Jednodenní zájezd do Alp, lyžování v Rakousku - icons.cz

Jednodenní zájezd do Alp, lyžování v Rakousku

Přemýšleli jste někdy, že byste s přáteli vyrazili do Alp? A že byste rádi jeli autobusem, abyste se pěkně prospali? Ano? Já také, a došel jsem k překvapivému zjištění. Jako samotná dvojice nebo skupinka nemáte šanci se dostat na kýženou lyžovačku. Vím to, protože jsem byl donedávna jedním z nich.

Jednodenních zájezdů jako šafránu

Nevím jak je to možné, ale tak to prostě je. Bez auta jste jako bez nohou. Cestovní kanceláře jednodenní zájezdy vůbec nenabízí nebo jen opravdu minimálně. Člověk, který nemá auto a serfuje po infu o počasí v Alpách vlastně ani netuší, že to může být jeho jediná a poslední činnost spojená s lyžováním v Rakousku, kterou tu sezónu uskuteční.

lyzar

Zdroj: forbestraveler.com

Je mi opravdu záhadou, proč se cestovky nezaměří i na tyhle krátké pobyty, ale možná to je tím, že z toho mají malé zisky a jednoznačně se jim vyplatí k tomu nabízet ubytování alespoň na 3 noci. Vím, to je tržní mechanismus, ale to mě, jako spotřebitele vůbec nezajímá a volám po nápravě. Stalo by se něco, kdyby z krajských měst, tedy těch větších jezdily minimálně víkendové zájezdy? Nestalo, ale to je prostě trh, nikdo nechce slevit ze svých zisků. Nabízí se nám tedy několik variant jak vzniklou situaci řešit.

Jedině po vlastní ose

Jedna z možností je sehnat kamarády, kolegy z práce a já nevím koho ještě a dojít do cestovky, že byste tedy ten autobus naplnili a jestli by oni byli ochotní vás tam dovézt. Je to dosti krkolomná cesta, ale jisté řešení to je. Druhou možností je slevit ze svých nároků na perfektně upravené svahy s ohleduplnými lyžaři a vyrazit na lyže v rámci naší republiky. Každý tuto variantu pravděpodobně nemusí, ale zčásti to vaše trable vyřeší. Připravte si hodně peněz a pevné nervy, až vám někdo šikovný začne přejíždět vaše nové sjezdovky v předlouhé frontě. Třetí, asi ta nejkomplikovanější věc je ta, že vyrazíte stopem. Je pravda, že vás asi nikdo s lyžemi přes rameno jen tak nesveze, ale přeci jen teoreticky by to šlo.

Já jsem to vyřešil poněkud jinak. Kupodivu jsem zjistil, že mám vcelku dost přátel, kteří mají podobné úmysly, dali jsme dohromady pár lidí a jezdíme společně autem. Samozřejmě ne mým, to bych tenhle článek nepsal, ale vždycky se dohodneme, aby nějaké auto prostě bylo. Jestli nemáte kamarády, vlastnící automobil, tak si nějaký kupte, aby dojel alespoň 200 km v kuse a máte vyhráno. Poněkud se tato varianta může prodražit, ale na druhou stranu máte na pár let vystaráno.

Kam vyrazit? Ski amadé!

Na závěr bych se rád zmínil o 2 mých oblíbených oblastech v Rakouských Alpách. Myslím, že asi nejlepší lyžování, které jsem měl možnost zažít bylo v okolí Salcburku, přesněji ve Ski amadé. Několik desítek středisek, stovky kilometrů nádherných sjezdovek a tisíce přátelských lidí, kteří mají společný zájem, naplno si užít krásu Alp. Toto mluví za vše a to ještě není konec. Všude máte přístup s jedním skipasem. Je to bomba a navíc i když je hodně lidí, tak to nepoznáte, protože se všichni rozjedou na různé kopce a na sjezdovce máte jen pár lyžařů nebo snowboardistů.

Špičkový Hinterstoder

Jedna nevýhoda Ski amadé je, že je poměrně daleko a proto mnohem častěji navštěvuji pro nás Čechy bližší středisko Hinterstoder. Velmi známá a oblíbená lokalita nabízí super zážitek a když by někoho omrzelo těch 8 sjezdovek, tak může zajet do nedalekého střediska Wurzeralm, kde čeká dalších 7. Z České Republiky je to něco přes 160 km téměř pořád po dálnici a za cenu 34 euro se opravdu vydovádíte. Občas bývají menší fronty, ale to je dané oblíbeností a absence více kvalitních svahů. Ale dle mého názoru si na zdejších kopcích najde své jak rekreant, tak závodník, i když je výběr mírně zúžen. Více lidí už mi tvrdilo, že Rakouské Alpy jsou sice nádherné, ale Itálii se nevyrovnají. Zatím nemohu posoudit, ale beru to jako výzvu a snad se brzy podívám například do vyhlášených středisek Cortina d'Ampezzo nebo Val di Fiemme.

více info na: hiwu.at, skiamade.com

Lenny, 14:05, 19.2.2008, Společnost


Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

jednodenní zájezd do alp jednodenní zájezdy na lyže jednodenní lyžování v rakousku jednodenní na lyže jednodenni rakouské alpy jednodenní zájezd na lyze jednodenní lyžování v alpách lyžování alpy zájezdy jednodenni zajezd alpy jednodenní zájezdy do alp jednodenní lyžování jednodenní zájezdy do alp jednodenní lyžování v alpách 2020 zájezd do rakouských alp lyže jednodenni zajezdy alpy zájezd jednodenní na lyže. jednodenní zájezd na lyže do alp zájezd na sjezdové lyže jednodenní zajezdy do alpy jednodenní zajezdy na sjezdové lyže jednodenní lyže jednodenní rakouské alpy jednodenní alpy jednodenni zájezd na lyže jednodenní zájezd na lyže jednodenní zajezdy na lyže jednodenni zájezd lyzovani alpy jednodenní zajezdy do alp rakousko jednodenní zájezd na lyže do rakouských alp autobusem jednodenní zájezdy lyzovani jednodenní lyžování v v rakousku jednodenní zájezd hinterstoder jednodenni zájezd na sjezdové lyže lyžování jednodenní zájezdy zájezdy do alp jednodenni jednidenni lyžování ubytování v alpách se skypasem. jednodenni lyzovani v rakousku jednodeni lyžování jednodenni alpy jednodenní zájezd na lyže rakousko jednodenni zajezdy do alp jenodenní lyžování alpy jednodenní lyžování alpy jednodenni zajezd do rakouskych alp jednodení zájezdy na lyže jednodenni skipas v alpach jednodeni lyzovani do alp jednodenní lyžování rakousko se skipasem jednodenni lyzovani v rakousku se skipasem jednodenni lyzovani v alpach se skipasem jednodenní zajezd lyžování v rakousku zajezdy na lyze lyze alpy autobusem jednodenní zájezd alpy jednodeni lyze lyžování jednodenní zájezd rakousko na lyže do alp jednodenni zajezd do rakouska lyze jednodenní zájezd lyžování alpy¨


TOPlist