Intel odkládá svoje 45nm procesory - icons.cz

Intel odkládá svoje 45nm procesory

Původně měly do světa přijít nové procesory od Intelu vyrobené 45nm technologií už v lednu. Nyní však přišla zpráva, že celkem 3 z těchto modelů se odsouvají na později.

Svět se nám začíná vracet do starých kolejí. Tak starých, že nejspíš ani většina čtenářů si je nebude pamatovat. Intel bohužel ztrácí konkurenci a začíná se projevovat, že nemá kam spěchat.

Odklad se týká čtyrjader Intel Core 2 Quad Q9300, Q9450 a Q9550. Ty by podle zprávy měly dorazit někdy kolem přelomu únor/březen. U dvoujader se nic nemění a objeví se už lednu.

Možná vám přijde takový posun jako malý, ale jako první náznak toho, že Intel si začíná dovolovat polevit v tempu, to myslím stačí. Další zajímavostí je uvedený důvod tohoto zdržení. Podle Intelu se v procesorech objevila chyba (Stejně jako nedávno u AMD Phenomu) To je však důvod nanejvýš divný, když dvoujádra se nezpozdí a Core 2 Quad nejsou nic jiného než dvě „slepená“ dvoujádra.

Doufám však, že všechny tyto spekulace jsou liché (nebo že AMD brzy opět vrátí úder), protože se mi za 5let nechce kupovat téměř stejný procesor za nekřesťanské peníze :)

Dwarf, 17:57, 19.12.2007, Hardware


Komentáře k textu

hibi
22:13, 21.12.2007

tak si holt koupim dve dvoujadra a slepim si to sam :)

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky


TOPlist