něm film, takže ve filmu tak nějak chybí něco jako „jak to všechno s tím facebookem dopadlo“.

The Social Network se pomalu ale jistě řití do našich kin, takže můžete posoudit sami a možná vás film i o facebooku donutí trochu přemýšlet, ať tak či onak. Mno ale samozřejmě The Social Network ke stáhnutí na internetu už je taky a dokonce i v celkem přijatelné kvalitě, takže pokud jak jsem psal výše patříte do skupiny lidí, která považuje facebook za nástroj satanův, tak mu to můžete vrátit aspoň tím, že za film o něm nezaplatíte. Stačí když budete v současné době hledat „The Social Network DVDSCR“.

Dwarf, 21:13, 28.10.2010, Zábava


Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

film o facebooku film social network film o vzniku facebooku social network vznik facebooku-stvořitel vznik facebooku o facebooku vznik facebooku přišel o peníze film o.facebooku film o marku zuckerbergovi filmy na facebooku facebook film o něm


TOPlist