Netscape končí, AOL doporučuje Firefox - icons.cz

Netscape končí, AOL doporučuje Firefox

Společnost AOL zastavuje jeho vývoj kvůli nezájmu uživatelů. Tento stařičký prohlížeč byl předchůdcem Mozilly, ale bohužel už několik let nezvládal tíhu konkurence.

netscape7

Jsou tomu 2 měsíce kdy AOL oficiálně vydala devátou verzi tohoto legendárního prohlížeče, který už je dnes v povědomí uživatelů pouze jako historie, nikoliv jako moderní a bezpečný browser současnosti. Na základě toho bylo oznámeno jeho definitivní ukončení k datu 1.února 2008. Do té doby chtějí ještě pracovat na bezpečnostních opravách, ale doporučují zbylím uživatelům přejít na jiný prohlížeč a to konkrétně Mozilla Firefox, který je vlastně od počátku postaven na původním Netscapu.

O jeho zániku se prý rozhodlo již roku 2003, kdy společnost AOL propustila většinu pracovníků podílejících se na vývoji. Ti většinou zakotvili ve společnosti Mozilla, jež vyvíjí populární prohlížeč Firefox jehož podíl na trhu činí 16 procent.

hibi, 11:53, 30.12.2007, Internet


Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky


TOPlist