Dr.House, úspěšný seriál díky osobitému humoru? - icons.cz

Dr.House, úspěšný seriál díky osobitému humoru?

Hugh Laurie aneb doktor Gregory House je hlavní postavičkou stejnojmeného seriálu. V čem ale skutečně spočívá úspěch a divácká sledovanost Dr.House?

Veřejnoprávní televize Nova

Asi převážná většina z vás zná tento seriál právě z TV Nova, která na něj koupila vysílací práva. I přes poměrně pozdní čas vysílání slaví tento seriál neuveřitelné úspěchy sledovanosti. Ale z jakého důvodu si získal takovou oblíbenost? Strhující příběh? Napětí? Nebo snad jenom nějaká sexy herečka či herec? Ani jeden z těchto aspektů Vás v tomto případě zřejmě neoslovil.

dr.house

Skutečné kouzlo seriálu Dr.House

V každém díle se dočkáte obdobného děje. Pacient má zdravotní problém a skupinka lékařů v čele s arogantním Gregorym se snaží stanovit diagnózu. Jeden z lékařů něco navrhne a House mu to buď odsouhlasí nebo zamítne vtipnou narážkou. Leckdy se na diagnóze podílí Housův nejlepší přítel (asi také jediný) onkolog Dr. James Wilson, který je úplný opak House, takže někdy vznikají velmi vtipné situace.

Samozřejmě ani naprosto sebejistý House neni neomylný a proto se vždy (alespoň v dílech co jsem shlédnul) podaří určit správná diagnóza tak na 4. – 5. pokus :-) K tomu ještě přidáme nějaký Housovo osobní spor s někým z nemocnice a díl je na světě. Seriál má 3 série a každá přes 20 epizod. Jelikož sem tu právě shrnul děj každé z nich v pár větách, tak to kouzlo bude zřejmě jinde.

One man show aneb úspěch jednoho herce

Ano, úspěch pouze díky jedinečnému a velmi nezvyklému stylu humoru v podání Dr.House. Ostré narážky na účet pacientů nebo jeho spolupracovníků a Housovo celkový postoj k životu uchvátil milióny diváků z celého světa. Vynikajicí herec a ještě lépe napsaný scénář jemu přesně na míru, který vystihuje jeho aroganci, sobeckost, ješitnost…, ale když ho lépe poznáte, tak umí být i velmi citlivý a laskavý (když už nemá jinou možnost). Přirovnal bych ho k Chucku Norrisovi, akorát jeho bojovým uměním není karate, ale psychika.

Opravdový doktor?

V každém případě je to ale skvělý lékař, který si téměř všechno odůvodní a velmi systematicky řeší daný problém. Na diváka laika můžou odborné názvy jako lupus, tachikardie nebo anafilaktický šok působit přinejmenším zvláštně, ale pro lékaře profesionály je to ta prává podívaná. A můžu potvrdit, že lékaři mají tento seriál opravdu rádi, protože jedna moje známá, špičková lékařka nesmí propásnout ani jeden díl. Přirovnal bych to k několika verzím Kriminálky, která je velmi oblíbená u policistů. Ale samozřejmě i Dr. House je stále jen seriál pro obyčejné lidi a některé scény mi připomínají science fiction. Obecně by asi takovýto svérázný lékař neměl velkou profesní životnost, ale na obrazovce to vypadá skvěle.

Sehraný tým

Nechci ovšem křivdit dalším hercům v seriálu, jako například Allison Cameronové. Tato krásná herečka dodává Housovy trocha lidskosti ve svém jednání, protože není tak sarkastická jako on. Velmi důležitou roli v seriálu sehrává Omar Epps alias Dr. Eric Foreman. Černoch v bílém plášti je specializací neurochirurg a jeho nápady bere House velmi vážně. V průběhu seriálu se Foreman osobnostně vyvíjí a je někdy hodně vtipný, protože se snaží, ač nevědomky být jako jeho vzor Dr. Gregory House. Další postavy už tak silný vliv na celkový dojem ze seriálu nemají, ale musím se zmínit ještě o Housově „dobré víle“ Dr. Lise Cuddyové. Ředitelka nemocnice, která má všechny dobré vlastnosti, co by dobrý lékař-manažer měl mít, však na jednu velmi doplácí. Má slabost pro Housovo vtípky, což se jí například nevyplatilo už v první řadě, kdy kvůli Housově tvrdohlavosti přišla o 100 000 000 dolarů.

Diagnóza

Seriál House MD vřele doporučujeme všem, kteří mají rádi tvrší humor, založený na výborném frázování a silných dialozích. To je snad ta nejsilnější věc po excelentním Hughovi Lauriem. Dále také těm, co nemají v oblibě anglický humor, protože i když tento styl nemáte rádi, stejně se budete smát. Je sice pravda, že američtí filmaři se snaží potlačit typický anglický humor, ale Hugh Laurie je prostě Brit tělem i duší a to je znát. Kdybychom měli tento projekt ohodnotit na stupnici od 1 do 10, dostal by věčně neupravený a tvrdohlavý House 9.

hibi, 00:01, 22.2.2008, Zábava


Komentáře k textu

Laaraa
21:18, 17.3.2008

Fakt peknej seriál jedinej serial na kterej se dá za celej tyden koukat Haus je fakt frajer ale kdyz da radsi nekdo přednost stupidnim serialum jako je ošklivka katka nebo zahrada atd to fakt nechapu

Ja
10:11, 18.3.2008

Proc ho Nova prestala vysilat?

hibi
12:56, 18.3.2008

Nepřestala. Pouze toto pondělí ho nahradil specialní díl X-Factoru a příští pondělí nebude kvůli Velikonočnímu programu. Dalšího dílu se tedy dočkáte 31.3.2008

kamca
13:06, 21.3.2008

je to fakt nejlepsi serial..House je proste uzasnej.. :-D 8-O

uuu
18:51, 1.4.2008

Sháníme nové lidi do týmu. Tak jestli se ti líbí seriál Dr.House a chtěl by jsi se stát členem našeho týmu tak napiš na e-mail: uuu8@drhouse2.xf.cz. Jinak hledáme lidi kteří by doplňovaly popisky k epizodám a hledaly na internetu novinky a zajímavé texty (angličtina je hodně vítáná ale není to povinnost).

kapitánka jacký sperrouová
17:34, 10.8.2008

House je prostě nej! 8-)

Asterflame
20:39, 13.10.2008

Co říct, House je osina v zadnici, Cameronová je kočka a už jen to mi stačí, abych tomuhle seriálu věnovala veškerý čas a to i ten nevolný. ;-)

Stefany
16:11, 3.3.2012

Dívám s na něj každý den a je prostě bomba je to machr na motorce 8-) :-)

alexsis
16:16, 3.3.2012

Nedívám se na něj každý den ale je super jak se tak dívám myslím že mu dlouho nikdo nenapsal ale já bych mu psala každej den :-P 8-)

alecram
15:12, 14.1.2014

Nejstupidnější seriál – pracuji ve zdravotnictví… :-|

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

herecké obsazeni dr haus koukej to seriál doktor house doktor haus seriál řady haus dr doktor house herci seriály mudr. haus haus doktor koukej na filmy online zdarma. cz seriál dr. haus a jeho asistenti dr. house tým dr house herci seriál dr. haus doktor house dr.house erotické scény film doktor house tv haus dr.house doktor house seriál díly televize nova doktor haus dr. house (18) na tv nova haus seriál haus serial doktor house seriál herci doktor haus dr haus team dr haus dr haus seriály doktor house všechny řady dr haus v program seriály dr. haus james dr haus www.dr.haus.cz seriál haus herec dr haus doktor haus cely serial tv nova haus dr.house herci dr. haus jméno herce doktor house řady dr.haus/ doktor house jmeno herce doktor haus seriál herci doktor house celý příběh dr. haus serial doktor haus dr house jmeno dr. haus doktor house filmy nova dr haus jméno herce z dobrého doktora 13 doktor haus tv nova dr.haus tv.nova dr haus doktorka haus dr haus film doktoři ze serialu haus haus herci dr. haus seriál dr.haus řada 5- 20 díl


TOPlist