AMD Fusion - icons.cz

AMD Fusion

Téměř ihned potom co AMD koupila společnost ATI byl oznámen projekt Fusion. Revoluční spojení grafického čipu a procesoru do jednoho kusu křemíku. Podle nedávné zprávy je zase o kousek blíž realitě.

AMD Fusion je sice blíž, ale bohužel pouze papírově. Ve skutečnosti je dokonce dál než bylo zamýšleno, původní datum vydání 2.polovina 2008 se posunulo přesně o rok na 2.polovinu 2009. Proč tomu tak je se můžeme pouze dohadovat, ale finanční potíže AMD asi budou nejpravděpodobnější.

Fusion schéma


V roce 2009 bychom se měli dočkat prvního produktu nazvaného Swift. Měl by to být čip vyráběný 45nm technologií, obsahovat by měl několik „klasických“ cpu jader a jedno jádro grafické, dále integrovaný pamětový řadič pro DDR3 paměti a ještě UVD jednotku pro přehrávání HD videa. Pro mobilní segment nese čip název Shrike.

Jestli se tímto produktem AMD kompletně stáhne z high-end segmentu, kde se mu poslední dobou moc nedaří, a usadí se v části trhu pro kancelářské PC nebo HTPC je velká spekulace. Stejně jako samotný výkon APU (Accelerated Processing Unit – tak AMD nazývá tento čip, CPU+GPU=APU). Pokud se však grafický výkon dostane alespoň na úroveň mainstreamu mohlo by se AMD Fusion stát velmi zajímavým i pro hráče. Rozhodující samozřejmě bude i cena.

Dwarf, 21:26, 15.12.2007, Hardware


Komentáře k textu

ObiSkyWalker
16:25, 16.12.2007

Zdá se mi, že je těch fusionů všude kolem nějak moc…, ten název se nějak rozmohl :-D

JIM
18:08, 16.12.2007

Pro notebooky by to mohlo být skvělé řešení…

SiSter
16:38, 17.12.2007

jj všichni teď rádi FUSION ;-) lidi jsou tak zdegenerovaní že už nedokážou vymyslet ani lepší název než Fusion.. :-D jak se bude ta nová barbie jmenovat ?.. co třeba FUSION barbie ? a jinak AMD mě nějak nebere. já radši Intel a nvidia.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

vykon apu amd fusion


TOPlist