Internet Explorer 8 Beta vypuštěn do světa - icons.cz

Internet Explorer 8 Beta vypuštěn do světa

Před nedávnem se na internetu objevila ke stažení Beta Internet Exploreru 8. Co přínáší?

IE

Na první pohled se toho moc nezměnilo, protože změna vzhledu není tak razatní jako při přechodu z IE6 na IE7. Sami vývojáři nejvíce vyzdvihují tzv. „aktivity“. Což je jednodušše řečeno zavedení kontextového menu vyvolávaného pravým tlačítkem myši obsahující seznam akcí, které s položkou lze provést.

Nejlépe to asi popisuje jeden z vývojářů na svém blogu. Uvadí zde příklad, kdy budete procházet webové stránky prodejce od kterého chcete něco koupit. Zde se dozvíte, že zboží vám bohužel nemůže dovést, takže se rozhodnete sami do tohoto obchodu zajet. Prodejce má však stránky na „dvě věci“ :) a nemá tam žádnou přehlednou mapku s vyznačením svého obchodu. Dnes by se člověk téměř udřel k smrti :), protože by musel otevřít jinou stránku s mapami a tam si obchod sám vyhledat. Díky „aktivitám“ však kliknete pravým tlačítkem na stránkách prodejce a z menu vyberete zobrazit na mapě.

Samozřejmě je otázka jestli když na stránkách není ani statická mapka, tak se programátor dotyčného webu bude obtěžovat využít schopnosti „aktivit“.

Nakonec je ještě v IE8 vyzdvihován nový phishing filtr, nyní pod názvem Safety Filter, který by vás podle Microsoftu samozřejmě měl ochránit před spoustou různých nebezpečí.

Internet Explorer Beta 1 pro XP ke stažení

Internet Explorer Beta 1 pro Visty ke stažení

Dwarf, 16:35, 6.3.2008, Software


Komentáře k textu

Jeblina
11:21, 6.5.2009
:-P

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

jeblina internet explorer 8 beta cz


TOPlist