Webové módní trendy aneb lze ještě zaujmout - icons.cz

Webové módní trendy aneb lze ještě zaujmout

Zřejmě spoustu lidí přemýšlí nad tím jestli je v dnešní době možné na internetu zbohatnout. Vymyslet nějaký projekt, který bude prezentovat něco nového, originalního nebo pouze lépe kopírovat již něco existujícího. Asi poslední takový projekt velkého formátu mě napadá server youtube.com, kde můžete sledovat videa přímo ve vašem prohlížeči, nahrávat své vlastní nebo je třeba hodnotit. Díky úspěchu tohoto projektu ho koupil, dle mého názoru největší gigant na poli internetu, firma Google. Uvažujete také nad něčím podobným?

Web 2.0

Na internetu se rozšířilo toto téma, ale podle mě tato fáma vznikla za nějakým reklamním záměrem aby web jako takový nezačal stagnovat. Nikdo asi nemá vůbec ponětí co by takový web měl splňovat a i přesto už se najdou firmy, které vám tvrdí, že vám takový web udělají. :) Tuto spekulaci nám snad lépe odkryje budoucnost.

Dobrý nápad

Pokud nějaký takový dostanete a ověříte si, že již nic takového neexistuje alespoň u nás, tak do toho. Měli byste o tom být opravdu přesvědčeni a následně taky nezanedbat realizaci toho projektu. Jestli jste webmaster bude vaše cesta snažší resp. o poznání levnější, ale v opačném případě taky nevěste hlavu… je důležité to ale svěřit do rukou opravdovým profesionálům a ne lidem, kteří to sobě pouze prohlašují (těch je většina mimochodem). Píši to se zaměřením k internetovému projektu, ale když se nad tím zamyslím, tak tohle všeobecně plati pro jakýkoliv byznys.

Trendy

Asi nejdpodstatnější věcí je se zamyslet co vlastně lidé na internetu hledají. Informace ? Služby ? Zábavu ? Ano hodně obecně napsáno… ještě možná komunikace. V posledních letech převládá zábava a to především u mladých lidí, kteří doma sedí u počítače a hledají jakékoliv rozptýlení. To číslo se hodně blíží 80%.

České „povedené“ projekty

Na začátku sem třeba zmínil server youtube, tak by určitě měla existovat česká obdoba. Existuje ? Dalo by se říci, že ano. Tím serverem je stream.cz, ale můžeme vůbec říci, že se jedná o povedený projekt ? Podle statistik přístupů zřejmě ano, ale na druhou stranu si musíme přiznat, že je to víceméně jediný takový projekt u nás a navíc jak dlouho jim vůbec trvalo než ho zrealizovali ? 1 rok ? 2 roky ? Těžko říct, kdy přesně se tohle stalo trendem. Ale je to pouze jeden z mnoha příkladů jak moc český internet zaostává za světovým.

Top servery v ČR

Zde bych chtěl spíše uvést nahodné servery, které se v čechách prosadili a proč, než-li nějakou podrobnou statistiku návštěvnosti a ročního obratu.

Seznam.cz – je jasné, že ho musím zmínit na prvním místě. Jedná se o první český fulltextový vyhledávač (dokonce starší než google). V dnešní době nabízí téměř všechny služby co vás napadnou.

Stahuj.cz – opět jeden z nejstarších v dané kategorii. Mohli ste si zde stáhnout všelijaký software. Dnes už také nabízejí spoustu dalších služeb.

Toplist.cz – tento příklad je spíše odstrašující, jelikož byl sice jeden z prvních (možná úplně první u nás nevim jistě) webových počítadel přístupů návštěvnosti, ale i přesto dnes není jedničkou. Jaksi se u nich od začatku působení nic moc nezměnilo. Jejich statistiky jsou značně omezené,nepřehledné a nedosahují úrovně dnešní konkurence.

hibi, 11:43, 13.12.2007, Internet


Komentáře k textu

Shotgunman
17:27, 13.12.2007

dobrý web, dobrý článek

jv
20:24, 17.12.2007

Pěkný Kubo, jen Tě trochu opravim – když píšeš větu, či jen slovo, tak nedělej mezeru a pak interpunkční znaménko, i když to možná vypadá líp. Služby ? x Služby? Taky neděláš mezeru na konci větu a pak tečku, nebo ano? :)

hibi
21:58, 17.12.2007

nj blbej zvyk :-) kdo vubec jsi, ze me znas?

Dwarf
10:07, 18.12.2007

že by první fanoušek? :-D :-D

jv
12:46, 18.12.2007

Taky jsem tuhle chybu dělal, když jsem začínal psát .) Ty mě znáš taky, jsem Honza Vojtěch.

hibi
13:04, 18.12.2007

nazdar :) jak si sem dostal ty jo? to uz sme tak proflakly po par dnech? :D

jv
13:12, 18.12.2007

Když si hodíš do statusu na icq link na tyhle sites, tak se nemůžeš divit :D

hibi
13:18, 18.12.2007

:-))) doslo mi to asi 2s potom co sem postnul ten koment

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky


TOPlist