Jednodenní zájezd do Alp, lyžování v Rakousku

Přemýšleli jste někdy, že byste s přáteli vyrazili do Alp? A že byste rádi jeli autobusem, abyste se pěkně prospali? Ano? Já také, a došel jsem k překvapivému zjištění. Jako samotná dvojice nebo skupinka nemáte šanci se dostat na kýženou lyžovačku. Vím to, protože jsem byl donedávna jedním z nich.

lyzar

Zdroj: forbestraveler.com

Jednodenních zájezdů jako šafránu

Nevím jak je to možné, ale tak to prostě je. Bez auta jste jako bez nohou. Cestovní kanceláře jednodenní zájezdy vůbec nenabízí nebo jen opravdu minimálně. Člověk, který nemá auto a serfuje po infu o počasí v Alpách vlastně ani netuší, že to může být jeho jediná a poslední činnost spojená s lyžováním v Rakousku, kterou tu sezónu uskuteční.

Je mi opravdu záhadou, proč se cestovky nezaměří i na tyhle krátké pobyty, ale možná to je tím, že z toho mají malé zisky a jednoznačně se jim vyplatí k tomu nabízet ubytování alespoň na 3 noci. Vím, to je tržní mechanismus, ale to mě, jako spotřebitele vůbec nezajímá a volám po nápravě. Stalo by se něco, kdyby z krajských měst, tedy těch větších jezdily minimálně víkendové zájezdy? Nestalo, ale to je prostě trh, nikdo nechce slevit ze svých zisků. Nabízí se nám tedy několik variant jak vzniklou situaci řešit.

Jedině po vlastní ose

Jedna z možností je sehnat kamarády, kolegy z práce a já nevím koho ještě a dojít do cestovky, že byste tedy ten autobus naplnili a jestli by oni byli ochotní vás tam dovézt. Je to dosti krkolomná cesta, ale jisté řešení to je. Druhou možností je slevit ze svých nároků na perfektně upravené svahy s ohleduplnými lyžaři a vyrazit na lyže v rámci naší republiky. Každý tuto variantu pravděpodobně nemusí, ale zčásti to vaše trable vyřeší. Připravte si hodně peněz a pevné nervy, až vám někdo šikovný začne přejíždět vaše nové sjezdovky v předlouhé frontě. Třetí, asi ta nejkomplikovanější věc je ta, že vyrazíte stopem. Je pravda, že vás asi nikdo s lyžemi přes rameno jen tak nesveze, ale přeci jen teoreticky by to šlo.

Já jsem to vyřešil poněkud jinak. Kupodivu jsem zjistil, že mám vcelku dost přátel, kteří mají podobné úmysly, dali jsme dohromady pár lidí a jezdíme společně autem. Samozřejmě ne mým, to bych tenhle článek nepsal, ale vždycky se dohodneme, aby nějaké auto prostě bylo. Jestli nemáte kamarády, vlastnící automobil, tak si nějaký kupte, aby dojel alespoň 200 km v kuse a máte vyhráno. Poněkud se tato varianta může prodražit, ale na druhou stranu máte na pár let vystaráno.

Kam vyrazit? Ski amadé!

Na závěr bych se rád zmínil o 2 mých oblíbených oblastech v Rakouských Alpách. Myslím, že asi nejlepší lyžování, které jsem měl možnost zažít bylo v okolí Salcburku, přesněji ve Ski amadé. Několik desítek středisek, stovky kilometrů nádherných sjezdovek a tisíce přátelských lidí, kteří mají společný zájem, naplno si užít krásu Alp. Toto mluví za vše a to ještě není konec. Všude máte přístup s jedním skipasem. Je to bomba a navíc i když je hodně lidí, tak to nepoznáte, protože se všichni rozjedou na různé kopce a na sjezdovce máte jen pár lyžařů nebo snowboardistů.

Špičkový Hinterstoder

Jedna nevýhoda Ski amadé je, že je poměrně daleko a proto mnohem častěji navštěvuji pro nás Čechy bližší středisko Hinterstoder. Velmi známá a oblíbená lokalita nabízí super zážitek a když by někoho omrzelo těch 8 sjezdovek, tak může zajet do nedalekého střediska Wurzeralm, kde čeká dalších 7. Z České Republiky je to něco přes 160 km téměř pořád po dálnici a za cenu 34 euro se opravdu vydovádíte. Občas bývají menší fronty, ale to je dané oblíbeností a absence více kvalitních svahů. Ale dle mého názoru si na zdejších kopcích najde své jak rekreant, tak závodník, i když je výběr mírně zúžen. Více lidí už mi tvrdilo, že Rakouské Alpy jsou sice nádherné, ale Itálii se nevyrovnají. Zatím nemohu posoudit, ale beru to jako výzvu a snad se brzy podívám například do vyhlášených středisek Cortina d'Ampezzo nebo Val di Fiemme.

více info na: hiwu.at, skiamade.com

Lenny | 14:05, 19.2.2008 | Společnost | 0 komentářů

Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Rubriky

Hardware Software Společnost Internet Zábava

Tagy a Štítky

TOPlist