Jan Švejnar prezidentem? - icons.cz

Jan Švejnar prezidentem?

Stane se světoznámý profesor ekonomie Jan Švejnar naším novým prezidentem? Má šanci proti dosavadnímu prezidentovi Václavu Klausovi? Koho byste na hradě viděli raději vy? Pojďme se na oba kandidáty podívat blíže.

Jan Svejnar Je potřeba si uvědomit, kdo proti sobě stojí. V první řadě jsou oba pánové vystudovaní ekonomové a evidentně o svém oboru něco ví, to se jim upřít nedá. Dále jsou to zkušení muži na vrcholu své kariéry, kteří jdou tvrdě za svým cílem. Ovšem, když se podíváme na plody jejich práce, tak tu máme jeden z několika rozdílů.

Václav Klaus nastartoval po sametové revoluci ekonomickou transformaci naší země, jenže s jakým výsledkem? Kupónová privatizace je dnes stále obrovská ostuda a viníci? Ti jsou přece na doživotní dovolené, roztroušeni po světě. Jan Švejnar sice nezanechal tak hluboké stopy své práce u nás doma, ale za hranicemi je považován za velkou ekonomickou kapacitu, vlastnící mnohá mezinárodní ocenění. Mimo jiné nesmíme zapomínat, že za špičkovým vědeckým pracovištěm CERGE-EI, stojí právě on.

Konečně nestranný prezident?

Pro profesora ekonomie Jana Švejnara mluví také fakt, že nebyl nikdy zapleten v politických kauzách, to o našem stávajícím prezidentovi bohužel říci nemůžeme. Jen si vzpomeňme jak se vyvíjela naše politická scéna od vzniku samostatné ČR. Podvod stíhal podvod, tunelování se dostalo do mezinárodního slovníku a téměř žádný tehdejší politik nemohl s čistým svědomím říci: „Jsem v tom nevinně.“

Nová, nezkažená a přesto velmi známá tvář na naší politické scéně by jistě povznesla tzv. politickou kulturu o mnohem výše než mladí politici, kteří jsou čerstvě po studiích. Václav Klaus ukázal, že i z pozice prezidenta republiky se dá velmi dobře ovlivňovat vnitrostátní politické dění. Ovšem prezident by měl být prezidentem nadstranickým a to se bohužel nepodařilo. Příklad Václava Klause, jako čestného předsedy ODS mluví za vše. Jan Švejnar se tváří jako velmi neutrální politik, který jedná se všemi zúčastněnými stranami, což je ideální. Ideálně se tváří i koncepce jeho možného prezidentského úřadu. Dejme mu tedy možnost ať předvede co tak velmi sebevědomě prezentuje.

Dnes Jan Švejnar s plnou platností ohlásil, že bude kandidovat na úřad prezidenta republiky proti Václavu Klausovi v únorové volbě. „Jsem si jistý, že uspěji“ říká možný budoucí president ČR. Podaří se mu přesvědčit dostatek volitelů, aby mu dali svůj hlas?

Aktualizováno: Švejnar nejspíš neuspěje!

Lenny, 22:25, 14.12.2007, Společnost


Komentáře k textu

4rest
14:43, 15.12.2007

Clovek to nejspis nebude spatny, bohuzel ho na misto prezidenta chteji mimo jine dosadit i komunisti a to je mi docela proti srsti.

Anonym
14:51, 15.12.2007

To je sice pravda, ale ono to bez nich bohužel nepůjde. Pravice je moc silná a jisté postoje se musí utlumit, jestliže chceme nového prezidenta.

Nogard
11:09, 16.12.2007

Jako obvykle zas jeden jednostranný pohled prohlašující se za srovnání ;) Ale neva, je jasné, že u tohohle bude vždy záležet na osobních a subjektivních hlediscích. On Václav Klaus je za našimi hranicemi také považován za ekonomickou kapacitu, a to mnohem více než u nás, kde je nahlížen spíše v politických souvislostech. Osobně je mi líto, že není nějaký další kandidát, který by byl na úrovni těchto dvou pánů, ale nebyl jako Jan Švejnar cizincem, který to jasně dává najevo, když označuje za svůj domov v rozhovorech USA.

Jakub
13:46, 16.12.2007

Priste to nazvi „Proc Svejnar“ a ne „srovnani“. Jan Svejnar neni zatizen politickymi kauzami? A proto je predsedou dozorci rady CSOB, ktera se statem vede 30miliardovou arbitraz?

Lenny
17:56, 16.12.2007

Je pravda, ze Jan Švejnar vypadá, že více tíhne k USA, ale je to pochopitelné. A jestli to myslí, jak to řekl v „Uvolněte se, prosím“ tedy, že nasbíral po světě zkušenosti a nyní by je rád zúročil ve své rodné vlasti, tak s tím nemám nejmenší problém. A souhlasím, že je ten článek napsaný víceméně jednostraně, vyjadřuje můj osobní názor.

to Jakub: Co já vím, tak CSOB koupila obrovské pohledávky zkrachovalé IPB za symbolickou 1,–Kč od státu a jestli stát neplní to, na čem se smluvně dohodli (mj. v našich podmínkách to není nic překvapivého), tak se těm arbitrážím vcelku nedivím. A že je Jan Švejnar v dozorčí radě ČSOB? Tato banka je v posledních letech jedna z nejúspěšnějších bank u nás a nevidím problém, že v dozorčí radě stojí právě on.

Nogard
20:20, 16.12.2007

Samozřejmě, že je pochopitelné, že tíhne více k USA, když je považuje za svůj domov. A samozřejmě, že by byl rád prezidentem. O tom asi sporu není. Ale pro mne to nikdy ten pravý nebude. Prezident je do velké míry určitým symbolem, a pokud dosadíme na místo tohoto symbolu cizince, pak je to prostě špatně.

Lenny
20:52, 16.12.2007

Rozumím Vám kam míříte. „Prezident by neměl být cizinec“, naprosto souhlasím, ale něco jiného je, když vy, jako rodák vycestujete z jakéhokoli důvodu dobrovolně a nebo když jste „donucen“ emigrovat. Navíc když se člověk vrátí (byť pracovně) ihned po změně režimu, popř. se angažuje v několika odvětvích, tak je to pro mě důkaz, že si svou rodnou vlast neodcizil a stále se k ní hrdě hlásí. A že stále žije v USA? Jestliže tam má prestižní práci a rodinu, tak by asi nebylo správné ihned odcestovat zpět do ČR jenom z principu. Toto je samozřejmě můj dojem, ale naprosto respektuji Váš názor. Myslím, že tohle téma je na širší diskuzi.

Sartori
22:58, 16.12.2007

No snad budou mit komunisti rozum a toho pana poslou tam kam patri – domu za ocean.

dan
23:54, 16.12.2007

Švejnar by neměl být prezidentem hlavně kvůli tomu ,že se neumí moc starat o ekonomiku a osobní prosperitu.Je to jenom chcápek ,kterej se hrne n aPOST prezinta

vevera
00:02, 18.12.2007

…a nejhorší ze všeho jsou trpaslíííci........ ;-)

jenicek
19:04, 19.12.2007

„Pro profesora ekonomie Jana Švejnara mluví také fakt, že nebyl nikdy zapleten v politických kauzách,…“

A ČSOB je podle vás co?

marenka
09:16, 27.12.2007

Universitni profesori, akademici, teoretici a jini podobni intelektualove by se nikdy nemeli plest do politiky. Maji svuj nahled na svet pokriveny prave tim prostredim, ze kterèho pochazeji, s pocitem vlastni intelektualni nadrazenosti nad hloupym davem nemohou svou funkci zastavat nestranne. 8-O

jan z Hradčan
16:39, 27.12.2007

Kéž by vyhrál Jan Švejnar. Bydlím na Hradčanech 37 roků a to co se nyní děje, jsem nezažil ani za totality. Prezident, ale především jeho paní se chovají jako feudálové s představou že všechno je jejich. Na Hradě se místo původních květin pěstuje hrášek, brambory a ostatní zelenina jako za doby paní Novotné a vše se vozí do Lán, kde za účelem uspokojení prezidentského páru a jejcih rozvětvené rodiny byla vybudována kuchyň. Od dob založení republiky to nikdy tak nebylo, ba i tatíček Masaryk si nechal jídlo dovážet z restaurace. Noopak uklízečka jejich příležitostného pražského sídla se zase dováží služebním autem z Lán do Prahy. Že by jich byl v Praze nedostatek? K čemu např nové prezidentské sídlo za desítky milionů, které slouží jen jako příležitostná hlídaná nocelhárna. Nedovedu si představit, že každý nový prezident si vybere nový dům, který se bude z našich daní rekonstruovat k jejich obrazu. Ovšem vybrat si dům v hospodářském zázemí Pražského hradu a potom se z něj snažit vytvořit něco jiného, to už jde nad chápání všech co zde bydlíme. A to se Klausům rekonstruoval už dům druhý, když ten první se jim z neznámých důvodů přestal líbit. Že by byl ten důvod sousesdství „normálních lidí“? Horní Jelení příkop byl vždy za předchozích (i komunistických) prezidentů otevřený park, nyní je to něco jako dobře hlídaná hraniční zóna za totality, jen dráty chybí. A to pouze v létě, v zimě je pro jistotu zavřen úplně. Za každým keřem samopalník, který sleduje návštěvníka na každém kroku a čeká že se z něj a jeho psa vyklube atentátník. A o Lánech ani nemluvě, vše uzavřené, přes cestičky plůtky a všude armáda se samopaly. Kam se na ně hrabali komunističtí prezidenti. Okolí hradu je ale pranic nezajímá, všech chátrá a nepořádek kam se oko podívá. Ovšem auta mají zelenou, místo záhonů se budují všude parkoviště pro firmy, které Hrad využívají a kdo ví ještě pro koho. Nyní má zmizet i hisotrická Bažantnice kvůli parkovišti. Na zalátání chodníků ale už jaksi nezbývá.Takže celé toto píši jen proto, že doufám, že pokud bude – a pevně doufám že bude zvolen Jan Švejnar – bude se chovat normálně a ne jako hloupý Honza, který neví jak ke štěstí přišel. Žil ve světě, kde politici si vše dovolit nemohou a doufám že by si manýry našich politiků tak rychle neosvojil. A pokud zde zůstanou Klausovi, tak nás potěš na Hradčanech Pánbůh, zřejmě pro nás nastane doba emigrovat – přesně jak vykřikovala rozhořčená současná první dáma, když jim vykradli premérskou vilu. Tak a nyní nezbývá než čekat..........

Odchod
13:30, 28.12.2007

Naprosto souhlasím s Janem z Hradčan a doufám,že se to panu Švejnarovi podaří.

rada
21:04, 28.12.2007

Docela se divím, že Johnyho předvedla levice. Jsem sice lehkej pravičák, ale líbí se mi víc než Klausík. ;-)

Soňa
11:54, 1.1.2008

Obdivuji všechny, ktěří touží mít prezidenta „na vedlejšák“, Zřejmě bude fungovat jen v pracovní dny, na v íkendy bude létat domů do USA, jako to udělal o vánocíc.Bude to prima mít prezidenta včetně celé rodiny s americkým občanstvím. Jen doufám, že se to nemůže podařit.

věra
20:29, 2.1.2008

Přátelé,život chce změnu , jinak tu bude spálená zem, bída, svrab a utrpení. to dnes ví i všichni pravičáci, co nechtějí ztratit práci. jinak budou muset normální lidi jít zase do ulic buďto cinkat klíčema, nebo se hladoví budou muset jako poslušné ovce na tom spáleništi pást. Parlamente, vemte už konečně rozum do hrsti! zvolte světově uznávaného profesora , se kterým Václav Klaus není schopen, jako rovný s rovným diskutovat a jako prezident tohoto státu nedokáže tuto osobnost přijmout, neboť v něm cítí svého úhlavního nepřítele a podle toho se také nedůstojně chová .vidí to všichni.

Kája
21:09, 2.1.2008

Profesor Jan Švejnar je poslední nadějí této země. Tuneláři mají stále zelenou. Teď se rozkrádají nemocnice , co tady zůstane.? Optimisticky volám Tuneláři Českých zemí vraťte ukradené tunely a budeme se všichni válet ve zlatě!Po ovoci poznáte je! Kdo má zájem na tom, aby se lidi měli líp, ať je prezidentem! Neměl by to být člověk ješitný, namyšlený, arogantní, mocipán,který může všechno a který z naší vlasti dělá svoje panství a svoje mocenské pozice udržuje zastrašováním a vyhrožováním svým nejbližším kolegům a spolupracovníkům. Měl by to být prezident všech politických stran a prezident všech občanů, kterým se pan prezident neštítí podat ruku. :-)

Jiří
07:40, 4.1.2008

Souhlasím se zvolením za prezidenta profesora Jana Švejnara.Je to člověk,který za totality s rodiči emigroval a musí dobře vědět jak těžké je se o sebe postarat.Je to člověk který konečně pozvedne naš národ jak morálně tak ekonomicky.Nemám na pana Švejnara adresu,ale chci ho touto cestou upozornit na to,že samozvaný profesor Klaus týden před volbou prezidenta bude proti němu používat nechutné výroky a tak aby se na to připravil.

Jana
12:42, 4.1.2008

Kdybych mohla volby ovlivnit,volila bych p.Švejnara.Je nadstranický,o naší zemi přehled má i když žil dlouhá léta jinde.Má sympatickou tvář a příjemné vystupování.Četla jsem jeho články v novinách s velkým zaujetím.A to že má americké občanství a dlouhá léta žil v cizině? To nic neznamená.Vždyť kdo z obyčejných lidí věděl před volbami něco o těch,co byli u nás zvoleni za prezidenty?Nikdo nic.Pak se ve škole,v kancelářích,v rudých koutcích objevily na zdi fotky a bylo.Důležité bude, aby se p.Švejnar obklopil těmi správnými lidmi !! :-D

Jiří II.
12:51, 5.1.2008

Když tak všechno sleduji, dospěl jsmem po svých životních zkušenostech a to jsem zastával myslím fukce dosti významé ve firmách i veřejném životě, že si naše chaotická republika nezaslouží aby nám s naším souhlasem vládli cizáci. Pan profesor Švejnar je jistě vážený a světoznámý odborně vzdělaný člověk, kterého si vážím, nicméně si vážím i profesora Klause, ale co naplat, když přehlédnu politické stranické hašteření a chci být státotvorný musím odmítnou oba kandidáty. Profesora Švejnara, který je shodou okolností stejný ročník jako já, a měl v době odchodu do zahraničí jistě jiné zájmy než zájmy našeho národa, tak i pana profesora Klause. Jistě je výborný ekonom ale bohužel měl tu smůlu, že měl možnost nám již předvést co v jeho,,nadstranitosti ´´ dokáže. Myslím si, že za těchto okolností, kdy nám vládnou cizáci jako je paní ministryně Steh…, ministr zahraničí Schw… bývalý ministr kultury a td, jsme my Češi, ti pravý co neemigrovali a ani nemohli emigrovat a hrdě se hlásili k národu, tak neschopní hlupáci, že nám nadále po vzoru Rakouska-Uherska, Hitlera, SSSR a nyní USA musí vládnou opět cizáci, kteří o nás skoro nic něvědí ? Pokud ze mne jako občana a člena českého národa někdo dělá hlupáka a pokud někdo trvá na tom, že mým představitelem má být kdokoliv kdo pořádně neumí ani česky a v minulosti kdy nám bylo nejhůře nás prostě vynechal, navrhuji na funkci presidenta Frantu Šafářů z Dolní Lhoty, co pase zebry někde v Africe. To je teń pravý co zná všechno všude byl a všemu rozumí. Zváště když má v sobě nějaké to pivo navíc. Lide Český vzpamatuj se !!

Luciuzlik
22:15, 5.1.2008

Já jsem pro Švejnara. Má mnoho a mnoho zkušeností ze zahraničí a myslím, že někdo takový by to tady měl zkusit vzít do rukou. ..

Jan
23:46, 5.1.2008

Bože dej aby ten vychytralý ješitný narcis Ing.Klaus odešel ze scény. Už ho bylo víc než je únosné. Ten by byl schopen příjmout Korunu sv.Václava s nechápajícím obličejem a duchaplnou poznámkou  – „proč to tak dlouho trvalo?,–každému rozumnému občanu musí být jasné ale opravdu jasné že jsem zcela jistě,ale opravdu zcela jistě ze všech nejchytřejší…“ …a jsem Vašík!?

Jsem jednoznačně pro Prof. Švejnara.

Helena
19:14, 7.1.2008

Souhlasím na 1000% s Janem – at už je zase naše země uznávaná jako tomu bylo za Masaryka a Havla – tahle modrá totalita se sveřepým jednobarevným purkrabím na Hradě ať zmizí – konečně se našel někdo, kdo má snahu reprezentovat Česko jako zemi opravdu demokratickou a ne tunelářskou, mafiánskou a těžce zkorumpovanou.Jsme celá naše rodina bezvýhradbě pro pana profesora Švejnara a obracíme se i na poslance, senátory a všechny příslušné „volitele“ působící u nás, aby mu dali svůj hlas v zájmu země i velké většiny lidí, kteří mají teď jen strach z budoucnosti, protože mnozí už podobné (tenkrát) rudé praktiky prožili.

Marina
15:00, 10.1.2008

Souhlasím se všemi, kteří dávají přednost profesorovi Švejnarovi. Sice není docela super, že to není „čistý Čech“, ale na druhou stranu platí to, že pokud bude dobře a spravedlivě vykonávat svojni funkci ve prospěch naší země a hlavně všech lidí -nejen těch bohatých, tak ať je to třeba Tatar. Pořád to bude méně závadné, než když je prezidentem Čech, který naučil „přičinlivce“ rozkrádat majetek nás všech, sám se chová jako neomezený vládce a podle toho vypadá i naše vláda a její výsledky. Pořád platí staré české přísloví, že " ryba smrdí od hlavy" .

Edy
16:47, 10.1.2008

100.000 hlasů pro profesora Švejnara. Držím palce, aby někdo už vyšoupl toho egocentrického ješitného narcise Klause.

Václav
20:34, 10.1.2008

Jsem plně pro změnu, podporuji zvolení profesora Švejnara.

Martin
21:48, 12.1.2008

Káž by páni poslanci měli rozum a nevolili by Klause

Zuzana
16:13, 14.1.2008

Podporuji zvolení pana profesora Švejnara prezidentem. Je to člověk,který má jasnou představu co chce s naší rozkradeno republikou udělat.Ne jako dosavadní prezident Klaus,od kterěho jsem se do dnešního dne nedozvěděla jaké je jeho pravé jméno a kdo je jeho otec.Proč to tají. Kdo pana Klause jmenoval profesorem a kdy. Kde pan Klaus nashromáždil 18 miliard.

jan
10:53, 20.1.2008

http://hedvicek.bigbloger.lidov­ky.cz/c/21981/Otazky-Vaclava-Mo-eeee-Otazky-Ross-Hedvicka.html http://profesor-klaus.osoba.cz/ podívejte se na tyto stránky – meli by si je také precíst ti co prezidenta volí, ale ti maí v hlavě jen kupčení. Je to poučné, protože vždy mi vrtalo hlavou jak je to s profesurou našeho nejchytřejšího . Pokud někdo dělá politiku na 100% – a to on ji v té době dělal, tak na nic jiného moc času není, i když je nejpracovitější na celém světě. A jeden z předchozích příspěvků má naprostou pravdu – ryba smrdí od hlavy – a tahle ryba smrdí fakt hodně.

:-( :-(
Stanislav Chrabrý
17:28, 22.1.2008

Ach,pyšní Čechové národe rajský na této zemi,kam mizí moudrost ze všech nejchytřejší a životopis proč tu není ? Blýská se na lepší časy héj Vy páni Vy,vždytˇ SVĚT JE JEDEN VELKÝ OCEÁN , a pokřivený charakter z odlesku ztrácí štěstí a hloupost kam by odložila hlavu k odpočinku ? Do ciziny i naše kořeny cestují a jen Ti schopní za svým cílem táhnou jistě a pomalinku.Přejme si stát ,jenž ve jménu originálním ,naší ekonomice i lidu se daří, proč odplouvají skutečnosti na papíře,proč vzkvétající vlast mocipáni škvaří? Kdo umí životu naslouchat ,nemyslí na sebe a dokáže moudře rozdávat.

Mitlopísek
23:30, 23.1.2008

Švejnara nikdy !!! Lidi proberte se…

Helča
13:41, 25.1.2008

Podporuji a držím pěsti aby vyhrál pan profesor Švejnar na 100%,hlavně čekáme na pořádek a spravedlnost,a toho si myslím a doufám,že se konečně dočkáme. :-)

patriot
14:52, 26.1.2008

dost bylo Klause§§§! volte konečně někoho kdo tuto zemi posune k morálce a lepší budoucnosti … VOLTE p.ŠVEJNARA ! má absolutně mojí důvěru oproti dosavadnímu kariéristovi..s velkým K

Karina
22:01, 28.1.2008

Vážení dneska jsem se zučastnila besedy s p. Švejnarem na Zličíně, bylo to velmi zajímavé, Česky mluví uplně perfektně a jeho odpovědi na dotazy, byly přesné ,bez koktání a nějakých hmmm,hmm, Myskím si,že by byl dobrým prezidentem.

Radek
09:59, 29.1.2008

Proč nezvolit Švejnara??? Horší to tady snad být ani nemůže, tak proč nezkusit něco nového.. :-(

Smutný
10:32, 30.1.2008

Po debatě v televizi mohu jen říci: Raději žlutou zimnici než pana Švejnara. V Čechách bylo do současnosti vše špatně, ale až nastoupí do funkce, tak bude i máslo za korunu. U nás se tomu říká rozumprd.

Mirka
12:21, 31.1.2008

Držím palce panu profesoru Švejnarovi. Je to velice noblesní a rozumný člověk. Klaus si tenkrát Hrad vydupal jako malé děcko a od té doby se slušní lidé úplně nevyhnou tomu, aby nespatřili jeho arogantní a pitvořící se obličej. (Jak k tomu přijdeme?) Navíc je to král tunelářů. To jeho mateřská strana může za to, že se v 90. letech začalo ve velkém krást. Zřejmě tenkrát ani on, ani jeho kamarádíčkové nestáli o to, aby se nejdříve něco udělalo se zákony, jak rozumě a zcela správně pan profesor Švejnar navrhoval ve své studii: http://www.jansvejnar.cz/?page=publikace  – viz odkaz „Publikace Strategie ekonomické přeměny Československa (PDF, 730kB). Pokud můžete, apelujte na "své“ i ostatní senátory a poslance, aby zvolili prezidentem právě pana profesora Švejnara, jako jsem to udělala já. Zaslouží si to a všichni slušní lidé této země také. ;-)

Helča
15:32, 2.2.2008

KLAUS at uz to kreslo konecne opusti, a necha tam misto pro druheho, rozumnejsiho a tak drzim pesti pro pana profesora SVEJNARA ktery si myslim, ze kdyby byl zvolen, ze by tu nebyl takovy neporadek na cele CR, a hlavne spravedlnost po ktere touzi urcite mnoho lidi. PROTO AT VYHRAJE PAN SVEJNAR!!!!!!!!!!!!!!!!

Honza
16:08, 2.2.2008

Chce to už opravdu změnu, držím palce pane profesore Švejnare!!

martin
15:42, 4.2.2008

Pane presidente Klausi děkujeme, odejděte. Život ve špatně fungující tržní ekonomice bez morálky nemá smysl a Vy jste nám nic jiného za uplynulých devatenáct let nenabídl ani nenabízel.

Karel
22:51, 4.2.2008

Pane prezidente Klausi uz toho bilo dost utahovani opasku ktere prislo az po 18 letech to znamena 18 let zpet na zacatek nasi revoluce dokazala to vase trzni ekonomika kcemu jsou vase diplomi vyznamenani kdyz tahate je prachy od slusnejch lidi.Dekujem ODEJDETE vy nas nespasite puste tam novou krev PROSIM za lepsi slusne lidi snad mate jeste srce sve a ne kamene ja vim je tezke opustit tenvas sklenik kde koto na rusta to je vase cela politika. :-?

František X.R.
17:25, 6.2.2008

Jsem jednoznačně pro Jana Švejnara. Moje intuice nikdy zatím nezklamala a tak tvrdím, že bude v Česku lépe, pokud bude prezidentem právě Jan Švejnar. To přeji ze srdce nejen jemu ale také velké většině dost otrávených spoluobčanů z politiky jak ji předvádějí bohužel námi zvolení politici.

Emma-Maria
18:24, 9.2.2008

Škoda, že si prezidenta nemohou volit sami občané, ušetřili bychom si včerejší a dnešní ostudnou volbu v přímém přenosu. Přeji panu Švejnarovi, aby neztratil elán a v příští volbě budeme celá rodina opět držet palce :-)

anna
20:55, 9.2.2008

Švejnar je menší zlo, ale jak je vidět má z něčeho strach, nevystupuje přesvědčivě navíc pracoval v dozorčích radách tak že také má k podvodům blízko jako Klaus, který na podvodu postavil celou porevoluční ekonomiku tak bychom měli říct, že už toho bylo dost a vrátit se do roku 89 a začít úplně odjinud, díky těm podvodům, korupci a tunelování jsem za 18 let na tom velmi bídně, stále se zdražuje a platy zásadně neodpovídají vyspělým evropským zemím, musí znovu nastat občanská sdruženost a provést absolutní změnu ve vládě a především v ekonomice , kde za podvod a korupci nastupuje trest, takto to funguje v Americe, proto je nejbohatší zemí na světě mouchy

Tereza Značkovská
07:53, 10.2.2008

Je mi upřímně líto, že nakonec sebestřednost a karikatura státnosti zvítězí nad Švejnarem. Přesně podle receptu – žádné změny, smrádeček, teplíčko, pohodička. Neumím si představit, že by se Švejnar bezostyšně odmítl hlásit ke svým zásadním chybným krokům, kdyby je udělal. Zapomínáme na to, že to byl Švejnar, který při koncepci transformace socialistického hospodářství na kapitalistické, trval na provázanosti jednotlivých kroků s tvorbou legislativy. Ovšem mazaný Klaus ho vyštípal – drzé čelo lepší než poplužní dvůr… Byl to příliš nebezpečný sok, navíc oproti panu „profesorovi“ bankovním úředníčkovi(nechtějte vidět za jaké články dostal Klaus profesuru!) skutetčně vzdělaný a erudovaný ekonom. Měla jsem z počátku výhrady k Švejnarovi, jakožto americkému občanovi, protože sama vím, co je to za pocit vděčnosti k zemi kde dostane člověk azyl. Jenže Švejnar je navýsost korektní, než aby svoji vděčnost nedokázal oddělovat od zájmů českého státu. Sice Klaus není nikomu vděčný, ale drží se toho, kdo mu zajišťuje víc preferencí. No škoda, že zase budeme pět let přešlapovat na místě a pan profesor nám bude dělat opětovně ostudu, místo aby seděl ve svěrací kazajce! Nevím zda někdo tento chat pro pana Švejnara monitoruje, ale pokud ano, ať tlumočí moji prsbu a nejen moji, aby na Čecháčky nezanevřel a za pět let se do utkání o prezidentský stolec znovu přihlásil. Protože, kdby v pátek vyhrál Švejnar, tak by se stal zázrak a já musel dát na modlení… :-P

Tamara
03:01, 11.2.2008

Obracím se na poslance a senátory, aby ve druhém kole zvolí pana profesora Švejnara. Nedovedu si představit dalších 5 let se dívat na ješitného arogantního a namyšleného starého pána Václava Klause.Lidi mějte rozum a nelezme ještě do většího marazmu.

Zdeněk
08:07, 16.2.2008

Vážený pane profesore, děkuji Vám za velmi úspěšnou účast v prezidentské kampani. Držel jsem Vám palce aq nevyšlo to jen o fous. Považuji to za velký úspěch. Kromě jiného jste nám ukázal, že politiku lze dělat noblesně, slušně, s úctou ke konkurentům. Vnesl jste na naši politickou scénu něco, co zde chybí. Přeji Vám mnoho úspěchů při Vašem dalším konání. Hodně zdraví a pohody. Pokud se odhodláte být v české politice dále aktivním – máte ve mně svého podporovatele. :-D

Man
23:34, 20.10.2008

Me prislo nejvice smutne to nesestrihane video kde je Bursik a Langer a Bursik tam tvrdi ze dal Svejnara jako kandidata proto ze ma spocitane ze nebude zvoleny. I kdyz nikdo netusil ze kamera je pustena a proto to netvrdil do kamery myslim ze to je silena ostuda politiky CR :-(

babf
23:43, 18.4.2012

Lidi mějte rozum, Švejnar je a bude američan. Nacpal se do zahraničí majetek a teď ještě cizího presidenta? To u nás není jeden, který tu zůstal a neutek zbaběle, když tu byla totalita? Ať jde tam, kde mu bylo dobře do 89 roku. Co sem teď přitáhl. Poslala bych zpátky jeho i ty ostatní, co zbaběle zdrhli. 8-O

Marta
20:17, 10.5.2012

Já si myslým že už jednou zabojoval a stojí za to ho podpořit je nestraník a může byt právě proto spravedlyvy kdyby mu na nás nezaležalotak jse spatky ke sve zemi nebude hlasit a vše jsi vydělalně jak naši vláda zkorumpovaná mojí podporu má.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

jan švejnar prezidentem svejnar prezidentem švejnar jeho majetek vyzname profesori švejnar jan profesor svejnar švejnar jan svejnar profesor švejnar rodiče jana švejnara jan švejnar rodina švejnar prezidentem


TOPlist