Romové stále na opačné straně společnosti, Cikáni se nepolepšili

Problém přizpůsobivosti Romů západní společnosti oživila nedávno ministryně Džamila Stehlíková v rozhovoru pro regionální deníky, když uvedla několik negativně adresovaných výroků na české Romy. Je to s Cikány opravdu tak těžké?

Cikáni vs. Romové

V první řadě je dobré oddělit pojmy Rom a Cikán. Cikáni je označení pro souhrn několika skupin národa, z nichž pro nás jsou asi nejznámější Romové. Kdežto Romové je jedna z mnoha větví skupiny Cikánů, kteří přišli z Indie. Češi ale nejčastěji používají pojmenování Cikáni. Je to pravděpodobně jen přejmutí jména z jiných jazykových verzí. Třeba v angličtině je cikán „gypsy“ nebo v italštině „zingaro“. Na druhou stranu encyklopedie Wikipedia říká, že jméno je možná odvozeno z perského „ciganč“ (tanečník nebo hudebník). To je ale spíše otázka pro lingvisty.

Cikáni porazili prase

Zdroj: abc.net

Odkud přišli?

Romové přišli nejpravděpodobněji z Indie, ale některé prameny hovoří o tom, že můžou být i z Řecka nebo oblasti kolem Egypta. Pro Indii jsou i vcelku dobré argumenty. Dialekty romské a indické se v mnoha ohledech překrývají a způsob života či hodnotový žebříček je také velmi podobný. Když se historikové shodnou na Indii, tak říkají, že obecně Cikáni patřili do nejnižší kasty tzv. nedotknutelných. Tito lidé dělali a dělají dodnes ty nejhorší práce na žebříčku popularity, jako například čističi městských kanálů, apod. Cikáni byli kočovníci a cestovali po celém světě. Do Evropy se dostali přes Blízký východ a následně na Balkán asi někdy ve 14. století. Do českých zemí přišli na počátku 15. století. Ovšem tyto časové údaje jsou jen domněnky, protože historické dokumenty o Romech, popř. Cikánech jsou jen útržkovité a nepřesné.

Proč jsou tak asociální?

Stále větším problémem v naší společnosti je problematika romské menšiny na našem území a spousta lidí jakoby neustále přehlížela propastné rozdíly ,mezi námi bílými a těmi „Cikány“. Bohužel pořád se dostatečně nezačlenili do naší kultury, což způsobuje nemalé problémy a někdy i škody. Otázkou je proč? Nejčastěji zmiňované důvody jsou jiné hodnoty a historický vývoj. Když se dnes na Romy podíváme, tak vidíme, že největším pokladem v jejich životě jsou děti a vůbec celá rodina. Což se o nás, západních kulturách, vyznávající konzumní způsob života říci opravdu nedá. Místo abychom si hráli s dětmi, raději chodíme do práce, což si osobně myslím, že je obrovská škoda. Spousta velmi úspěšných lidí také říkává na sklonku života, že jako největší chybu v jejich životě považují to, že se více nevěnovali své rodině. A z historického hlediska je to dáno tím, že Romové neustále cestovali, tudíž je nic nemotivovalo sehnat si prestižní a stálou práci a vůbec začlenění se do národnostní většiny tam, kde zrovna pobývali. Toto se dnes ovšem částečně mění a někteří mladí Romové studují na univerzitách, pracují ve státním aparátu nebo podnikají.

Je vůbec nějaké řešení?

Jak vyřešit tuhle situaci asi přesně neví nikdo, protože jinak by to už nebyl problém. Všechny vlády, které tu kdy byly se snažili předcházet problémům s Romy spojenými, bohužel s nijak valnými výsledky. Nechci zacházet moc do historie ať už válečnou situací Romů, která byla strašlivá nebo romskými podmínkami za komunismu a radši bych se zaměřil na současnou situaci. V naší republice jsou Romové ve velikém kontrastu. Někde se tvoří romská ghetta, jinde se radnicím daří tuto menšinu „adaptovat“ do společnosti.

Různé podpůrné programy, které financuje buď stát nebo neziskové organizace pomáhají, ale dle mého názoru i zkušeností jen omezeně. Určitě mnohem efektivnější je předcházet problémům a jejich následným řešením, a to terénními pracovníky. Když se s komunitou neustále pracuje a vysvětluje, že může bát lépe, když… je mnohem lepší. A když se podívám na postoj státu, tak dojdu k názoru, že si některé dílčí problémy, jakými mohou být třeba vysoká romská nezaměstnanost dělá sám. Ne, že bych někomu záviděl minimální finance v podobě životní podpory, ale vcelku souhlasím, že tenhle velice štědrý prvek pro nezaměstnané lidi by se měl zredukovat. Ono být doma nebo dělat někde třeba za 6 000,– Kč je úplně stejné a lidi to nemotivuje si něco shánět. Samozřejmě to nedělají jen Romové, ale na druhou stranu jsou v čerpání těchto výsad opravdový mistři.

gipsy.cz

Zdroj: balkanbeats.de

I Rom může být úspěšný

Asi nejznámějším příkladem neschopnosti začlenění se do společnosti Romů známe z Ústí nad Labem v Matiční ulici. Zde narůstali šarvátky mezi nájemníky z obecních bytů (převážně Romů) a majiteli blízkých rodinných domů. Nepořádek, kriminalita a hluk přerostl v osobní války a vše vyústilo postavením dělícího plotu, který ochránci lidských práv označili za typický projev rasismu. Nebo dnes nám známí Jiří Čunek, který vystěhoval problémové Romy za Vsetín. Na druhou stranu známe i příklady z opačné strany v podobě Richarda Samka nebo Ondřeje Giňy. Tito skvělý moderátoři dokazují, že pílí a trpělivostí lze dosáhnout i na tak prestižní profesi jako je moderátor ČT a být přitom Rom. Na špičku to ale dotáhl jiný Rom, Radoslav Banga z kapely Gypsy.cz. On sám říká, že bez práce to opravdu nejde a to, co dosáhl je výsledek dlouholetého snažení a pilování. Snad inspiruje další a problematika Romů již nebude takovým problémem, jakým je dnes.

Lenny | 09:00, 16.4.2008 | Společnost | 0

Komentáře k textu

Loki

nebudu psat jaky jsem humanista a ze nejsem rasista a ze nenavidet romy neni rasismus ale zivotni zkusenost…takovych prispevku je vsude plno… Reseni? Jednoduche:chces penize? makej!!nechces makat?tak si zer co chces!! kvuli jidlu krades? tak sup do basy!!ale zadnou televizy a vychazky!!pekne nejakou krasnou samotku s malym okynkem a jen hole zdi…za mesic pustit a znova!!chces penize makej!!atd. ukazte mi nekoho kdo by po tretim pobytu nemakal!! ;-)

21:17, 16.4.2008
Cofein

Podle me by meli makat uz v base… a to vsichni kteri jsou zavreni bez ohledu na narodnost. Jak se maji naucit makat kdyz jako trest dostanou „dovolenou“ v base.

14:11, 17.4.2008
Shotgunman

No ja bych toho řekt o negrech tolik, že se mi to nechce psát.. a tak jenom napišu.. souhlasim

16:20, 17.4.2008
SiSter

nechtění spoluobčané.. nikdo je tu nechce,ale přezto si je tu držíme.. když jsme blbý tak si asi zasloužíme aby nás okrádaly a zabíjely a šukaly nám naše holky.. :-|

07:56, 30.4.2008
mates

Ano souhlasím s Cofeinem.Práce = peníze.Nezaměstnanost = hovno. Zlodějina,tr.činy = kriminál+práce.Děti bez školy =žádné přídavky a oni by si to pak rozmyslely.To co dnes a denně vidím u nás,tak to hlava nebere.Litvínov Janov -cikánské ghetto.Pokud nevěříš mrkni.Celý blog je o soužití s asociálama v Janovském ghettě i s fotkama :

http://litvinovjanov.blog.cz/0804/vzajemne-souziti

ŽÁDNÉ JINÉ ŘEŠENÍ NEEXISTUJE.JEDINĚ TVRDÁ RUKA ZÁKONA BEZ MILOSTI.JINAK NÁM ZA PÁR LET NAS.. NA HLAVU !!! 8-O

00:31, 19.5.2008
Smutný

Cituji: Místo abychom si hráli s dětmi, raději chodíme do práce, což si osobně myslím, že je obrovská škoda. Hmmmmm, takže by jsme měli přestat chodit do práce? A co budeme žrát, my i ty děti?

15:33, 29.5.2008
Lenny

Slovíčkaření sice nemusím, ale ok. Byla to nadsázka, myšleno tak, že oni mají na prvním místě rodinu a podle toho se pak i chovaji. Že je to na úkor peněz, žiotního standardu apod. je věc druhá. Bohužel spousta z nás i když říká, že má rodinu na prvním místě, se tak vůbec nechová – workoholici jsou příkladem.

Chtěl jsem tedy jen říct, že bychom si měli více vážit svojí rodiny a svých blízkých než se pořád honit za penězma, i když to myslíme dobře. Samozřejmě se nabízí otázka – jde to vůbec v dnešní moderní a konzumní společnosti?

10:44, 30.5.2008
Paraska

Milý Lenny, především by jsme si měli pořídit tolik dětiček kolik jsme schopny uživit a starat se o ně, a ne fetovat, chodit po hernách hrát automaty, chlastat, provozovat kuplířství a prostituci a dělat pasáky mimo jiné i svým mnohdy nezletilým dětem.

Dále bychom se neměli chovat jako kukačky nechávat sebe a své milované dítka živit na cizí úkor z peněz které jsou určeny pro ty jenž se doopravdy dostali do tíživé životni situaci, neměli bychom parazitovat na společnosti a jako klíště vycucávat ty poslední kapky krvi.

Měli bychom si uvědomit že sociální sektor není nevyčerpatelný, a že když budeme pokračovat ve svém jednaní stejným způsobem tak jednou se stane to, že vymřou naše živitele a nebude komu nás živit, čili nebudeme mít na kom se přiživovat a to bez ohledu na to kdo jsme jestli jsme činěni, větnámci, negři nebo jak se dnes řika afro-američani, arabove, maďaří, češi, moraváci, rusove, úkrajinci, slováci, polaci, němci, angličané, američani cikaní, romove a.t.d.,jestli že žijeme v Čechach tak by chom se měli chovat jako lidi a ne jako dobytek, dodržovat zakony Č.R.

Měli bychom především znát a hlavně plnit své povinnosti a ne jenom využívat svých prav!!!

A hlavně když už nějaký občan Č.R. nebo cizinec žijící na ůzémi Č.R. poruší zákon tak by se mělo dostat každému spravedlivého a objektivního soudu a mělo by se měřit všem stejným metrem, a taky každý by se měl zodpovídat za své skutky .

Problémy se musejí řešit ihned v zárodku a ne bát se o nich bavit, a to jen kvůli tomu že se bojíme ze nás budou nazívat rasistama a možná nás budou za rasizmus soudit a nebo i odsoudit.

Já osobně p.Čůnka chápu že je vystěhoval, akorát nerozumím tomu proč jim dal náhradní byty když dělaly to co dělali. Podle mě je to nespravedlivé vůči ostáním občanům které žiji uspořádaně, platěj řádně inkaso nedělají nepořádek a pochopitelně odváděj státu daně.

Můj názor je takový že to je opravdu rasizmus ale vůči ostatním obyvatelům Č.R. ať už čechúm nebo cizincům. á nebo jiný cizinec nebo čech dělal totéž co dělají vsetínské problémové skupiny cikánu tak by nás ne jenom vystěhovaly bez náhrady na jakýkoliv bydleni ale zároveň by nám exekutor zabavil veškerý náš majetek na úhradu dluhu, jeslí že by náš majetek nepokryl všechny naše závazky věřitelům tak by nám obstavili učet v bance a uvalili by nám taky exekucí na náš plat. Pokud bychom se rozhodly že dělat nechceme z toho důvodu že by nám stejně sebraly všechno co by přesáhlo životni minimum tak by nás zavřeli do vězeni. To hle je můj osobní názor, klidně mě můžete ukamenovat a nebo upálit jako J.Husa.

Omlouvám se za hrubky, jsem cizinka.
:-|

01:04, 1.6.2008
Lenny

Souhlas. Někde to takhle bohužel funguje. :-(

10:11, 3.6.2008
Paraska

S tím „Bohužel“ souhlasím, ale s tím „Někdy“ ne! Ať už se jedna o cikány z Mostu či Chánova, nebo Vsetína, Moravy atd. vždy jim dali náhradní bydlení.

Kdyby to dělali ostatní cizinci tak je okamžitě zavřou do vězení a hrubé porušení občanského soužití a za ničení cizího majetku. A posléze po odpykání trestu a po uhrazení způsobené škody je vyhostí. K občanům ČR by se české úřady zachovali úplně sejně až na to vyhoštění. Z čehož vyplývá že cikáni jsou protěžované etnikum na úkor ostatních obyvatel ČR.

Já nejsem žádná rasistka ani nacionalistka, ale tohle je můj ryze subjektivní názor.

Smutné na tom je to, že takhle to funguje všude a bohužel se tyto praktiky staly pravidlem .
:-(

13:05, 5.6.2008
bartolomej

ja stim nesouhlasím
:-x :-x :-x

12:34, 13.6.2008
mates

Paraska,přesto,že je cizinka nastínila realitu života v ČR na výbornou.Ve všem s tebou souhlasím.Bydlím v Janově,kde jsou rodiny,které zdemolovaly i 4,5 bytů.Všude nasekaly dluhy,ale stejně zase dostaly nový.Kdybych to udělala já,tak to bude pokračovat,tak jak napsala Paraska.Dvojí metr tu opravdu funguje. 8-O

00:22, 15.6.2008
Paraska

S čím přesně nesouhlasíš Bartoloměji ? Když jsi tak chytrý tak alespoň to konkretizuj. A pokud si chceš jen tak plácat játra tak běž do hospody s kamarády na pivko .

Pokud se ale chceš zapojit do diskuzí tak napiš svůj názor na věc podrobně. Nebo tebe nezajímá.

21:42, 16.6.2008
Paraska

Vypadlo mi s poslední věty „to“. Ale to jsi snad pochopil, pokud ovšem nemáš dlouhé vedeni. I když nejsem si tím stoprocentně jista. :-P :-P :-P

21:57, 16.6.2008
Lenny

Já bydlím na jihu čech v oblasti kde romové sice dělají bordel, ale je to ještě únosný. O tom, že je tu nepoměrně větší kriminalita se nebudu zmiňovat, ale co mi vadí aspoň tady u nás, je to, že je tu strašný hluk! Ale hroznej… Některý řvou jak zvířata a absolutně neberou ohledy na ostatní.

Jinak k těm bytům: překvapilo mě, když jsem šel kolem otevřenýho okna jednoho romskýho bytu, že měli krásně zařízenej byt. Čistej a uklizenej, aspoň co jsem zahlíd. A taky musím říct, že jezdí v lepších kárách než spousta lidí v týhle oblasti. Viděl jsem fotky chánova, matiční ulice a sídliště Janov a fakt vás všechny, co tam bydlíte lituju! Musí to bejt peklo jít třeba v noci se psem…

Good luck! ;-)

15:35, 17.6.2008
mates

Re : Lenny

Buď rád,že je to u Vás únosný,ale to u nás v Janově taky před pěti lety bylo.Nepřeju Ti opravdu,aby se z Vašeho města stalo to,co se vyklubalo tady.

Je tu taky pár slušných cikánů,co pracují,děti posílají do školy,mají zařízené a čisté-voňavé byty.Ale ten zbytek (cca 95%) je fakt lůza.Nepořádek kam se podíváš,všechno zničené,smrad,špína,krysy,šváby,štěnice.

Ale auta mají super,to máš pravdu.Pořád brečí,že nemají na nájem,na školní potřeby,na jídlo atd.(díky stravenkám) ale kilo zlata na krku,nejnovější mobil v kapse a auta u baráku.Kde na to berou?Že by ze sociálních dávek?A jak je možné,že je pobírají,když mají majetek?Byla jsem svědkem toho,že úřednice ze sociálky přišly na kontrolu k sousedce samoživitelce a divily se,že v 21. století má mikrovlnku,televizi a automatickou pračku a ještě je tak drzá si žádat o příspěvek v hmotné nouzy.Kdyby to prodala,tak má z čeho s dětma žít !!!Divné co?Já jsem úplně blbá,protože tohle nechápu.

Musí to bejt peklo jít třeba v noci se psem…Ani ne,pokud tedy nemáš jorkšíra nebo čivavu.Nám když 3× v měsíci vykradly byt,tak jsem vzala noviny s inzerátama a našla.Dneska jsou to dva roky a ani jedno vykradení a v noci můžu jít v poho se psem ven.Z krásné chlupaté kuličky vyrostlo 60ti kilové hovádko rotwailera,které nemá cikány v lásce,takže tady mu říkají černý ďábel.Od té doby mám klid já i děti a mému bytu se svině zlodějský vyhýbají.

16:32, 17.6.2008
al-musa

jsem z čečenska toje v rusku a tam cikani nemame radi každy den jsme je mlatili a bili žili ve sklepach a nikdo je nelitoval proto jich tam moc není ;-)

17:35, 28.6.2008
ukr

Já jsem z ukrajiny teda moje rodice a tam to sami cikani zijou za mestem a jsou posrany kdyz musej do mesta

19:30, 10.7.2008
franta

co tady placate za nesmyslí Kdo jak žýje bydlí zamet si před vlastnim prahem Mate tady sve nazory a jste slepy a hluchy .Každa společnost ktera zachazi s lidma jak s onuci se dostava po čase do problemu .Muže to ošem zkorygoat tim že umožni přistup dozaměstnáni všem lidem stejně a ve vdělaváni to sami (kolik romu nebo cikánu z SK pracuje v česku tojsou taky podle vas nemakačenkove) 8-O

12:25, 11.7.2008
franta

Vzkaz pro pro lidi z byvaleho SSSR placate tady nesmysli vy jste v Česku na pracovnim trhu upřednostováni .A to jenom proto žejste BÍLÍ. PRO MĚ JSTE NEGRAMOT NEZNÁTE SITUACI PROČ TO TADY A PIŠETE VOLOVINY 8-O

12:33, 11.7.2008
hibi

Franto… všichni tu pouze zmiňují globální problém (občas trošku vulgárněji), který se nedá popřít. Tím ovšem není řečeno, že každý rom musí být špatný. Ano máme své názory jako každý a dle toho mého to není o rasismu. V ČR žije spousta etnických skupin obyvatel, ale proč se vše točí jenom kolem romů? Možná jsme na pracovním trhu upřednostňováni, ale ne z důvodu barvy pleti jako z vyššího dosaženého vzdělání, lepší znalosti češtiny… Jde pouze o člověka jak se k tomu postaví, protože je vždy snadnější si říct, že za můj neúspěch může někdo jiný a vzdát to.

17:08, 11.7.2008
Lenny

Přesně hibi! Je opravdu snadnější nadávat na zkurv… život a na ostatní, než vzít do ruky lopatu, telefon nebo sako a o něco se alespoň pokusit. Tyhle naši spoluobčani jsou k tomu bohužel náchylnější, protože takhle žijou už po generace. Ale je jasný, že to vše nejde škatulkovat do jedný „lajny“.

Takže Franto: Vůbec není pravda, že se s Romy zachází, jako s onucí, ale když někde napadaji tamní obyvatele, tak se na ně domorodcům těžko mění názor. Já třeba souhlasím s tím, že dnes už funguje převrácená diskriminace-třeba na sociálce. Myslím, že se s tím setkal téměž každý…

18:53, 11.7.2008
Diplomat

8-O Já nevím,nejsem si zcela jistý zda bylo vysloveno vše na téma nepřízpůsobivost Romů.Mám ale zato, že ikdyž většina majoritní společnosti romy zcela a totálně odsuzuje, měla by avšak míti na paměti tuto historickou skutečnost,a posléze by romy jakožto samostatné etnikum pochopila snázeji.Jedná se o to, že historická skutečnost nám zcela jistě ukazuje, že romové nikdy nevlastnili žádnou armádu či vojsko, nikdy nebojovali pro cizí území,a nikdy nevedli žádné války s žádným národem.Nikdy nikoho neokupovali,a také žádný národ nedrancovali, toliko projížděli a cestovali celým tímto širým světem jakožto mírumilovní lidé,což je dle akademického historického záznamu zcela nevyvratitelné.Tedy lze z tohoto námětu zcela rozhodně seznati mírumilovnost romů větší, než mírumilovnost celého okolního světa! V tomto smyslu jsou hodnoty romů mnohem vyšší, civilizovanější a také kulturnější, což samozřejmě svědčí o vyspělosti jejich niterné lidskosti narozdíl od osobitého a sobeckého egoismu ostatních národů.Jinou otázkou je zkaženost současných romů dle specifika konzumní společnosti s nutnosti vyhledávati své živobytí za každou cenu z důvodů kritické nezaměstnanosti.Tedy lépe by Vám všem ,,soudcům" asi bylo neházeti kameny tam, pakliže vaše čistota duše není tak zdaleka čistá jako vaše mínění o romech.Kdo cítí se býti tak dalece čistý že může odsuzovati celé romské společenství, v tom případě by měl jíti vzorem celému světu a nechat se uctívati jakožto svatý.Nicméně jsem také čistokrevný rom, a posuzuji lidi dle lidskosti jejich a nikoliv dle jejich etnika či rasy.S pozdravem Člověk.

14:25, 22.7.2008
sekretář

:-)No já ti nevím Diplomate jak to vedeš s tím rozumem svým ale dávám ti zcela zapravdu.Málo kdo si dneska z lidí uvědomuje, že cikáni – tedy romové jsou vlastně taky češi, jenom romského původu, protože se narodili v naší republice s právoplatným občanstvím ČR a státní příslušnosti jako čechové.Tedy nemají občanky zelené, tedy cizinecké,ale mají občanky jako všici češi, tedy celý český národ.Mají naprosto stejná práva i povinnosti jako všici občané podle záruky listiny práv a svobod a ústavně-zákonodárné Jurisdikce.Mohou se opírati o své české občanství jako o svou přirozenou státní příslušnost podle Jurisdikce ústavního shromáždění.Takže jakési dělení na čechy a romy podle zákonného ustanovení vlastně neexistuje a není namístě, protože by potom češi odsuzovali své spoluobčany české národnosti ,aniž by si uvědomovali romy jako sobě naprosto rovné podle státní příslušnosti a národnosti.Kdo nechápe ať si prostuduje ústavu národnostního celku a potom debatuje na téma češi a romové. Vždyť je to taková přihlouplá fraška, že vlastně většina čechů nechápe že odsuzuje zase čechy, kteří mají pouze jiný původ, ale kdyby jsme měli chodit podle skutečného původu, tak by potom naprosto čistých čechů tady v republice byla jenom hrstka, protože český stát byl po mnoha staletí a staletí okupován cizozemci, takže za ta staletí se jaksi česká krev promíchala tak dalece, že čistých čechů bychom mohli již naleznouti jenom jako etnikum české! Tak jaképak povídačky o nějaké národní hrdosti a majoritní společnosti, když v žílách drtivé většiny čechů koluje německá,švédská a jiná krev? To by o národní hrdosti spíše měli mluvit romové, kteří se zase tak moc s cizími narody nemíchali! Ale o tomto to vůbec není, protože lidé si pletou roma jako cizího cizince a nechápou že to je jejich právoplatný spoluobčan stejné národnosti a také i státní příslušnosti.Je to ostuda pakliže si lidí myslí že jejich rasa je čistější než rasa jiného etnika.Kdyby mělo dojít na dělení chleba, asi by s tou rasou zvítězili romové, protože ti se drželi podle hesla rom s romem a gádžo s gádžem. Ale vím přesně, že rasa člověka nedělá, ale jeho charakter, tedy přesněji řečeno jeho lidskost či nelidskot.Děkuji.

14:57, 22.7.2008
Tajemnik

8-)Tak to bylo konečně vono, konečně jsem kápl na pořádné lidi, kteří to uměj taky náležitě podat.Nikdy bych nevěřil, kolik pitomců se najde a chce debatovati na téma romská nepřízpůsobivost! Jde vidět že pan Diplomat a pan Sekretář to náležitě všem rasistů a náckům podali.To je vono, to tady chybělo! Natřásají se hesly čehy čechům avšak příjde-li na věc, jsou ochotni zradit i matku vlastní! Jho které si na sebe urvali od české zrady na Bílé hoře je provázelo až do revoluce r.1989, a tito malověrní chtějí mluviti o nějaké věrnosti národní? Kdy potom velice ochotně poklonkovali cizákům německým,švédským a dalším? Potom poklonkovali Hitlerovi a následně Stalinovi.Hrstka věrných raději emigrovali do ciziny aby bojovala s nacisty! Drtivá většina si až nechávala poněmčit svá jména a hrdě hajlovala při každém procesí německých kolon!Chce tady někdo mluvit o národní hrdosti ještě?

15:10, 22.7.2008
tornado

8-O Reaguji na podnět nějaké Sister ze dne 30–4.2008. Ty chudokrevná a přihlouplá Náno, co to vykládáš o romech že si je tady držíme a nikdo je tady nechce! Romské etnikum je snad nějaký zvířecí dobytek který se tady drží nechtěně?? Jsou to přeci právoplatní čeští občané jako ty !Odkud jsi vypadla a z kterého hovna že máš v palici samý lejno? To je podle tebe máme násilně vystěhovat do jiných zemí když jsou to všici podle ústavní jurisdikce právoplatní čeští občané tohoto českého státu ? Vyšla jsi snad ze zvláštní školy že vás tam neučili občanskou nauku a tady se natřásáš jako nějaká chytrá holka? Ty palice debilní, nejspíše přemýšlíš spodními pysky svými a nikoliv svým rozumem, jinak by takovou pitomost jsi nemohla do éteru vypustit!Raději se věnuj ženským zájmům a tuto problematiku přenech zasvěceným odborníkům ty nedomrlá sqav !

15:28, 22.7.2008
tornado

8-OReakce na podnět jakéhosi Shotgunmana ze dne 17.4.20 Poslouchej ty špinavče, který v jedněch slipech chodíš dlouhé měsíce! O kom se zmiňuješ jako o negrech, ty lejno nedomrlý! Víš vůbec co je to negr,asiat,evropan a další rasy ty debile? Jsou snad romové rasy negroidní? Kde jsi se toulal za školu že jsi zameškal učivo o rase člověka? Ty chceš tady přednášet o negroidní rase aniž by jsi věděl která to je? A takovýto nedomrlý jedinci českého původu se snaží kritizovat romské etnikum! A vyvyšovati se nad ním, aniž by věděli co, či kdo jsou to negři podle dělení lidské rasy.Raději si zopakuj školní učivo než budeš chtít reagovat na téma romské etnikum, ty primitive nevzdělaný!

15:41, 22.7.2008
tornado

8-)Reakce na podnět od cizinky Parasky ze dne I.6.2008 Tebe nikdo pálit ani kamenovat nebude, stačí když tě kamenuje tvoje vlastní rodina, protože jsi již tak zamindrákovaná,že se snažíš to ventilovat až do éteru.Ty máš tak co povídat jako cizinka o jiných etnických skupinách, když tam doma se na tebe všichi vysrali a tady hledáš nový život, ty kurvo která jsi roztahovala mnohým,a tady chceš být svatá!Kolik problému jsi učinila tam u vás doma, a tady se vkládáš do debaty o romech? Ty zpanikařená děvko která jsi opustila věrného přítele a zradila jej, ty tady budeš ukazovati svoje falešné názory na romy a sama jsi verbež špinavá že smrdíš až po internetu? Ty chceš někoho soudit co sama jsi sama sračka ,svízel a problém? Tady chceš změnit identitu aby nikdo nepoznal tvoji škaredou minulost? Jdi se vycpat se svými názory a raději odpusť své rodině kterou jsi jak zvíře zavrhla!

15:52, 22.7.2008
Dwarf

Tož jasný případ pro doktora Chochouška. Schizofrenie, stihomam a život v bludu je dneska léčitelnej…nebo že by už v Bohnicích dovolovali pacientům přístup na net? :-D

20:26, 22.7.2008
Lenny

Prosím bez těch vulgarizmů! :-|

11:32, 23.7.2008
alanek123

Co bych mel tak asi napsat,byl sem v Brne a cikani me okradli.Byl sem v praze a cikani me okradli,to sou me zkusenosti s touto pochybnou casti obyvatel Ceske republiky.Cikanum je lepsi se vyhnout protoze jinak vas okradou v tom lepsim pripade a nebo vam daji do huby.Proc asi patrej v Indii k nejnizsi kaste,ja bych rek pro sve asocialni chovani a nechut se prizpusobit,ostatne to je u nas videt na kazdem kroku.Cikan proste nepracuje a pobira davky a nebo je invalidnim duchodcem v dusledku pribuzenskeho pareni.Co dodat ze s cikany nemam dobre skusenosti a ani o nejake nove skusenosti nestojim ale sem pro jedno reseni.Vsichni cikani spojte se a tahnete do prde ne radsi do Kanady.

21:21, 25.7.2008
mates

pro chytré tornádo,ráda bych Ti doporučila,než někoho napadneš takovými výrazy se podívat čím argumentuje.

http://litvinovjanov.blog.cz/rubriky/aktuality-z-janova http://litvinovjanov.blog.cz/rubriky/muj-dum-muj-hrad

ty magore vygumovanej.Takhle se lidé nechovají,ani nebydlí.Takhle totiž nežijí ani zvířata. 8-O

01:07, 6.8.2008
Evička

já bych to zabíjela a klidně i zadarmo – jako koníček. Vím, co mluvím, jsem z Ústí n. L. :-(

22:53, 14.8.2008
Janov

„…Tito skvělý moderátoři dokazují, že pílí a trpělivostí lze dosáhnout i na tak prestižní profesi jako je moderátor ČT a být přitom Rom…“

cikánští moderátoři státní televize jsou jen důkazem pozitivní diskriminace – byli přijati právě proto, že jsou cikánského etnika, nikoli kvůli vyjímečné píli

17:25, 5.10.2008
lubos

tak isto nesu hlasim

18:41, 18.10.2008
Most

Po přečtení všech příspěvků je mi jisté jedno: nikdy se jich nezbavíme, neb oproti nim nedržíme spolu, naopak si jen dovedeme nadávat…mimochodem dnes jsem na netu při hledání reakcí na dnešní děj v ghetě Janov narazila na lekci z cikánštiny: Rom=člověk a Gadža=sedlák. Jsem ráda, že je mi to konečně jasné, my, bílá většina, jako sedláci je tudíž musíme živit!!! Ještě maličkost:kdo viděl klip z tuším 4.10.08, jak hlídka DS monitorovala situaci v Janově, musel zaplakat. Cikáni dokonce i policajtům nadávali, jeden výtečník odmítl ukázat OP, té drobné dívce nadával cikánský pasák (mimochodem hladovkou netrpí-to asi těmi soc.dávkami anebo že by pasením bílých děvčat a zlodějnou..když nemaká??), nadával jí do český špíny a že jí odveze a bude opást, u toho stáli policajti a nic…ale bylo pěkný, že mu nedošlo, že je taky česká špína :-) ;-) má naši občanku čili je také Čech…jen je mi dost smutno z NESCHOPNOSTI policajtů. Ti „joudové“ v klipu..ehm, fakt jsem děsně klidná, že střeží klid a pořádek…jooo a to jejich heslo: pomáhat a chránit…to není o nás, že ne…spíš pomáhají a chrání cikány!! A nechci slyšet „inteligentní“ přednášky o Romské rase, která neubližovala a neválčila. Chytráku, tak prodej své bydlení a kup si byt v Chanově anebo Janově a za pár měsíců budeš „zpívat“ stejnou písničku, jak všichni bílí severočeši. Tuhle medicinu na procitnutí by potřeboval i kašpárrrrek UHl a naši politici vč. těch z Bruselu, o Džamile ani nemluvím..ta zase bude klusat do Bruselu a žalovat, jak se chudákům cikánům tady ubližuje – potřebovala by chlapa, už jí ta samota leze na mozek…mějte se..

23:53, 18.10.2008
maminka

Jsem bílá maminka a můj druh je rom, je těžké poslouchat takové rasistické keci.My žijeme slušným životem, děti chodí čisté do školy, snažíme se jim dát vše včetně vzdělání a můj druh pracuje a stará se o rodinu . Avšak chceme -li spolu jít do společnosti sme odstrkováni, uráženi jak kdybychom mohli za to, že někteří neumí žít normálním životem, tak kde je nějaká spravedlnost. Ikdyby rom žil líp, tak už jenom závist by v čechovi vzbuzovala nenávist, kdyby si žil líp a než on a ta tmavá plet, už ta na první pohled ve vás vzbuzuje nenávist, aniž by ste než otevřou pusu poznali jestli to je ital nebo třeba íráčan. Bydlíme oddělene od romů, ale s rodinou se stýkáme, většina žije na stejné úrovni a od ,,čechů"jsou stejně odsuzováni. Už moje děti to prožívají ve školkách, školách apod. je to vnich už od jejich rodičů.Ikdyby se rom třeba přetrhnul, tak ho nepřijmete upřimně mezi sebe, to je jen přetvářka, tak chápu někdy averzi proti čechovi. Oni si opravdu víc pomůžou a drží se víc v rodině . Skoro každý čech žije sám pro sebe a rodina(příbuzní) s nejakým problémej je nezajímá a to romové by nedokázali. Jsou problematické rodiny tak je třeba aby to stát nějak řešil, ale ti co se snaží at jim daj češi pokoj a přestanou se oně otírat, protože v mnohém(v citech) jim nestojí ani pokolena. To je má zkusenost a názor ,jsem z druhem přes deset let.

23:36, 23.10.2008
maminka

ještě bych chtěla dodat:žijeme v takových poměrech ,že někteří česi tak nežijou a to díky svému úsilí a pracovitost a ne špinavou cestou a stejně nás jako rodinu nepřijmou a to jsme smíšený.Chcete urážet , ale neřešíte to, to zálezí na nich ve vládě co stim udělajhí a je to vaše rozhodnutí nádávejte sami na sebe ne jiný oni si ty zákony nevymysleli a na úřadech, to taky není úplně tak jak vy tady mluvíte. Neznalost člověka neomlouvá. Proč by si něktěří trochu nepřilepšili, když ty nahoře kradou v milione a nic se snima neděje. Okrádají a oblbují svůj vlastní národ jen aby se obohatili. yslým že by mělo být víc těch teréních pracovníků, aby jim pomáhali jak se naučit ke správné higijeně jak manipulovat s rodiným rozpočtem apod. když jich může být ve vládě jak much tak proč ne soc. pracovnic a né jeden na jedno malé město.

23:50, 23.10.2008
skeptik

Chci napsat, že to, co se děje, je neskutečné. Ohledně pisatele Tornáda jsem se opravdu upřímně zasmála, protože to, co tam napsal za bludy je k popukání. Chytrák, který chtěl ukázat, že má v hlavě, tak se akorát přede všemi ztrapnil. Souhlasím s paní -MOST, jak psala o klipu ze 4.10.2008, kde rádoby slušný člověk napadá mladou holku. A ani se nestydí za to, že pase holky a taky zabil mladého kluka. Sice je to už pár let, ale udělal to. Sice je vysoká nezaměstnanost, ale kdo zaměstná ženskou s třemi a více dětmi, kdo si nasadí do firmy někoho, kdo s nima bude neustále doma kvůli nemocem. Ani se těm lidem nedivím. Podnikatel jde zaplatit sociální a zdravotku na poštu a za ním stojí rom a jde to vybrat, to naštve. Člověk si rozmýšlí jestli mít jedno nebo dvě děti, aby aspoň nějak slušně žili a romové ty mají ty děti jen kvůli sociálkám. A že je naváděj k trestné činnosti a do školy ne, takovým rodičům ty děti vzít. Když jsem viděla reportáž v televizi jak rodiče malým dětěm místo svačiny do školy dávají fet, tak nechápu úřady, že už tam nejsou, když jsou na to očividně upozorňovány. Viděla jsem na ulici dvě bavící se romky stojící před vchodem do obchodu tak, že bránily v průchodu. Starší muž je slušně poprosil, aby šly kousek dál a jedna na něj tak spustila, že se pán bál jí dál něco říkat. Takový jako zmr… bílý a nevím, co ještě bílého, pak nevím, kdo je tady rasista. Zastala se ho jedna paní a taky málem dostala na ústa, co si to vůbec dovoluje. Normální člověk by uhnul a omluvil se, že překáží. I jedno to dítě, co patřilo k nim se ozvalo a krotilo tu hubatou romku, jak se za ní stydělo. :-x Opravdu nevím, kam to všechno povede. Ale jsou i slušní romové viz výše – MAMINKA, kteří mají snahu a ta se cení. Ale jsou i bílí, kteří jsou v něčem horší než romové. Viz kauza Kuřim atd., je to hnus , co se tu děje. POMÓC!!!!

13:31, 30.10.2008
Klidná

To co přdvedl ,,Náš" starosta Milan Šťovíček je k smíchu :-D Tvrdí že se snaží s tím vším něco dělat! Myslí si že když zavede v Litvínově nějaké stravenky je všechno OK! Není!!! Proč se pořád podřizujeme cikánům??? Proč se v janově pořád něco buduje??? Stejně je to hned zdevastovaný!!! Ty nahoře si snad myslí, že když cikáni dostanou něco zadarmo,že si toho budou vážit??? HOVNO!!! Zneužívají toho, nic víc !!! V janově bych udělala atrakci pro německé a ostatní turisty! Čím víc zaplatí, tím víc jich může zastřelit!!! Když můžou cikáni vydělávat na nás, nevim proč by jsme nemohli vydělávat mi na nich???? Vidělal by na tom i stát!!! Loučím se s těmi kteří ví o čem píšou :-P

22:41, 3.11.2008
Honza

Nemakačenka a špíny jsou všude at je bílej nebo černej jsem pro absolutní zrušení podpor

18:29, 16.11.2008
Rychlonožka

Štve mne to „vyvážené“ zpravodajství ať už ČT nebo Novy. Jsem z Litvínova. Sám jsem chvíli ze zvědavosti na náměstí byl. Podle mne se tam nic moc nedělo. Někdo tam huhlal cosi do mikrofonu a bylo mu hodně špatně rozumět. Žádné zbraně jsem nikde neviděl.Také nevím jak by se tam dostaly. Všechny příjezdové cesty do Litvínova byli kontrolovány policií. Další informace mám pouze zprostředkovaně, ale nesetkal jsem se s jediným názorem, který by se aspoň trochu podobal tomu co říkají a ukazují v TV. Co vím je, že pochod Janovem byl prý povolen. Když ale průvod došel do blízkosti Janova stálo tam nějaké bojové vozidlo, či co. „Radikálové“ ho chtěli nejak obejít, tím porušili schválenou trasu a policie na ně zaůtočila. Pak se to začlo samozřejmě mydlit. Nechápu proč to policie vyprovokovala, proč se aspoň nepokusili nějak vyjednávat. Proč se nesnažili celé to udržet v klidu? Dále si myslím, že dělnická strana tady samozřejmě nic nevyřeší, ale podařilo se jí alespoň částečně na problém upozornit,což si myslím, že je dobře. (Džamila, která je za to placená si zatím jela na výlet do Kanady. Jestli tam jela vyřešit Janovský problém, tak se jí omlovám). Ale pokud jste si všimli, tak ani v jediném zpravodajství se nerozebírají příčiny Janovské situace. Sestěhování cikánů z celé republiky do jedné lokality. (Hlavně že na tom pražští, kladenští, kolínští podnikatelé dobře vydělali) V televizi se ukazují pouze zakuklení radikálové z prvních řad. Hořící policejní auto a boj policie s lebkouny házejícími kamení atd. Myslím, že přesně takhle se dělají noví rasisti, extremisti, radikálové i mezi lidmi, kteří dosud obdivovali Vinetoua s Old Shatterhandem.

19:36, 18.11.2008
Tobi

Ja bydlim v Janove… Je tu tu hrozne … Snad bude dalsi pochod a to co nejdrive!!! DELNICKA STRANA DOTOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;-) ;-)

20:31, 18.11.2008
Dr. Tomas

Lidi, neblbněte, vždyť se blíží svátky a vy tu všechny řešíte něco, co nemá hlavu ani patu… vím, že určitě je to problém, ale myslím si, že jsou důležitější věci než pořád něco řešit… Víte, kdybyste tahle diskutovali o Němcích, nebo Jiných národu co se v ČR roztahovali tak bych asi souhlasil ale o lidech, kteří páchají to co i ostatní ,,zloději, násilníci, podvodnici apod.,,. Lide této planety. Víte, říká se násilí plodí násilí …většina Čechu by chtěla, aby Romy odešli do Indie a vůbec prostě pryč z ČR… a co potom koho bychom odsuzovali… Jakým svědomím bychom usínali neříkejte, že nemáte přátele mezi Romy… Vité, když se snimi spřátelíte, pocítíte, že její mentalita opravdu spočívá v tom, že musí prostě např. soc. dávky využívat a zároveň pracovat na černo… je to způsobeno i tím, že si myslí to, že se nedostane na dobře placenou pozici… Není to omluva ale skutečnost… můžete o mě napsat, že jsem hlupák apod., ale věřím, že Náš národ se nezachová jako zrůda, tím, že se budem na našem území pobíjet. Měli bychom to vyřešit právní cestou a ne tak aby celý svět koukál na ČR jako na RASISTY…. Mějme rozum to nechceme….
:-|

22:02, 18.11.2008
tina

Tobi,,,ses delnicka strana,,,,toje pekne,,,,,ale ses horsi hovodo nez ten cigan,,,,,ze vlastne vecsina cechu nechape ze odsuzuje zase cechy protoze rom je taky cechem a uz jednou si to uvedomte,,akurad ,,, maji puze jine puvody,,,,je vam po celem svete ostuda,,,,pro toze romove nedelaji strestne ciny horsi nez vi cesi,,,

22:28, 18.11.2008
tina

Tobi,,,ses delnicka strana,,,,toje pekne,,,,,ale ses horsi hovodo nez ten cigan,,,,,ze vlastne vecsina cechu nechape ze odsuzuje zase cechy protoze rom je taky cechem a uz jednou si to uvedomte,,akurad ,,, maji puze jine puvody,,,,je vam po celem svete ostuda,,,,pro toze romove nedelaji strestne ciny horsi nez vi cesi,,, ;-)

22:31, 18.11.2008
tina

DR.Tomasi,,,aspon jeden rozumny clovek,,,protoze co si napsal je to opravdu tak,,,nevim zda si cech anebo rom,,,,ale videt ze ses moc rozumny clovek,,nektery cesi,si neuvedomuji jednu vec,,ze rom je taky cechem !!!!!!! A delaji v cesku jen ostudu,,,cely svet se jim smeje,,,ze obvinuji cech ,cecha,,jen proto ze maji jine chovani,,romove nekteri sli hledat stesti v jinych statu,,,treba v canade,a v canade si romove stezovaly ze v cesku nemaji rovnopravnost a ze je tam rasismust,,,samozrejme ze cechy daly vedet na emigracku v canade ze romove tam utikaji jen kvuly socialni davky aby nemusely pracovat,,a ze doma rasismust neni jen to ze romove lzou ,,,,,Canada taka zaostala neni ani hloupa,,,sice je vislechly cechu,,,,ale aby uverily ze to tak je,,,tak canada si v civilni pracovni zalezitost sly UVERIT,,,,a canada zistila ze romove v tom nelzou ,ze rasismus opravdu JE v cesku…

20:47, 19.11.2008
STOP RASIZMU !!!!

Hele ty Tobi uklidni se joooooo buď tak laskav uvědom si co říkali Dr. Tomáš a Tina ty maj naprostou pravdu že vy češi si děláte sami tu ostudu co tady máte vás sleduje celý svět tak si to všichni uvědomte je to vaše ostuda tak se zaní všichni do jednoho styďte ! my romové nejsme dobrý ale vy taky ne a naprosto souhlasím s Tinou že vy děláte věčí trestný činy např. znásilnění, krádeže, podvody a mohl bych i víc jich napsat vim že mě teď budete někteří odsuzovat ale někteří romové to dělají také ty tresné činy ale vy češi jich ste víc ! a dokonce jsem sledoval na primě nic než pravda a tam se bavili o znásilnění a vy češi to betere s rozumem že je to normální ale zase my romové znásilnění nebereme s rozumností. ! tak si to uvědomte je to vaše ostuda to si děláte sami ! a támhle jsem zledoval na www.romea.cz tak byli češi a uráželi nás byla tam češka a nadávala nám co romům že sme ''zmrdi černý,, s prominutím že jsem to takhle napsal ale je to tak kdyby sme to řekli mi romové na vás taky by se vám to nelíbylo a přiznejte si to sami to tady děláte vy ten rasizmus a jak to tady bylo po prví sledovali ste zprávy tak to taky pronesl jeden rom řekl tam té ženské s dělnické strany ''ty svině jedna česká,, a že jí veme někde támhle a že jí prodá to se vám taky určitě nelíbylo ale zase z jedný strany sme si to zavinili i my romové že ten dotyčtej jak nadával že se to těm skinům nelíbylo a tak šly na nás a všechno to tak vzniklo ale máme něco na tom vy i my. Děkuji že někteří si můj článek přečetli a kdyby někdo chtěl může i odepsat. ;-) :-D

17:39, 20.11.2008
cigan

more vsak my se nedame a ze ja kradu tak no a co a byly nekradu ja budu krast at byly pracujy na me .

12:41, 21.11.2008
domorodec

Tobi jsem taky z Janova a souhlasím.Cigana až chitim krást na mim pozemku tak mu proženu palicí 9mm jako v USA.

15:36, 21.11.2008
STOP RASIZMU !!!!

takže cigáne já sem taky cigán ale nesouhlasím s tebou já vím že se nedáme ale že kradeš tak to se nedělá !!! ať si cigán nebo čech je to naprosto jedno za svoje činy se platí ale že maj dělat na tebe bílí tak to ne potom se divíme my romové že nám nadávaj že mi nechodíme do práce že bereme podporu že jsme přiživníci moje rosina je slušná čistotná každý z mé rodiny chodí do práce a stará se o svojí rodinu tak se to koukej naučit i ty nebo potom se nediv že ti budou říkat přiživníku a to more si můžež nechat pro sebe a jak se to sám za sebe vyjadžuješ jenom nás zesměšňuješ a samé chyby si tam měl tak si to uvědom jenom děláš ostudu. :-? 8-O

20:48, 21.11.2008
STOP RASIZMU !!!!

omlouvám se ujela mi ruka moje rodina ok ;-) ;-)

20:50, 21.11.2008
cigánka

Cigáni nedejte se naprosto souhlasím se cigánem který píše o STOP RASIZMU !!!! moje rodina též chodí do práce a stará se o svojí rodinu sme čistotný a nebereme do rozumu rasizmus jsme pro všelijaké občany ČR. Cigáni nedejte se do toho !!! my se jich nebojíme musíme bojovat za svojí vlast kde žijeme. ;-) :-) :-D 8-)

20:56, 21.11.2008
Ahoj

Cikánka se nepiše z g ale s k

11:58, 22.11.2008
Martin

Cikánka kde je tvoje vlast.V lese na stromě. :-)

12:01, 22.11.2008
Luky

Znám cikány ale práce jim nic neřiká,bohužel nic totiž neumí nic. Jenom krást a lhát. :-P

12:06, 22.11.2008
Marek

Je mi líto že těch slušnejch cikánu je tak málo to je škoda .Samy si za to mužete že vás nikdo nechce .Protože 95% cikánu krade a lže,škoda žaleží na vás jak se budete chovat. :-(

12:13, 22.11.2008
loki

Jedině Dělnická strana.Víc nemám co jen asi že jsou jediní kdo pomáhá obyčejným lidem.Proto je budu volit.

21:29, 22.11.2008
ddežo

Kde je naše vlast ciganko.Indie?Pakystán?Irán?ale tedy určitě Nééééé!

21:32, 22.11.2008
tina

vsetky co tady pisou,,pisou jen sami chudacky,,,,lituji vas,,a vubec co stim chcete dokazat ze tu pisete vase nazory a problemi,,,proc tedy tam bydlite kdyz vam vadi cigani,,dnesni dobe se muzete ostehovat a bydlet kde chcete,,proc by mely jen cigani utikat,,,neliby se vam???mate sanci bydlet v lepsim sousedctvi???proc tedy vahate,,,nastehyjte se vi do ciziny taky ste cechem jak aj cigan,,,a tepr uvidite jaky budete mit sousedi napriklad CERNOSI,,ti se svama nebou hrat kolik leta,,,oni vas namiste a vase rodinu a deti zastreli na miste…dekujte bohu ze cigan jen krade,,ikdyz nekradou jen cigani!!!ze delaji bordel,,,ze se chovaji nekulturni,,,,to dekujte pravdu bohu,,,protoze oni nedelaji trestne ciny,,,vrazdeni,,,z nasilni, sex ze zvirati,,,apt…jen kdyz je prorokaci tak je tam bitka,,,a co se delo tet v janove???toje ostuda po svete cechum ze vlastne cech je proti cechum,,ikdyz je Rom.ale je cech…diky za pocopeni

21:07, 23.11.2008
tina

cikan nikdy z nenasilni svoji dceru,,nema sex ze svoji mamu,,anebo zesestru ,,,a jeste nejhorsi co muze byt sex ze ze psem,,, boze,, tak ze cikan dela pak horsi veci nez ,,Viii,, jo ?????? hmm,, a ze se chovaji bulgarni???nekulturni,,,to ste udelaly vy,,protoze nikdo je neucil respektovat zakon,,,do skoly chodily jenom sedet do lavice,,,protoze samozrejme ucitele se nechtely zaspinit,,,podniky,a uz vubec ne obchodni pomocniky,apt,,,prone nemely misto do prace,,,urady?pod podepis se a muzes jit, aby se nemusely drzovat z cikanem ,a najit mu dobrou praci??hm a jeste cikanum,,urednice byla rada jen co nejrychlesi vypad z kancelare,,tedy vi chcete po cikanum aby mely nejake .vystupovani,anebo chovani,,samozrejme jako vi lidi cco tady pisete nepochopi,,protoze prave vi ste ten problem ,,nevinatka a ne lidi na oko…

21:36, 23.11.2008
tina

nevinatka,,lidi jen na oko,,(,oprava)nekdy blbne pc dik

21:53, 23.11.2008
cigánka

vy jste fakt naprostý blbci kromě kteří tady píší maminka, Dr.Tomáš, STOP RASIZMU !!!! a Tiny a aby stě věděli tak mi cigáni se píšeme s g a ne s k my bereme k jako urážku tak jako berete vy urášku gádže a já bydlím v ČR tak sem občaten této země a ne žádné Indie, Pakystánu nebo Iráku jak ste napsali a tem kdo to napsal nějakej ''ddežo,, tak ať se de schovat a jestli se ti to nelíbí tak souhlasím s tinou tam di někam do sousednictví např. do Německa tam poznej jakej je život a co stebou udělaj němci a ty ''loki,, ty si to myslel jak stím že budeš volit dělnickou stranu ? jako že povolují rasizmus ? nebo jak si to myslel prosim tě odepisš !

20:37, 24.11.2008
STOP RASIZMU !!!!

Teď ale úplně souhlasím která píše a je pod názven cigánka my cigáni se píšeme s g a k je pro nás urážka a jak píše pod jménem ddežo tak toje naprostej imbecil prostě blbec že to tak musim napsat že mi romové pocházíme z Indie tak to neznamená že musíme bydlet v Indii romové sou po celém světě jestli to víte ne jenom v ČR a dotyčný který píše pod názveem loki taky bych rád věděl jak to myslel tím že bude volit dělnickou stranu a ale úplně naprosto souhlasím i s tinou kteří nás nemaj rádi tak ať jdou někam do tý ciziny a vyzkoušej si jak je tam budou brát. A ZNOVA OPAKUJI ŽE OSTUDU SI DĚLÁTE SAMI. :-P :-P :-P

20:49, 24.11.2008
Láďa

Když jste tek vzdělaní a inteligentní, tak by jste měli vědět, že označení Rom se píše vždy velkým R ! Tak jako Čech nebo Ital. Podle vyjadřování je vidět, že jste nevzdělaní a léčite si své neúspěhcy na Romech. Neumíte se prosadit ve společnosti a na trhu práce. Vy / kritici / jste mnohem horší než Romové, ale nechcete si to přiznat. A mimochodem Romové když už mluvíme o rasách, Romové patří do skupiny bílé jako Češi. :-D ;-)

17:18, 25.11.2008
tina

DDezo,,co stim chces rict ,,,ze mi sme z,,indie,pakistan,iran??? A ikdyby,,,proc urazis jine staty,,co stim myslis,,,,,vis otom vubec kdyby vedela kdo ses ze te muzu zazalovat ze urazis jine staty je nato dost pekny paragrav ,,,toje videt ze si chudak nic nerozumis,cesi kdo ste,a co chcete vubec,,tady urazite,,polijty,,vladu,,staty,,ze nic nedeleji proti tomu jak cikani se chovaji,,,jenze ani nic proti tomu nic a nikddo nemuzou udelat,,,proto ze taky nic ti cigani nedelaji,,a to ze se chovaji jinak nez vi jak rikate,,kazdy narod se jinak chova,podle svoji tradice,,a ze mluvi sproste?? toje normalni a bezna vec po celem svete,,jak tady nekdo napsal na ten komentar, ze cikani mluvi sproste na verejnost (,znarornuji),,,pojem mamu,,anebo pojebu te,,,toje ve state je bezna vec a taky male decko treba 6 anebo 7 lety rekne anglicky,,FACK YOU,,,,,,,,FACK YOUR MOTHER,,,toje jedno a same,,,pojemu te,,,a pojem tvoji mamu,,, toje videt ze ste zaostaly,,NECHTE JE ZIT SVIM SPUSOBEM,,nestarejte taky dotoho co vam poto nic neni,,vi chcete taky ucit vladu,a policejty co maji delat, delate jen porad horsi nez je,,,nechte je zit ,,proc vam nane vsechno vadi,,moc uz a dlouho prorokujete,,,cikani se prestanou uplne ovladat a pak skonci jeste horsi,,,protoze cikani jsou uz dnesni dobe chitrejsi,,,ikdyz vipadaji zaostaly,,Oni spatne nejsou jen staci je porozumet,,staci snema vic komunikovat,spoznavat je,uvidite ze to tak tezke neni,,,

17:27, 25.11.2008
STOP RASIZMU !!!!

Já nevim Tino kde ty slova bereš já nemůžu pochopit jak si spravedlivá a chápavá ty si určitě správná ženská kterých je tady v té ČR málo prostě nemám co ti říct naprosto s tebou souhlasím ve všem takových ženských jako si ty by mělo být víc si spráná ženká. :-) ;-) :-D 8-)

20:35, 25.11.2008
STOP RASIZMU !!!!

omlouvám se správná ženská ok ;-)

20:37, 25.11.2008
tina

STOP RASIZMUS,,Dik za pochopeni,,,mam rada spravodlivost,jednopravnost,uprimnost, Ti CESI,,si mysli ze jen oni su Cesi,,,,a Rom je jen Tarzan,Jen ze maji opravdu smulu,,Rom je taky obcanem ceske republiky,je tedy taky Cech,,Ale oni si nechcou pripustit,,nebo maji v sobe jen nenavist,,a to k bodoucnosti si delaji jen horsi,,Napriklad jeste vis Romove budou utikat do ciziny,a budou si stezevat jen to a same ze je Cechem ale nemaji rovnopravnost, a ze tam je Rasizmus,,uz tet maji pochibnosti kazdy stat kde Romove utikaji ,,,ze jak muze Cech byt proti Cechum,,V cizine nechapou proc trdi Romove,,ze doma v Cesku se narodily a ze se jim liby Ceska Republika a spesto utikaji,nechapou proc su odstrcovani,,jen proto ze se jinak chovaji????a ze maji jinou kulturu??A to ze nemaji vistupovani,chovani,neumi ani moc cesky????To muzou dekovat jen vam takovym lidem jake jsou na ten komentar,urcite tu pisou same pupertaci,,nebo by vedely ze prave takove lidi byly a jsou generaci po reneraci ktere uci svoje decka poznacovat,,,Cikan neni dobry,,,cikan neni protebe,,z cikanem se nesmis hrat,Vy Romum ste zabranovaly necim byt,,Tet chcete aby mely chovani????Jak muzou taky je mit,kdyz renerace po generaci byly zaostaly,,,a tet kdyz vlada trosku jim pomaha tak jim zavidite,,,,samozrejme ze jim musi stat pomahat a ne jen Romum,,,Ale dekujte jen sami sobe,,,to ze nemaji vzelani ste zavinily vi sami CEsi,,,

16:07, 26.11.2008
tina

vzdelani

16:10, 26.11.2008
tina

Musíme si uvědomit, že nikdo není méněcenný kvůli své rase nebo národnosti,Musi se neco proti tomu udelat,,,pomahat jim ,,stim ze je kazdy bude zacit brat jednopravne konecne ceskym obcanem, ve zakladni skole je ucit jak se ma ucit zaka,,,ne ze se bude stitit ucitele ze je cikan, A rekne si ,,proc taky by sem mela stejne cigos je a bude,,,,,na uciliste,,,na uradech,,,ve zamestnani,,,na socialni davkach,,,atd,,mate ukazat ze nejsou menecenny,,ukazat jim jak respektovat zakon,,jaky prava maji,,,Nikdo nechce to zacinat,,protoze je to uz moc pozde je stim moc prace, generaci po generaci byly zaostaly,,,Vi si myslite ze socialni davky co pobirajii ze jim ptaci???ze jim zavidite???ne verte ne ne,,,protoze trema 6–8 clenna rodina potrebuje dost aby zily na urovni,,a oni uz chcou zacit zit na urovni,treba zacinat je zamestnavat,dat jim dobrou praci aby videlaly aby nemusely krast, a pracovat na cerno,,,A jestly bude nekomu chybet do zivotni minina doplacet ze socialni davkach,,,protoze nektere jsou vice clenna Ronina,,pak bubou mit urcite nejake povinnosti,

04:37, 27.11.2008
Xantypa

RE: Tina Cikáni, kteří se narodili na území ČR, mají pochopitelně české občanství, ale to je asi tak všechno. Vždyť se dosud nenaučili ani pořádně česky (viz. tvoje příspěvky). Píšeš, že se máme snažit víc komunikovat a snažit se vás pochopit, ale proč tedy neuděláte první krok vy? Vy jste se sem přistěhovali, tudíž se očekává, že budete schopni aspoň nějaké přizpůsobivosti vůči naší kultuře, v níž jste se rozhodli žít. Proč bychom se měli přizpůsobovat my? Kdybychom se vám přizpůsobili a nedej bože převzali nějaké vaše zvyklosti, kdo by tak na vás asi pracoval? Vymlouváte se na to, že vás nikdo nechce zaměstnat, ale když to někdo udělá, tak se vám zase nelíbí typ práce. Chcete dostat dobrou práci? Té je DOST! Ale nikdo ji nedá člověku, který nezvládá ani shodu přísudku s podmětem. Představ si, jak by asi vypadal obchodní email napsaný tvou „češtinou“? A co týče nedostatku vzdělání, nikdo vám nebrání chodit do školy. Je to čistě otázka chtění. A znám pár Romů, kteří chtěli a vystudovali. Takže si zameťte před vlastním prahem a přestaňtě už konečně blábolit o diskriminaci!

23:03, 4.12.2008
tina

Xantypa,,,Vim ze mas pravdu,,nekdy je nechapu taky,,,ale to neni duvod,,,,je nenavidet,,,priznavam se ze nejsem ceska,,,Narodila jsem se na slovensku republiku,A proc se nenaucily ani poradne cesky???Mislim ze si dost rozumny nato aby si pochopil proc, dej si jednu otazku a ptej se sam sobe,,,,PROC,,,kdyz jsem napsala vic snima komunikovat a poznavat,Nemislela jsem vas lidi( public)stim sotva neco udelate,,,Ja jsem mislela lidi ktere je maji ucit respektovat zakon ,zajimat se one vic,,ucit je ve skole,,aby mely zdelani a dobrou praci, ,,,samozrejme ze nemuzou mit dobrou dobrou praci takovou cestinu,,,,Napriklad znam lidi ktere jsou stoho nestastne,,ale davaji vinnu ucitelum nebo je nechavaly v zadu v lavici jen sedet,a vubec je neucily,,,Omlouvam se taky zza chyby, Dik za pochopeni,,

18:33, 5.12.2008
tina

Jo,,,a a zadne pristehovalci nejsme,,,proc si to mislys?????kazdy znas se narodil cesku anebo v slovensku republiku,,,a jestli to bylo nekdy pravda tak podle toho do tet se tak chovate chladne,,,pristehovalci potrebovaly pomoc a ne je ostrcovat nekde blizko u lesa,pak chcete aby mely chovani????HM,,,priklad tvoji rodinu treba jeste pra pra babicku strcit blizko lesa,,pak prababicku,pak babicku,pak mamu,,generaci po generaci co by ses naucil,, ty,, v lese, jakym chovanim,a zdelanim,,kdyz otebe nemely ani poneti,,a tak to bylo u Romu,,jak by te naucila tvoje mama kdyz sama nevedela psat a cist,,do skoly nechodily,,musely pracovat,,treba kanaly,,odpadly,,atd,,aby prezily,,,u komunistu se rikalo skolu nepotrebujes staci kdyz pracujes a mas praci,,Jen ze to bylo spatni,,dik za pozchopeni,,a vubec zbytecne otom psat,,vi stejne nepochiopite a ani nnechcete chapat !!!!!!!!

22:49, 5.12.2008
STOP RASIZMU !!!!

No jo no lidi každý jsme úplně jiní ale každý má svůj názor na lidi např. Romy já jenom obdivuji ''tinu,, a nikoho jinýho ta je pro mě frajerka a navždy bude já jí pořád nemůžu pochopit jak ona je spravedlivá a chápavá a budu to opakovat klidně stokrát já už nemám co dodat prostě všichni ste pro mě imbecilové kromě tiny 8-) 8-) ;-) ;-) :-D :-D

23:08, 5.12.2008
tina

Opravdu je mi to lito ze to tak je ,,, zijete jen jednou ,proc??? se tak nenavidite,,Kde je ta chyba??proc je to tak,proc to nejde k lepsimu,,proc je to horsi a horsi,,,A neni to lepsi??? ani se nedivim ze Cesi jsou takovy to uz maji v krvi,to same aj Romove,,Lidi stezujete se jedna strana na druhe,, ,ale sotva neco vy udelate,,Kdyz porad ste stejny, skoda ze stim nemuzu nic udelat,,Zmenit to k lepsimu,,Ale melo by to udelat Stat, Vlada ,ale taky vi lidi,,,,

19:13, 6.12.2008
STOP RASIZMU !!!!

Já vím tino jak to myslíš a je mi to taky moc líto ale každej člověk není svatej každý máme své chyby každý má svůj odpor k lidem ale je mi to líto že to tak je ale co se dá dělat nic se nedá já už nevím co mám napsat já vůbec nebim prostě je mi to líto že se to tady děje je to naše ostuda Čechů i Romů každý na tom máme svojí vinu :-( :-( :-( :-( :-| :-| :-?

23:27, 6.12.2008
kol

cr je rasisticka :-? :-? :-?

00:21, 8.12.2008
tina

lidi nevim proc se starate o lidi(o ciganoch) ktere,nemate ani poneti,,mate otaazky ,napriklad ,,proc se mnozuji,,,proc jsou na socialni davky,,,proc nepracuji,,,proc nemaji chovani,proc nici jak tvrdite vse,,,vse maji spatne vlastnosti,proc proc a proc,,,chytri lidi a hlavne dobre lidi ktere maji srdicko a romum na pravem miste,meli by pochopit,,ze maji svoje tradice,a to nejhlavnejsi trdite ze nejde oto jak vipadaji ale jake jsou,,,,jake jsou??jsou jen ty lidi,,,ktere lidi je chtely povazovat,,,byly , jsou a budou porad stejny kdyz budou takove lidi jako ste vi tady na tenko mentar,,,nemate si je vsimat a nechat je zit,,jak je nechavaji aj v jinych state zit v klidu,,,pak sami budou vse respektovat,,,ale pokud jim nedate sanci se zmenit tak to se nezmeni ani za sta tisice let,,nevsimejte si je ,,nestrejte se,nechte je,berte je jake jsou,dejte jim moznost komunikovat,dejte jim dobrou praci,skolu,porozumneni,oni nejsou zly,,jesou nebezpecni,,,ikdyz se tak chovaji,,pisu jen ote romech ktere jsou mene kulturni ,,,ale vsichni nejsou stejny,,,nektere maji aj vysokou skolu,,,maji vzdelani,, naprikla jak jsem informavana tak z poruby,,,vecina romove pracuji legalne,,malo co jsou na socialni davkach,,jeji mesto se oni stara,a pomaha jim,,maji jine chovani,uradi snima komunikuji,,,ale uz horsi mam informaci z ostravi,,,a pritom,,,,toje jedno mesto ,,ostrava-poruba,,,,dik za pochopeni

03:06, 17.12.2008
jirka

vsichni romove nejsou stejni je to to same jak u bylich vetsina romu sou slusnejsi nez byli .

nejlepsi je starat se sam o sebe to je dulezite !!!!!!!

20:12, 18.12.2008
matesi

matesi ty bys mel zacit makat a ne se nechavat vyzivovat od rodicu spino jena rasistycka

11:25, 21.12.2008
matesi

kdyby nebylo cikanu tak by nebyli socialni davky a nemeli by praci socialni pracovnice a ani vy cesi byste nemohli dostat socku kdyz vas propusti s prace ale ja zapomel vy nepotrebujete penize :-D :-D :-D :-D

11:33, 21.12.2008
ST....

SiSter mas uplnou pravdu jsem cigan a jdu po tobe

15:42, 21.12.2008
josef k wales UK

KDYS TO CTU TAK MI JE LITO NAS ROMU JSME MENSINA TAK MALA A JESTE TAK UTLACOVANA HLOUPIMA A NEMISLICIMA LIDMA TREBARS TA EVICKA TO JE TALENT AKORAT DO BESKOVYC SNI PROC SI VI CESI MISLITE PROC JSME ODESLY CES: REP. PROTO ZE SE VAS BOJIME NE TO SE PLETETE SME TU NA PRACI ALE VY CESI SE DRZITE MAMINCINY SUKNI PROTO ZE NEUMITE NIC JINEHO NEZ SE OTIRAT O MENSINY JAKO SME MI CIKANI A STEMA VASIMA KOMIXEMA SI UDELEJTE VEKOFILM PROTO ZE NA NI JINEHO NEMATE HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH? UBOZACI STYTE SE
:-) :-P

23:10, 23.12.2008
josef k wales UK

LIBY SE MY NAZORY PANA DIPLOMATA A SEKRETARA A TORNADA JSOU TO LIDI KTERYOPRAVDU CHAPOU CESI JAKO CELEK NE JAKO TI PITOMCI A VAM PANOVE DEKUJI ZA ZASTANI NAS MENSINY OPRAVDU HESKY RECENO DIK ;-)

23:55, 23.12.2008
roman

spiny z ukrajiny z cecenska tahnete za leninem vy hovada …a nerostahujte se tady TAHNETE VOCAT :-D

22:15, 27.12.2008
pro Tina

Jak se můžeš divit,že vás nikdo nechce do práce.Skoro každý den načapu zloděje-cikány,jak něco ukradnou v mém krámečku.A už vím jak by to dopadlo,kdyby tam pracovala.Večer bych byla bez tržby a celá rodina by měla nakoupeno na dluh.To pomíjím, co by na to řekli moji zákazníci.Podnikejte a navzájem se zaměstnávejte,jako to děláme my. :-P

23:13, 28.12.2008
tina

no prave,,,jak muze cikan pracovat,,ze jo?,,kdyz mate dopredu posudky,,a zapamatuj si,,samozrejme ze ti budou kraz nebo vy co si za cloveka,,treba te uz znaji,,a delaji ti jen nastek,,,,dokaz ze si uprimny clovek,a komunikat snima uprimne ,oni nekradou pro bohatstvi,,,a podnikat???samozrejme ze taky muzou,,,ale v cesku nikdy nebudou mit sanci,,,vem si priklad cikan odejde mimo cesku republiku ,,a ma praci a podnika,,,,maji praci treba,,co ja vim,,,Ucilele,sestrcku v nemocnici,pracuje v kancelari na bytovy oddeleni, prodavacka ve velkych obchodech,,jak je ,tesko,ikea,maji firmu,podnikaji,,maji restauraci, bary,skoly na box,,,a ze v cesku to nikdy nemely a nemaji,,,toje nejak divne,,ze???a jinde to de vsechno,,,nedivte se pak ze Romave vam to delaji skody,,vije k tomu nutite,,

07:32, 2.1.2009
laso

dete do plynu vy idioti
:-D ;-)

01:06, 4.1.2009
tet

:-) :-(di ty zmrde

13:06, 4.1.2009
cikan

vy zmrdi bili chraponsky vi byste mihli jit tam nekam za opicama protoze mezi vama jsou takove lidi : lesby, gayove , bisexualove ste jak zvirata jenom zvirata maji takove zviky ale romove takove zvyky nemaji ne kourijousi si kokoty na vzajem ale cesi ano jsou totiz buzeranti

22:33, 6.1.2009
Kill bill

romové se nad všechny povyšujou a dělaj ze sebe snad stvořitele lidstva to jim člověk jenom něco řekne a už ti chcou rozbít hubu tak kde to žijem?Všichni jim všechno odpustí hlavně stát .Jejich děcka nemusej chodit do školy a to taky nikomu neva že?mám jich už plný zuby.samozřejmě že existujou vyjímky ale u většiny jsou to debilové . :-x :-x :-x :-x :-x

18:52, 27.1.2009
Kill bill

já prostě jako proti těm slušnejm nic nemám ale když se chovaj jak hovada tak bych vraždila

19:03, 27.1.2009
milan

ahoj všem .chci vam napsat co se mi dneska stalo. znam par romu a oni nechodi do prace a tak kdyš jsem je potkal ve mněste tak vždy prišli za mnou a jestli jim nedam nejake penize že nemaj na bentin a kred. tak ja jim vždy dal a ješte jsem jim pujčil. no vim že to už nikdy neuvidi, tak jsem mu dneska rano řekl že už mu nic nedam ad si de nekam vydela. co udelal po na obed jsem byl v jedne restauraci a na jednou stoji pred demnou 3cikani a co se nestalo dostal jsem 4rany do nosu a oni v klidu odešli ja mam ted zlomeny nos nonokl pres pul obličeje a vyrazeny zub tak že už od dneska si udelam zbrojny pas a kdyš nahodou potkam ROMAco chce po mne penize tak ho hned co? ;-) a ten cikan co tu nadava tak ad se de podivat do pardubic do ptači klece jak si tam cikani kouři a cikanky se tak ližou .dik za vše romove. ted jsem dopsal žadost na zbrojny prukaz. :-D

01:58, 5.2.2009
milan

ted jsem si prečetl par nazoru a co s toho vypliva? že romove a byli nikdy nebudou žit v miru. ja nejsem čech a byl jsem svetkem kde romove dostali uplne nove byty a po pol roce kdyš tam šel človek kolem tak vydel v oknach jen prkna a igelit. ale zas znam roma ktery se stara o sve deti a rodinu tak že ani byli nemaj to co oni ale taky nema rad romi a pri tom je sam rom tak ad mi to nekdo s tych romu co sem chodi řeknou proč to tak je.že tem cikan co ma penize nadava na toho cikana co penize nema a nepusti ho ani do baraku proto že se boji že mu neco ukradne. nevim asi nemužem soudit jeden druheho ale zaklad je vychova kdyš rodič spravne vychova sve dite tak aby byl slušny tak vim jedno že určite i romove budou mit šanci i kdyš ted mam nervu na ne.

02:34, 5.2.2009
marie-Mg

ta vase drska at si mluvi co chce,,,vy nevite jaky to je byt romem,proto si o nas mluvite same hnusarny a ani nevite jak nas to boli,jediny buh vi jake doopravdy jsme,my romove tu sanci nemame jako vy,vase bile holky jsou ty nejhorsi kurvy na svete,pujdou klidne i za polevku hlavne ze si zasukaj jste nejodpornejsi lide na svete jooo vy cesi bile drsky fuuuuj

19:22, 18.2.2009
marie-Mg

ty evicko zavrazdit muzes leda tak sama sebe joooo

19:26, 18.2.2009
tina

Milane,,pises tady svoje problemy ale nikoho nezajima,to je bezna vec,sorry ze ti to rikam ,,ale zaslouzil si to nebo ses choval jako blbecek a oni te jen vyuzilaly,,,toje tvuj problem mel si dokazat ze hajzel nejsi ,,mel ses postavit jako chlap,,

08:30, 28.2.2009
Petra

Je to opravdu hrozný číst něco tak krutého . Ale co , když se člověk zamyslí tak si za to můžou romové sami , ale né všichni hážete je do jednoho pytle což je pro vás pro všechny jednodušší. Jsem poloviční romka a jsem stejně utlačována , ikdyž není proč . Makám celý život , vždy když jsem chtěla jiné zaměstnání nemohla jsem práci nikdy dostat , protože jsem tmavší pleti . Pro vás je vše snadné , ale my to máme kapku horší: přeju si moc aby si to mohl někdo z z vaších lidí vyzkoušet !Asi by jste neměla takové trapné keci . Vaše lidi jsou někteří horší jak cikáni. A nebudu se zminovat jak smrěj po česneku jeden by se zeblil. Nikoho neobhajuju, ale nejste nejlepší vám to tady patří že ? Ale obratem to na vás vše spadne něco za něco. Za to že ti slušní lidi tmavší pleti nemohou mít lepší podmínky k životu , za to že pracujeme a za mín jak vy ikdyž pracujeme v jedné továrně: Seš tmavý budeš dělat za míň že ? Zamyslete se někdo nad tím jak jste neohleduplný a hážete je vše do kupy.Bude nás tady míň a míň , protože tady ty podmínky k životu nejsou vybíráte si podle pleti . Doufám, že i vám nastanou těžké chvíle ! Přeju si to moc, třeba taky ochutnáte něco jiného než čtyři dny starou polévku z vaší lednice.A proč se opalujete , když chcete bejt jako sníh proč chodíte do solárka ? A druhým nadávate? Je to celkem legrační , i vaši lidi jsou legrační tím co vedou za životy, ale o tom se nemluví všude je bílo ne černo !!!!!!!!!!!!!!!!! 8-O

23:07, 9.3.2009
Petra

emusíte bejt černý a znásilnujete malí děti fetujete, okrádáte, nemakáte , děláte děti, zabíjíte což je dneska jako denní chléb.Protože jste světlejší jak my musíte bejt nejlepší ? jste na omylu , ale jste všichni stejný .

23:12, 9.3.2009
?????????????

Proberte se ze šoku a koukněte se jak žijete vy , ta slabá vrstva těch vašich lidí co si od nás bere oblečení a žerou u nás protože i hovno pod sebou by ste zežrali. :-D Hlavně když chutná né ?

23:16, 9.3.2009
?????????????

a né jen ti chudý , ale i ty paničky … ale to jim nevadí když se zadarmo nažerou

23:17, 9.3.2009
?????????????

S tím šukáním vašich holek , kdo za to může že jste k ničemu ? Vaše chyba asi nejste nakonec tak nejlepší

23:18, 9.3.2009
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

l

05:14, 15.3.2009
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ja chci taky neco rict že treba v rusku cikani vubec nesmy do mesta tam žijou v dirach a kdyš se ukaže nejaky cikan ve meste tak ho umlatej k smrti . ;-) a mam znameho ktery za jednu noc zabyl 7cikanu sice ted sedi ale ja a dalšich 100lidi mu do basy posilaj krasne baliky ma sedet ješte 3roky a psal mi dopis že už se teši ven kdyš ho pusti tak pry to udela zas. :-P :-P :-P :-P

05:19, 15.3.2009
petr

pro---!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-tak to je potešujuci sprava :-D :-D :-D

05:21, 15.3.2009
Lenny

:-( ???!

18:16, 15.3.2009
xxx

Nesnáším cigány :-?

12:16, 18.3.2009
adrej

cikani sou prposte nejlepsi!!!! 8-O

11:36, 3.4.2009
rom

MRTVEJ GADZO= DOBREJ GADZO :-D

00:27, 8.4.2009
ZmrDi BíLí...

Hele už zabil 7 cigánů.. ne..?? a teď si zato sedí.. a to mu nestačí..?? at jich zabije zase.. ale odpiká si to zase.. a možná doživotí.. a tomu bude patřit.. ale mi cigáni tady zachvíli stejnak rozmnožíme celou zemi.. takže vy bílí mrtky.. se rači zabijete sami.. haha.. :-) :-) :-) ;-) ;-) :-D :-D :-D ;-)

13:21, 2.5.2009
KAT

Kdy už to pámům nahoře u koryt dojde?co chtějí řešit?jediné řešení nakopat je do prdele.co to je za bordel jak jsou naše zákony krátké k smíchu,kam ta republika spěje?doprdele.V tomhle mám vychovávat jednou děcka?abych s nima chodil do školy snad až do deváté třídy.cikán nikdy nebude přispůsobivý,tak už páni nahoře přestante okrádat slušný pracující lidi a dělejte pořádek.

10:47, 5.5.2009
Gas for gypsi

tady akorát každý mele sračky, krom těch co opravdu mají zkušenost s cikánama. Zkuste si žit ve městě společně s cikánama a budete se divit co to je za pakáž.Normální bílý člověk, aby se bál jít po ulici. Cikáni jsou příživníci a socky co využívají nás bílý. Spolehají se na sociální dávky a vlastně tak i na nás bílé, kdybychom nepracovali tak z čeho by byly soc. dávky. Cikáni se neumí chovat a neumějí se přizpůsobit. Jsem rád, že se konečně na politické scéně objevila politická strana viz Dělnická strana, která jako jediná politická strana hájí nás bílé a snaží se něco udělat s problematikou cikánů. Byl jsem, jsem a budu vždy proti cikánům a své děti budu před cikánama chránit a budu je vést ke stejnému názoru…

23:06, 21.5.2009
al-musa

romane :ja vím že se bojíš rusaku, čeencu a ukrajincu ale nemusíš to tady psat poněvadž kdyby tě nějakej potkal tak by ti utrh koule :-) ;-)

15:21, 24.5.2009
al-musa

ja žiju na viktorce ,to je žižkov -tam je jich jak sraček :-)

23:55, 25.5.2009
Gas for gypsi

Lidi volte dělnickou stranu az s těma cikánama někdo zatočí!!!! Volební lístek č. 31

14:26, 26.5.2009
čech

Lidi volte plešatou hlavu – dělnická strana. :-( :-( :-

12:17, 30.5.2009
janof ghetto

ja ti dam plesatou hlavu zivocichu 8-)

23:40, 2.6.2009
Marehanus

Cikáni? Romové? etc… Národ? V žádném přépadeě. Mamejvýš Etnikum. Pořád se ´nám´ to plete! :-|

22:46, 5.6.2009
TOM

VY KOSTATA ZASRANY Z VASICH NAZORU NA ROMY CO CTU SE MI TIM DAL TIM VIC STOPORUJE PENIS ASI VAM HO TAM NARVU I S KOULEMA HULIBRCI :-D

23:39, 8.6.2009
zorba

vsichni jsou magori jak cesi i romove. nemate se radi jen proto ze romove jsou trochu rozumnejsi ohledne soc.davek. a cesito neumi tak si myslim ze cesi maji malo rozumu jenom umi nadavat. romove byli vzdy herci v minule i dnesni dobe tak jim nezavidte a ucte se od nich. oni vam predvedou jeste velke umeni ze nebudete potrebovat ani DAMU. AT ZIJOU ROMOVE A ZVLASTE TY CHYTRY. CAVES :-D 8-) :-P :-)

04:44, 22.6.2009
ceno

nechte toho uz jooooooo :-(

21:48, 26.6.2009
roman

jsem roman :-) :-)

15:07, 13.7.2009
stefan suchy

jsem sam chtel holku obycejte holku jsem znojmo je mi 24 let ja mam iqc 598153968 to pc ja mam mobil .775327223,holku od18 do 26let jsem rom neslysisici ;-) ;-)

15:12, 13.7.2009
Petr Masner

To nei spatny, ze si cikani hodne vazi svych deti a rodin. To je vlastne tajemstvi pro lidske stesti, jestli jste bilej nebo cernej nebo neco jineho. Treba bysme se mi take mohli v necem prizpusobit cikanum. :-) Petr

17:09, 26.8.2009
baba jaga

No to jsou bludy obludy co tu píšete. :-)

09:57, 30.8.2009
alena

:-Dno jo co us udelame rasizmus bude a zustane chce to zmenu rok 2012 vsechny zdechneme a bude klid je to hrozny lidi jsou zli :-? tak ja nevim co porad resite

23:35, 24.9.2009
alena

no jo us nevedi jaky obrazek s nami by mely ukazat to us neni mozni celou kravu nevim kdo by to zrall kokot tam maji dat na ten stul je to hrozny jeste jsem to nevidela cigani maji hesci oslavi a ne zroku 2 nebrec jenom posmechy znas delaji slak by vas trefil us nevim kdo je tak falesnej narod jedine cesi za prachy udelaji vsechno hnusnej narod my lzeme vi ne mi kradem vi ne jo to vy vsechny vite samy co delate ste este horsi nes my vy vrahouny a uchylaci 8-O :-? :-?us nam dejte pokoj my navas sereme

23:40, 24.9.2009
alena

nejlepsi otaska od gadza ke se tu vzaly odkad prisly no prece spici i ty si tam byl ne devet mesicu tak co se ptas davam ti znamku 5 co te to ucej doma a ve skole :-)

23:42, 24.9.2009
VIJEBAT JE VŠECKI A POSLAT DO MI ŘITĚ!

STE BLBÍ MNĚ NEJDE O JEJICH TMAVOU BARVU HOVNA!ALE O JAJICH CHOVANÍ!!!!!!!TŘEBA ČERNOSI MI NEVADĚJ A NEVÍM PROČ BI MI VADIT MNĚLI!!!! 8-) :-? :-x

13:57, 4.10.2009
hlavatej

všichni jste pitomci češi i cigáni,stejně s tím nikdo nic neudělá a žít se tak bude stále,tak proč si stím lámete hlavu,ŽIJTE.život máte jen jeden :-)

10:00, 13.10.2009
prcinka

Stefane jsem volna muzu ti brknout! :-)

21:38, 16.10.2009
mesicni svit

TOME to nejak prehanis svym chujem strc si ho sam do huby nebo do trouby a mas klid vole! :-D

21:40, 16.10.2009
gejza gorol

cesky huby vikurte mi curaka vi hovada a nech te nas na pokoj vi skurvisyni

21:41, 16.10.2009
chanzaly

hin kade varesavo kar kamav man te seznaminel hin mange 60 ber miro numberohin 736790561 vicinen lava anro klubos

21:45, 16.10.2009
hanicka

koukam ze tady je nejaka nova seznamka wou! :-)

21:46, 16.10.2009
ROMANO JILO????????????

Je mi moc lito, ze cesky narod nehlede i romu kteri se narodili v ceske republice je tak zvane ukrutna nenavist .Stydim se a placu nad ceskym narodem at je to cech nebo rom, ani nevite ze to cte celi svjet .Napriklad i ja a to jsem v Canade . Nevim co vas k tomu vedlo nebo kdo vas za to zaplatil ze takle spinite svoji zem .A moc mne mrzi ta vase nesnasenlivost vuci sobje a nejhorsi je na tom ze dotoho pletete jine narodnosti jako napriklad UKRAJINCI,NEGRI, RUSKO,ale muzu vam jenom napsat ze sem zila ix let v ceske republice a jsem stasna ze uz tam nejsem a uz nikdy bich se tam nevratila.To radsi jela na UKRAJINU vim na sto procent ze to co pisete o romech cizich zemich muzu vas ujistit na sto procent ze tak jak pomlouvate neni pravda .Nejvjetsi rasizmus je opravdu v ceske republice .pravje proto sem musela opustit ZEM ve ktere sem se narodila a mi deti abych jim zachranila zivot.a sem moc hrda ? ze sem to provedla trvalo mi to dlouho nez sem se rozhodla . Neni to jednoduchy odejit na vzdy od svi vlastni ZEMI ve ktery jsem se narodila a moje deti . Napriklad prvni sok . Kdyz se clovjek narodi aoutomaticky se stava obcanem toho statu,a ja jsem se tam narodila a musela sem si ve triceti letech delat cesky obcanstvi. Kdyz sem se zeptala na urade tak se mi smali a rekli mi delej a nekecej ,moje deti se tam taky narodili a predstavte si to museli sme jim delat taky obcanstvi proc to neni v cizich ZEMICH.kdekoliv se dite narodi ma okamzite obcanstvi toho STATU kde se narodi a nikdo nerekne po triceti letech aby si delal obcanstvi .Visvjetli mi nekdo ze to neni rasistycky ????? pro mne to je cikan , nema pravo v ceske republice na nic narok . bohuzel ani na to vzdelani .Ja sem vceky rpublice odpracovala tricet let i kdyz jsem mnela na vic bohuzel mne ceska populace s politovani nikdy nikde nepustila i kdyz sem jim ukazala ze jsem v zamnestnanim lepsi i chapavjesi nez oni .Cesky narod se boji pustit roma do jejich spolecnosti protoze sme ze vsi stranky o dost kroku dopredu rozumovje ,nerikam vsechny alee je jich dost. nestydim se za svoji rasu a naopak sem pisna na tu rasu . Tady v CANADE kdo ma mozek na spravnym miste tak Canada dava moznost abi ty romi kteri maj rozum a chteji konecne zit bez nejakych urazek a nehledne na to jakou ma clovjek barvu ma otevreny dvere dokoran u vas ne vsude jsou zavreny . prominte mi to ale mam svtou pravdu a mam to ze svich skusenosti v CESKE REPUBLICE mneli by ste se nad sebou zamislet a budou vas mit celi svjet radi a taky budete mit dvere otevreny dokoran s pozdravem ;-)

03:47, 7.11.2009
kali-mindz

debata o ciganech vas uzije vy chrapouni zkurveny probirejte sebe a vas servirovany talir vy topinkari huhuhu :-P

15:44, 11.11.2009
Sam

Na cigánsky problém existuje len jedno jediné a 100% -ne účinné riešenie. Prišiel na neho Michail Kalašnikov už v roku 1947 a volá sa AK-47.....88 8-)

22:45, 13.11.2009
kali-mindz

bezte do pici vy pamrdi cesky hubu zasrany hovnama futr jenom cigani vykur te vsechny vy hlavy cesnekovy mely by jste se starat a jit do stavky co deje v cechach bida hlad stale stoupa ekonomika a co najem ? zachvily budete na ulici jebe vas dobre zeleny kresla prachaci se maji dobre co nakradli ale jako delnici bida a socialni davky kteri pobiraji tak to se ani na to netesi protoze nevedi co driv jenom mavnout rukou :-D

21:27, 16.11.2009
alexandra

chtela bych vedet dalsi pochodi do janova at se muzu pridat poraditemi tu nekdo ds :-D

23:52, 16.11.2009
alexandra

chtela bych vedet dalsi pochodi do janova at se muzu pridat poraditemi tu nekdo ds :-D

23:52, 16.11.2009
kali-mindz

ty mindzo jedna vymrdaly by ti hubu cela delnicka strana ty kundzabo vysahana … mertvice by te ranila za nas vsech ciganu aby ses plazila jako had gutu by si dostala do praseci hlavy ty prazena strouhanko jen pockej ty smradla midzo od lacineho vina z krabice oni se na tebe vyradej delnicka strana vsem vykouris curaky a jeste te budou mlatit s chujama po hube a ve finale te pochcijou s tyma smradlavymma chcankama celou tvoji postavu ctryri ,pet , :-D sekej dobrotu jinak Miroslav Sladek ti neda ani sveho curaka cichnout ty mindzo zkurvena smradlava od koure :-D :-D

15:02, 17.11.2009
Soupacky-vymrdavky

haha dobre si ji napsala ty kunde haha vyprcaj ji DS celou hubu a jeste jeji rodine tak se priprav nastav hubu no tak ty shila povedena ,navedena pamrdacko urizly by ti truhlari v masine prsty ty nedelni obede

15:06, 17.11.2009
jolana

miste pendzal he mi civkerel laha o benga pre karacone temerel te cirdel pes pale puf sar rukono nasvalo o jilo lake tepukinel po duj sery o naja lake kaj teper silestar emindz lake te zablokinenen balevasiha o cekat te praskinel sar avry o legoso pyndrore pagerela po duj kusi palis lake dcivava o lon an ro jaka kaj telel kory duda kaj te chinel pro gonos kaj te labol sar jan zizka dza adre mindz

15:12, 17.11.2009
jolana

miste pendzal he mi civkerel laha o benga pre karacone temerel te cirdel pes pale puf sar rukono nasvalo o jilo lake tepukinel po duj sery o naja lake kaj teper silestar emindz lake te zablokinenen balevasiha o cekat te praskinel sar avry o legoso pyndrore pagerela po duj kusi palis lake dcivava o lon an ro jaka kaj telel kory duda kaj te chinel pro gonos kaj te labol sar jan zizka dza adre mindz

15:12, 17.11.2009
vsudebyl

Nas cigani taky proklinate a citime se spatne boli nas na hrudi a je nam na zvraceni vsechno se stane vam hlavne vam kryplum

16:25, 17.11.2009
zdenek.27

hovno.................................... 8-)

18:08, 18.11.2009
zdenek.27

sme taci jaci sme ne..........

18:09, 18.11.2009
jolana

DZA ANRE MINDZ BUZERANTONA

21:18, 18.11.2009
mesicni svit

Mne staci se divat a sledovat jaci jsou cikani ,,,hrozny a hnus je proto jak se chovaji jsou odporny a sprosty bez charakteru a nejhorsi jsou takove cikani ktere delaji ze sebe bily jen proto ze se vzdelavaji pres net u takovych nadanych zmrdu musite nosit SLOVNIK A UCEBNICE CESKEHO JAZYKA jsou to jen ubozaci haha :-)

21:21, 18.11.2009
chanzaly

TU STEFAN :JA SEM NA VOZICKU ZAVOLEJ NA TOHLE CISLO 778906732 CEKAM DAME KURINEC A LIZADOST ZAVOLEM MI

22:34, 18.11.2009
aranka

moje cislo je yyy----------------xxx to je muj podpis :-D

12:49, 19.11.2009
ROMANO JILO????????????

VI URCITE NEMATE CO DELAT???????????? ted podle toho co romaci pisou a jak komentuji,TAK je mi jich opravdu lito . VI ROMACI urcite nemate zadnou argumenci ne proklinat a byt SPROSTY ted se vubec nedivim ze se ted na nas ROMI celi svjet diva a povazujou nas za negramotny narod a taky ukazujete jim jak mame v ty hlave vigumovano a to diky tech negramotum co to tu pisou to kazej tem co chtej a maj smisl zit. Zamislete se sami nad sebou a neberte argumenty negramota a radsi se divejte na svet otevrenyma ocima a kolem sebe a sami pochpite ze vse co pisete je k nicemu . Musite ukazat celimu svjetu ze ste rovnoceny partneri veskeremu STATU a neukazujte se jako primityvove s POLITOVANI :-(

00:23, 21.11.2009
bohuslava stejskalova

Je to pravda ale vic me zajima ze tak muze cigan psat s chybamaa s hrubkama kdyz tak pomlova svuj narod moc zajimave! :-)

11:18, 22.11.2009
ROMANO JILO????????????

Mila , BOHUNKO mate pravdu ze pisu z hrubkama ale ted vam to napisu proc.Ja sem nemnela moznost se ucit tak jak vi. Ja sem ty dvere mnela zavreny. Ja svuj narod nepomlouvam ale naopak sem chtela zdelit ze bi nemneli psat takovim spusobem . A za svuj narod se nestydim .
;-)

19:26, 22.11.2009
bohuslava stejskalova

dobre ale proc kdyz si ciganka proc nemas rad cigani ? :-|

20:41, 22.11.2009
dezi

Romano jilo ma pravdu ja sem taki cigan a kdibich na to nevipadal tak se ani jich nevsimnu ceski cigani su cisty ale slovenski delaju odstudu proste degesi taky vetsina ciganu nemam rad

20:44, 22.11.2009
kali-mindz

ta co ze sebe robite vi cerni hubi gadze ja se nestidim ze sem ciganka proc za co cigan da najis ciganovi ale gadzo neda cech cechovi a jeste lepsi ze gadzo neda ciganovi i kdibi chcipal hladi ale cigan da i jilo huhuhu :-D

20:59, 22.11.2009
MILADA90210

ROMANO JILO????…mAs pravdu holka a to ve vsem pokud jeden cigan nezacne provokovat sprostyma nadavky a proklinanim mozna by se to nedelo u ciganu ale jak se rika zacne prvni a druhy to dokonci vsechny cigani jsou sprosty a proklinaji verejne to hlasej ale u gadzu to zase doma hori sprostyma nadavkama a hlavne bitim a kdyz jdou ven jsou slusny cesi jsou nejhorsi lidi v cechach delaji horsi veci ale na nich si nikdo neukazuje ze?spis na cigani protoze se chovaji nnormalne co na jazyku tak to vse vyklopi ale v cizich zemich se chovaji lide stejnym zpusobem jako cigani tak ze tady v cizine mame klid tak ze gadze FUCK-OFF :-)

12:09, 23.11.2009
MILADA90210

malej dodatek:my tady chodime po meste v pyzamu natackama na hlave tady je to normalni panicky chodej v pyzamech a zupanech primo do supermarketu tak mi rekni holka romano jilo dovolila by sis v cechach tohle obliknout treba do teska nebo do albertu nebo do kauflandu nebo jit a ven treba po kramech?ja si mysliz ne ze? tady je zivot a ne v cechach!nikdy holka nebude dobre v cechach jen si rekni musim davat pozor na deti aby prisli ze skoli zdravi ve 4 hodiny byt doma ted jina vec vse je drahy a kdyz neni prace cekat cely den na socku ?ale kdyz mas praci a jsi bila tak neni co resit cauwes

12:16, 23.11.2009
MILADA90210

oprava :cely mesic cekat na socku sorry

12:17, 23.11.2009
belaavo nebos

no tak to je pravda ze ti ktery zijou v zahranicich zijou lip nez v cechach o hodne ale meli by koukat cigani ze bezpenost svych deti v cechach nebude lip a ekonika ?stale stoupa lidi nebudou co driv delat a nejhorsi je ze nekteri nebudou mit treba ani na vanoce a to me hodne lito takovych lidich spis deti ze se nedockaji na darecky chudackove je mi lito ale ja myslim ze hodne lidi by jelo pryz jak cigani i cesi ale nemaji moznost protoze nemaji ke komu jit a to je prave na hovno i kdyz tady v anglii je fakt dobre staci kdyz pracujete 3 hodinky a mate se vyborne a ze nekdo rekne ze tady nikam se nechodi to je blbost zalezi jak si to udelalte jak chcete zit starsi jsou doma mlady si uzivaji jako vsude ale v cechach co lamat si hlavu co zitra uvarit detem odkud vzit prachy kdyz cekam cely mesic na socialku a prace neni ani na cerno nemate sanci kopat tak jak kdo si zije dobre v cechach ti ktre nakradli za komousu a bohaci podnikatele ,soukromnize a zvirata ve vlade hmmm takovy delnik nebo ktery je na socialce jen tak nevizije ,,,,jo vyzije kdyz si pujci 1000kc za1000kc jako samozrejmost lichva ze ale to stale do kola na picu takovej zivot pro ty lidi :-(

13:29, 23.11.2009
ROMANO JILO????????????

Ahoj ,MILADKO jsem rada ze semnou souhlasis. Ja ziju uz pomalu dva roky v KANADE a mas naprostou pravdu. Tady ty lidi jsou naprosto jiny? ja kdyz jsem prijela, ja sem zirala jako blazen. Prvni sok bil pro mne. Jak jsou tady ty lidi hodny a slusny . druhy sok jak se neodcuzuji barva pleti jesli ses cerna nebo bila . V cccesky republice jsem nemnela sanci k nicemu ani k praci natos ve spolecnosti. Tady chodim do skoli ucim se anglicky nikdo mne nekrytyzuje chci si tady udelat kurz pomocnou zdravotni sestru. Tady v KANADE ti umoznej a pomahaj nikdo ti nerekne ty cikanko mi te tu nepotrbujeme? zacatky jsou kruty ale to vsude nez se naucis rec. Ja sem v cechach nemnela sanci ani na podradnou praci jako je uklizecka . Vim ze dos romaku semnou nesohlasi ale ja si mislim ze kdyz clovjek chce tak tovsechno dokaze,v cechach ti to neumoznej tady jo tady ti rekno ukas co umisa jeste ti pomuzou . je to uplne sok pro lidi kteri chteli neco dokazat v cechach a nebila sance, tady JO a jeste te podporej k tomu. A tady se chodi taky v pizamu i v natackach nakupovat ale je tady vihoda ze se tady nemusis bat i o deti. Kdys je clovek slusnej a premisli hlavou tak to v KANADE je nadherny ale vse zalezi jenom na tobje . ;-)

23:16, 23.11.2009
MILADA90210

ROMANO JILO????,CAUWES JO MAS PRAVDUA TO VELKOU VETSINA LIDI CESTUJE A ODJIZDI PRYC KTERI VAZNE CHTEJI SLUSNE ZIT JEDNA SE O TAKOVE LIDI KTERY MELY PENIZE A PRODALY BARAKY A VSECHNO JENOM ABY SE DOSTALY PRYC Z CESKE REPUBLIKY HODNE ZUSTALY CIGANI TY KTERE NEMAJI KE KOMU JIT A NEBO NEMAJI PENIZE ALE PO PRAVE JE Z NASICH DETI V CECHACH NIKDY NIC NEBUDE I KDYBY BYLY SEBE VIC CHYTRY TAK JE POSLOU NA CIGANSKOU SKOLU A NE MEZI GADZE TADY ANGLII NEDELAJI ZADNOU VYJIMKU A JESTLI JE CERNEJ ,FIALOVEJ ,NEBO ZLUTEJ NEZALEZI JIM NA TOM MOJE HOLKA KTERA TED MOMENTALNE STUDUJE NA STREDNI SKOLE I KDYZ TADY STREDNI SKOLA JE OD SEDME TRIDY A JE DRUHYM ROKEM NA STTREDNI SKOLE BAVI JI A CHCE NECO DOKAZAT A JA PROTO VSE UDELAM JENOM ABY NEMUSELA NEKDE DRIT ALE ABY MELA KRASNOU A CISTOU PRACI A TO KAZDY RODIC SI MYSLIM ZE BY SI TO PRAL AKORAT CHYBA JE ZE CIGANI NEJSOU DOBRY JSOU MOC ZAVISTIVY ZAVIDEJI KAZDEMU JINYMU PODVODY NA SEBE DELAJI PRED VADEJI SE JAKY MAJI FARA JESTLI JE TO BRATR NEBO SESTRA NEKOUKAJI NA TO TAKOVYCH LIDI SE VUBEC NEVSIMAM VSIMAM SE JEN SLUSNYCH JAK SE RIKA CIGANSKY DEGESU NE

11:13, 25.11.2009
kali-mindz

beste vsichni gadce do picy vi cucnohovni cigani co cigani futr cigani vikurte te je na dno i do dna dzan anre mindc sa gadce kulale melale

19:59, 25.11.2009
bohuslava stejskalova

kali mindz:no tak holka psssstttttttt

20:00, 25.11.2009
mikulas

vsechny uz prehanite kdyby nebyl rasismus v cechach tak si myslim ze se vsude dat zit dobre a hlavne kdyz je prace tady se jedna akorat o rasismus ze musite stale davat pozor na deti a dospivaji deti ktery si chteji uzivat po diskotekach ale nemuzou bud je tam pustej a nebo se stane ze dostanou nakladacku bud na dize nebo venku tak radsi budou z nudy fetovat a brat silne drogy to je prave ta mladez ze? vse z nudy a prave proto je nejlepsi reseni jenom pro ty deti jim vybudovat budoucnost a ne hazet je na leteckou skolu i kdyz jsou chytry to je ta ceska politika nejlepsi je kdyz na to mas a mas ke komu jit sebrat zpaky paky par svestek a hajdi pryc z ceske republiky delate to pro deti ne pro sebe

11:04, 26.11.2009
fefe

Ja ziju taky vanglii ale muzu rict ze je velky pojem Kanada s anglii i kdyz v Kanade odcestovaly romove jako emingranti za to v ANGLII JSOU VSECHNY NA PRACI JAK CESI TAK I ROMOVE prvni rade v Kanade prideluji status jenom Ceskym a Slovenskym romum ale jako jsou madari a jina zeme dostavaji deport takove tam nechtej jenom Ceske a Slovenske romove tam kdyz priletej Ceske Romove do Kanady okamzite dostanou ubytovani a mezi tim si musi hledat barak a samozrejme jim socialka vsechny vydaje zaplati jako najemne a vse co se tyce leky a dalsi potrebne veci takze maji vyhodu Ceske, Slovenske Romove v tom ze se nemuseji o nic starat a jeste dostavaji socialni podporu jak na sebe i na deti pokud nebudou vyreseni ale vim ze 100% status dostavaji jak Ceske tak i Slovenske Romy.Zase tady u nas Anglii zase to mame tezsi a myslim i lepsi protoze jedny strance si prvne musite si udelat pojisteni (to znamena insurance card, najit praci a hlavne povoleni na praci (to znamena work permit bez toho nemuze pracovat a nemate zadne naroky (jestli mate deti tak na children tax credit a working tax credit a kdyz beretu tenhle benefit tak mate vyhrano ale musite schovavt vsechny vyplatni pasky protoze kdyz mate odpracovano 1 rok mate pravo na pobyt ve velke britanii i kdyz mate pravo v roce vynechat 30 dnu ale ministerstvo vnitra jen tak neschvaluje pobyt lidem pokud nemaji vse podlozene bud rodina dostane EEA1 TO ZNAMENA POBYT DOCASNY NA 5 LET jiny podle ministersvo vnitra podle EEA3 TAK DOSTAVA POBYT NA CELY ZIVOT TO ZNAMENA MODRA KARTA A SAMOZDREJME MATE PO 4 LETECH NAROK NA ANGLICKY PAS TAK ZE TO MAM JA PRISTI ROK OD LEDNA MAM NAROK NA ANGLICKY PAS ale zase jina vec kdyz tady v Anglii nemate praci tak vam nic nezbyva se jenom vratit zpatky do cech protoze vam tady nikdo zadarmo nepomuze ale kdyz mate praci zijete si jak pani i kdyz my vsechny platime najmy,elekrinu,plyn ,vodu proste vsechno jako v cechach ale na tyhle anglicke pomery je stale tady o hodne lepsi jak pro dospele i pro deti ani nemyslim na cechy i kdyz tam mam rodinu tak jenom se podivat a zase jsem zpatky Cesi BUDOU JESTE HORSI A HORSI NIKDY SE NEZMENEJ

17:06, 26.11.2009
fefe

A RASISMUS VUBEC NEPOCITUJEME ALE V CECHACH JE TO UZ MOC NEBEZPECNE HLAVNE RODICE JSOU HYJENY KTERYM SVYM DETEM ROZKAZUJOU ABY SE NEBAVILY CIGANSKYMA DETMA RASSITI ODPORNY CIGANI MUSEJ BYT JEN HNIT DOMA JENOM SKRZ SKURVENYCH GADZU KTERE NAPADAJI VSEDE KDE CHTEJI A NEJHORSI DETI PADNE 3 NEBO 4 HODINA A ZADNEJ CIGAN UZ NENI VENKU TAK MI REKNETE CO TO JE ZA ZIVOT ALE TADY V ANGLII MUZEM CHODIT KAM CHCEME NIKDO NEREKNE GIPSY VZDYT ANI NEVEDI NEKTERY CO TO JE I KDYZ NEKTERI VEDI ZE JSME CIGANI ALE POKUD NEDELAME BORDEL A CHOVAME SE SLUSNE TAK VAS JESTE POZRAVEJA PO CASE VAM PRIJDOU DO BYTU NA KAFE NEBO CHTEJI OCHUTNAT CESKOU KUCHYNI TADY JE TO UPLNE NECO JINEHO A HLAVNE PRO DETI JE TO BEZPECNE I KDYZ NEKTERI CIGANI JSOU HODNE ZAOSTALY KTERY TADY ZIJOU ALE MYSLIM ZE TY ZAOSTALY NEJSOU SKODNY SPIS TY KTERY SI MYSLEJ ZE NA TO MAJI A PREDVADEJI JAKY MAJI AUTO A PLNO ZLATO NA KRKU A PREDVADENI A AROGANCE UBOZACI HNUS LIDI

17:16, 26.11.2009
fefe

JESTE DODATEK:JEDNA SE O TAKOVE CIGANI KTERI NIKDY NIC NEMELY A ANGLII JIM DAVA ROZUM A PREDVADEJI SE NA CO MAJI A HLAVNE ZE ZLATEM A CO SI KOUPILY A CO MAJI TO VITE ZMENA POCASI UZ NA TO VUBEC NEKOUKAJI CO BYLY A JAK ZILY JA ZE SVOJI RODINOU JSME STALE STEJNY NEBYLY JSME PRACHACI ZILY JSME V CECHACH NORMALNE A SLUSNE A ZIJEME I TADY V ANGLII STEJNYM METREM TAK ZE OD TAKOVE LIDI ANI NEZAKOPAVAM RADSI SE VSIMNU CHUDYCH A ZAOSTALYCH LIDI KTERI ZIJOU CORES PROTOZE VIM ZE KDYZ NA NICCH PROMLUVIS TAK VIM ZE ODPOVI SLUSNE A ROZUMNE ALE TAKOVY JAKY JSOU CIGANI ODKLOPENY ZLATEM MAJI AUTO NA SPLATKY A REKNE ZE HO KOUPIL ZA HOTOVE A JESTE REKNOU POJD SE PODIVAT JAKOU TELEVIZI VELKOU JSEM KOUPIL MAM VETSI A LEPSI NEZ TY TAKZE TAKOVYCH DEGESU SE VUBEC NEVSIMAM HNUS A FUJ

17:25, 26.11.2009
josef chrudon

Tahnete vsechny cikani do plynu!!!

16:19, 27.11.2009
ROMANO JILO????????????

A PRY NENI V CESKY REPUBLICE RASIIIIISMUS KAM SE NA VAS HRABE HYTLERRRR TAKOVI JAKO JE PEPA ! JE JICH TAM SPOUSTA PEPO CO KDYBI STO TAM DO TOHO PLINU TAHNUL TY A JESTLI SE O TAMTUD VRATIS TAK MI NAPIS JAKY TO TAM BILO. NEZAPOMEN DEJ MI VJEDET TY NEGRAMOTE TY ANI NEVIS CO STY HUBY POUSTIS . PRALA BICH TI ABI SI TO POZNAL CO JE JIT DO PLINU URCITE BIS TO UZ NIKDY NEVIPUSTIL Z HUBY

22:02, 27.11.2009
ROMANO JILO????????????

A MALI DODATEK. MOJE PRARODICE POZNALI PRVNI I DRUHOU VALKU . A KDYZ MI MOJE BABICKA VIPRAVJELA CO VSECHNO VIDELA PRI DRUHY SVJETOVI VALCE ,TAK JSEM STRASNE PLAKALA. CO SKOUSELI NEVNY LIDI V KONCENTRAKU. JAK VIDELA JAKO DITE JAK LIDI DAVAJ DO PLYNU , JAK JE TAM TYRAJ HLADY A KOLIK LIDI ZEMRELI???????? PEPIK NEVI CO PISE !!!!!!!!!! MOZNA KDYBI TO PROZIL TAK BI TO NEPRAL ANI ZVIRATUM JOSEF JE POSTIZENEJ MNEL BI SE LECIT NA PSICHYATRYJI TAM PATREJ TAKOVI LIDI JAKO JE ON .

02:03, 28.11.2009
josef chrudon

Poslu na vas DS a Miroslava Sladka nech toho ty cigno ty demente!

11:34, 28.11.2009
MILADA90210

Hey josef ktery pochazi z makovy pici co se tady roztahujes tahl by si ty ze svoji celou fajtou do plynu vasich lidi bylo malo v koncentraku co?a co Lidice ?rika ti to neco? ty ty rozsmejdany curaku s otevrenou konzervou bych ti urizla u krku tepnu aby si kricel bolesti ty pamrrde ceska zkurvena pojebana schila nedokoncena hlava vis co ti preju ti aby cela OD te vyprcala do dna i tvoji zenu ABY JSTE SE TAHALI PO ZEI JAKO HADI MERTVICE BY VAS RANILA VSECHNY GADZOVSKE HUBY DYK SO PESTAR KEREL NO CIVKEREL TUHA TE BESNINES CUDAKA MELALLE ZAKARTAVIMEN HELE TY VELKA HLAVO RADSI NECH TO PO KDYBYCH TE POTKALA TAK BYCH TE MUCILA A RAZEM HODILA NA STROM A PRIVAZALA S VLASCEM NA RYBY A CHCIPNES Z VYPLAZNUTIM JAZYKEM NIKDO SI NA TEBE NEVZPOMENE ZE TY SI NEKDY EXISTOVAL TAK ZE TAHNI SVOJI MAME DO PICI A FOTROVI VYKUR BASTARDE CESKEJ VYHLADLEJ TY OMACKO MESICNI SMRADLAVA :-)

12:02, 28.11.2009
CERNA -CIPA

JAJ CHRUDOM BANTINEL TYRE CEKATEHA KAJ TE CHINES PRO GONO PALO BANDURKI MANCA NAZAJDIN PO MUNDARAVA LA MACKA ZOSIVAVA O JAKA A ZAHRABINAVA LELA TUTAR KORO KAR ZAHRABINAVA PRO SMETISKOS CIVKEREL TYRE PARNE SEREHA KAJ OSERO CISTO ARO KULALO MELALO ZADUBIMEN KANDINO KAJ ADALE ZUPA AVLAL AVRI CHAHA CHCIPNI TI RASISTO A POJEB BABYCKU A TETU VI PEDOFYLSKEJ KOKOTE TIVOLE NORMALNE MAM CHUT HO PODPALYT TIVOLE CIGARETOU A DYRY MU DELAT DO HLAVI VSECHNI SIRKI NA NEM ZAPALYM A MOMELU A TEN VOSK MU BUDU KAPAT NA CURAKA CHACHA

12:11, 28.11.2009
CERNA -CIPA

JAJ CHRUDOM BANTINEL TYRE CEKATEHA KAJ TE CHINES PRO GONO PALO BANDURKI MANCA NAZAJDIN PO MUNDARAVA LA MACKA ZOSIVAVA O JAKA A ZAHRABINAVA LELA TUTAR KORO KAR ZAHRABINAVA PRO SMETISKOS CIVKEREL TYRE PARNE SEREHA KAJ OSERO CISTO ARO KULALO MELALO ZADUBIMEN KANDINO KAJ ADALE ZUPA AVLAL AVRI CHAHA CHCIPNI TI RASISTO A POJEB BABYCKU A TETU VI PEDOFYLSKEJ KOKOTE TIVOLE NORMALNE MAM CHUT HO PODPALYT TIVOLE CIGARETOU A DYRY MU DELAT DO HLAVI VSECHNI SIRKI NA NEM ZAPALYM A MOMELU A TEN VOSK MU BUDU KAPAT NA CURAKA CHACHA

12:15, 28.11.2009
josef chrudon

To jde videt ta vase reakce cikanska ze se neumite chovat a hlavne nejdulezitejsi aby jste se po sobe podivali jak pisete hruza Cikani tahnete do z Ceske Republiky my Cesi Vas tady nechceme BLACK PEOPLE NO WANT!!!!!!!!

14:41, 28.11.2009
savage (one in a million)

bez do pici ty hnupe vykur vsem cernym ty ceska laciny lanchote

17:36, 28.11.2009
ROMANO JILO????????????

TO JE PRO PEPU ? TY MEGRAMOTE TY ANI NEVIS ZE SLADEK BIL ZA TO PLACENEJ OD VLADY! A KDO TEBE PLATI ??????????? NIKDO VID ! BLBECKU KDYBI SI BIL TED V TOM MOMENTU KDY NAM PISES TY NESMISLI , A SEDELI TAM ROMACI TAK URCITE V TU CHVILI BI SI BIL ROMAK VIS KOLIK LIDI ZNAM JAKO SI TY? KDYZ STE SAMI TAK VAM HUBA JEDE O STO SEST. ALE JAKMILE SEDITE MEZI ROMAKAMA TAK SE ZVAS STAVAJ TAKY ROMACI. JENOM BICH CHTELA VJEDET KOLIK TI JE NEGRAMOTE TADY BI SI BIL OKAMZITE V BASE .TAM TO PODPORUJOU A JESTE STIM DELAJ HONORACE JAKY STE CHYTRY NAROD TADY BI SI DOSTAL ZA TO OSM LET KRYMINAL. A JESTE BUCH VI JESTLI BI SI SE VRATIL NEBO PREZIL NEGRAMOTE.

18:01, 28.11.2009
kamila

:-)je mi spatne z tech chrapounu

06:00, 29.11.2009
josef chrudon

To:romano jilo??????Nevyskakuj si tady a co ty tady pises me absolutne nezajima jestli si cikanka nebo cikan tak si ty hruzostrasne recicky nech na doma.Ps:Nevyhrozuj protoze tady u nas v Ceske Republice si moc kratka a nemas zadna prava jako vy cikani to vubec ne tak ze si myslim zavri hubu a drz jazyk za zuby ty stetko!!!!!

10:46, 29.11.2009
bohuslava stejskalova

pro jilo:hele holka ty nevis co pises jen se podivej poradne na hore co si napsala proti ciganum ty jsi obojzivelnik nebo co jednom spinis cigani a potom se je zastavas tak si myslim moje mila ze si na hlavu ty nebo se stydis za sebe i za celou tvou rodinu ze jste cigani tak to si moc uboha protoze i kdyby si byla ze zlata stale budes u gadzu spinava cigoska tak na to nezapomen holka a pis co mas

18:02, 29.11.2009
bohuslava stejskalova

pripominka:vy urcite nemate co delat? to pise ROMANO JILO?????????

18:05, 29.11.2009
bohuslava stejskalova

NA ROMOVE

18:05, 29.11.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

TY PEPIKU ? NEJSI TY TAKY NAHODOU CIGAN? PROTOZE KDYZ TI DOJDOU ARGUMENTY . TAK ZACNES POUZIVAT TVRDA SLOVA ! PRIPADA MI JAKO KDYBI TY CIGANI TO CHOVANI ODKOUKALI OD TEBE. PRIPADAS MI JAKO NAS KRAL. :-P :-(

23:06, 29.11.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

MILA BOHUNKO? VJERIM TOMU ZE TY OSOBNE NEMAS ZADNOU ZASLUHU NA TOM ZE SI CESKA. A DOUFAM ZE NA ROZDIL OD CIGANU MAS NAKE VZDELANI. TAK ZE BIS MNELA ROSPOZNAT CO KDO DRUHY PISE . JA NEPOMLOUVAM CIGANY.JA JENOM NECHCI KDYZ PISOU ABI PADALI NA VASI UROVEN. JSEM PRESVECENA ZE TE SPINY A HNUSU SE ODVAS CECHU UZ NAUCILI DOST .

23:15, 29.11.2009
bohuslava stejskalova

romano jilo?????nejsem ani ciganka ani ceska muj puvod je michanej ale na tom nesejde mam rada vsechny lidi ale nemam rada kdyz cigan ciganovi hazi klacky pod nohy at jsou jaci jsou jte vsechny stejny gadzove se nepomlovaji jako vy cigani proc kaslou na to kazdy se stara sam o sebe ale u ciganu zavist mezi sebou tak ze neni co resit

11:11, 30.11.2009
josef chrudon

ROMANO JILO??? To neznamena, ze jsem pouzil malinko vulgarni slova, tak musim byt cikan? Mimochodem, nemam rad Cikani.Cikani do plynu.

17:29, 30.11.2009
josef chrudon

hptt//www. novinky.cz/krimi/ 184 725 -za-ugrilovani -muze-a -znasilneni-zeny -dostal -sadista -dozivoti .htlm .Dobre se podivejte jakou vrah ma barvu, :-D :-D :-D

17:39, 30.11.2009
cerna-cipa

(1,pad guzos-kdo co,)( 2.pad- lavuta koho ceho,)( 3, pad sapunis -komu cemu,)(4,pad -avarde koho co, )( 5 pad gendalos-oslovujeme volame)(,6 pad paltute-okom ocem) (7 pad kaha manca-skym cim)

17:50, 30.11.2009
KALI-MINDZ

HEJJJ TAK CO SI ZBESNIL TY JOSEF CO FUTR KECAS S CURAKEM TY CHCES ABICH TI HO ZACAROVALA A HNED TI ODPADNE BUDES BES CHUJA A TI MRTKO BYLA

18:03, 30.11.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

AHOJ BOHUNKO! TAK JA SE VTOBJE NEVIZNAM . NEJDRIV DAVAS ZA PRAVDU TOMU BLAZNOVI ,KTERY POSILA VSECHNY ROMI DO PLINU , A PAK MI PISES ZE MAS RADA VSECHNY LIDI BEZ ROZDILU JAKOU MA BARVU . TAK CO SI MAM STOHO VIBRAT .URCITE SI NAUROVNI JOSEFA . A TO ZE CESI SE MEZI SEBOU NEPOMLOUVAJ, TAK JA TE TED STOHO VIVEDU , MNELA SI VIDET TADY V CANADE NA EMIGRACE KOLIK CECHU TAM JE A JAK POMLOUVAJI SVOJI ZEM .JA SEM U TOHO BILA A KOUKALA SEM NA TY CECHY OTEVRENYMI USTY A JESTE SEM SI RIKALA JAK JE TO MOZNY A CO TU DELAJI KDYZ JIM TAM NIC NEHROZI.ANI TO KOMENTOVAT NEBUDU. JE MI ZNICH SPATNE .KDYZ NEVIS NIC O RASISMUS TAK LASKAVE NECH PSAT TY LIDI KTERI TAM V TY CESKY REPUBLICE OPRAVDU PROZILI. VZIVOTE BICH PROTI ROMAKUM NIKDY NEBILA PROTO ZE SEM JEDNA Z NICH . A TO CO SEM TAM SKUSILA I MOJE VLASTNI DETI .TAK BICH TI TO NIKDY NEPRALA .

20:10, 30.11.2009
bohuslava stejskalova

romano jilo?????holka ,holka,vis sama taky nevis co pises ,prvni pises ze jsi diskriminovana a po druhe drzis z bilyma mas moc velkej zmatek jako Jana NA ROMEA.CZ

16:51, 1.12.2009
CERNA -CIPA

byt,bydlit ,obyvatel,byt,prybytek,pribytek,na­bytek,dobytek,obycej ,bystry,bylina,kobyla,byk,PRIBYSLAV :-P

16:55, 1.12.2009
josef chrudon

jilo???nech toho pomlouvani a tahni do hajzlu!

16:56, 1.12.2009
josef chrudon

Ja si myslim ze jilo??? se chova jako ministrine sparvedlnosti nejsi nahodou Dzamila Stehlikova? :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

17:39, 1.12.2009
josef chrudon

jilo???emingrantka se probudila a jake hezke chovani buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubbbbbbbbbbbbbbbbbbbbu­uuuuuuuuu spinava cerna pica!

17:49, 1.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

PEPO PIS CHVYLI SVOJI MAMNE ? A JAK STO UHODL ZE SEM DZAMILA STEHLIKOVA JA SEM SI MYSLELA ZE NA TO NEPRIDES . TY NEGRAMOTE. A OBNAZUJ TED CHVILI SVOJI MAMU .

21:39, 1.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

PRO BOHUNKU. NECHTELA SEM ABY ROMI PSALI VULGARNE . ALE PODLE TOHO ! JAK MI ODEPISUJE PEPA , TED SE VUBEC NEDIVIM ZE JSOU TY ROMI SPROSTY. ALE CECHA BYCH SI NIKDY NEZASTALA POTOM VSEM CO SEM ZAZILA .

04:03, 2.12.2009
kali mindz

SRCE MA PRAVDU CIGAN PETRI CIGANOVI GADZO GADZEHA NEMAN=M RADAA GADZOVE CHCIPLI PSI

10:05, 2.12.2009
josef chrudon

jilo???jestli si to ty Dzamila Stehlikova tak mas dobrou poves :-D lesbicke sklony . :-D

10:09, 2.12.2009
mikulas

Mely by jste se konecne zamyslet vy chrapuni nad Ceskou republikou co se vlasne deje a ne mit zavrene oci nad tim ze je hlad a bida a to hlavne ty ktere nemaji praci a pobiraji socialni podporu a tech je vas uz hejno jenom si prestavte jenom se narodi dite a uz dluzi statu 90.000kc vase zeme je natolik zadluzena ze na to doplaceji jenom chudy a vetsina z vas je uz pomalu dost maji se jenom dobre prachaci hlavne podvodnici kteri sedej ve vlade a podnikatele a soukromnici a co delnici? prisly o praci nic jim nezbyva jenom zit z huby do huby ale debata o ciganech vas uzije na rozdil o vas si zijou cigani moc dobre kteri vzaly roha jak ze socialnich pomeru i s rasismus ten kdo se chce mit dobre evropa je otevrena pro kazdyho.

12:46, 2.12.2009
bohuslava stejskalova

Romano jilo?/??Vis devce vubec se mi nelibi ze i kdyz pouzivas silne narazky tak by si je mela pouzit jenom ,zduraznuji jenom na toho cloveka ktery te tady napadava ale tvoje reakce je prilis tak nizka a uboha ze tahas do toho i jejich rodice vis co si mylim devce ty to nemas jen tak jednoduche :-(

14:55, 2.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

BOHUNKO! NESI TY NAHODOU JEHO MATKA ? JA NEVIM KDO ZNA TRI TO NEMA JEDNODUCHE, TY MUSIS BYT TAKY TEZKA RASYSTKA. A PNU MIKULASOVI DAVAM JEDNICKU Z HVJEZDICKOU. TEN VAM TO MOC DOBRE NAPSAL. JSTE ZAVISTIVI ,NEMATE RADI NIKOHO ANI SAMI SEBE . :-P

16:01, 2.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

A MALI DODATEK, PRO PEPU JEHO MAMINKA MNELA RADSI PORODIT 5 KG SALAMU, NEZ TAKOVIHO VOLA PORODIT. ASPON BI SE CELA RODINA NAJEDLA . :-P

16:17, 2.12.2009
bohuslava stejskalova

Romano jilo?/?? Devce ,devce ta posledni otazka co to ma byt?kam to mam zaradit?ja ti neco povim chytra damo mame za sousedy cigani a reknu ti ze si stezovala a to primo me ze se jako sourozenci uz nemaji radi a rekni proc holka?ta vase zavist,pysnost,povysenost na rozdil od tebe ja svoji rodinu miluju a vazim si je … jestli jsou chudi nebo bohaty nezavidim a vis proc ten kdo zavidi nikdy nebude mit nic.

16:26, 2.12.2009
josef chrudon

jilo????Ja si myslim ze chovani nemas prilis az takove jak se zda protoze moje mamninka me porodila a jsem ji za to vdecnej a vazim si ji ale vy jako cikani si nevazite niceho.Ps:tvoje mama mela radsi porodit krysu nez tebe protoze takova pica jaka si ty by potrebovala hlodat venku nekde diru aby se schovala na zimni casy pobehlice jedna!

16:33, 2.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

HAHAHA. TAK TAKLE DLOUHO JSEM SE NENASMALA JAKO TED :-P

16:39, 2.12.2009
zigi-zigi

jaj vsak me je vas na svraceny gadce pojebancy pijen mange miro belavo kalo kar zaralo

18:03, 2.12.2009
josef chrudon

Vsechny Cikani tahnete do sve zaslibene zeme Indie nikdo Vas tady nechce white power

10:55, 3.12.2009
josef chrudon

jilo??? trapna cikanska ves!

10:58, 3.12.2009
zigi-zigi

hejki chrudon pojebal bi si mamu tvoju do piska mlacil bi si ju chujoum po hlave ty bukvica

12:41, 3.12.2009
josef chrudon

Lidi volte delnickou stranu a Miroslava Sladka!Ciikani tahnete s jilo??? do Indie!

15:14, 5.12.2009
kamila

jste zli a spatny narod vy cesi jste ten nejfalesnejsi narod na svetejste jenom burani vsichni jste fasisti uctivate hitlera i kdyz zabijel vase lidi preju vam ze srdce aby na vas buch seslal novyho hitlera s valkou vy hrdinove aby jste mohli zase udavat i svou vlastni matku jen aby jste se zachranili jen sebe proklinam vas z cele sve duse jak moc vas nenavidim jste jenom slabosi vsude ve svete se vam jen smejou vy poserove

05:28, 6.12.2009
josef chrudon

kamila:Urcite ne jak vam cikanum ,,, neumite se prispusobit jako lidi je to velka skoda ze nejste civilizovane jako my ostatni jste akorat jen pakaz tahnete do Indie a ty Pico taky:nezapomen ten kdo proklina stane se je mu ,tak ze davej pozor na cikansky jazyk ty cuzooo!!!

10:59, 6.12.2009
josef chrudon

Lidi volte DS!!!

11:00, 6.12.2009
cerna-cipa

jojo kamila pravdu vsechny gadzove velke hlavy kynute na drozdi at chcipnou za nas vsechny cigani jenom a to ze jsme musely skrz chcipalku chraponu odjez pryc ale nelitujeme protoze tady lidi jsou na urovni vedi co to je bida a neni zadnej rasismus jako u vas cechach vy pamrdi cesky ale ciganskou picu by chtely a o curakach ani nemluvim ja teda bych gadzovskeho curaka nikdy nechtela urizla bych je a vykastrovala a hodila psum vy chcipaci

14:44, 6.12.2009
josef chrudon

At zije DS=AT zije Phdr MIROSLAV SLADEK------ JILO ???VOLTE DS TY CERNA RUSALKO :-D :-D :-D

20:19, 6.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

ROMOVE !!!!!! NEODEPISUJTE TOMU BLAZNOVI, JOSEFU CHURDONOVI ? COPAK STE SI NEVSIMLI ZE TEN BLAZEN NEMA CO DELAT. ON KRYTYZUJE ROMI ALE SAM NESAHA ROMUM ANI PO PATY ZE SVOU INTELIGENCI .PATRI DO BLAZINCE A DENE ABY MU PICHALI PLEKOMAZIN .ABI SI KONECNE UVJEDOMIL ZE NENI SAM NA SVJETE A ZE SME SI VSICHNI ROVNY AT JE JAKEJ JE SPOZDRAVEM . ;-)

20:23, 6.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

MYLI PEPO. JE VIDET ZE SEM SE TREFILA DO CERNYHO, PROBUDILA SE V TOBE TU PRAVOU MALOST A UBOHOST. TY MALEJ UBOHEJ IMBECILE. Z LASKOU TVOJE ROMANO JILO PS. UZ MI PROSIMTE NEPIS .

20:41, 6.12.2009
josef chrudon

Problem mnoha romu:Vzhledem ke vzdelani jejich deti tvz.vsude proglamovana laska detem ktera je ve sve v postate pouze mytusem,Cikani kteri nejsou schopni pro sve deti obetovat krabicku cigaret nejsou schopni kvuli svym detem vstat o chvili drive a pripravit svacinu do skoly a podivat se jak jsou pripravene deti skoly a vypravit je sve deti nemaji radi v pravem slova smyslu.

21:38, 6.12.2009
Bilej cech

jsem hrdej ze jsem cech,nebo take moravak at zije bila ceska sila

21:44, 6.12.2009
Bilej cech

kde rom tam problem-jsem hrdy ze jsem gadzo chvala bohu ze nejsem zapraskanej cigno :-P

21:48, 6.12.2009
josef chrudon

jilo???? jde videt ze nemas zadnou inteligenci protoze tvoje matka te mela po narozeni nechat v nemocnici a dat do detskeho domova protoze u vas u cikanu je zvykem a je to vas styl tak ze nevyskakuj ty kravo spinava a tahni protoze pokud vim tak si to nahore precti jak urazis svoje lidi chacha ostuda kis ki hanba at si prectou ty vase lidi jak jim bodas nuz do zad!!! :-D

21:59, 6.12.2009
bohuslava stejskalova

josef:Ma pravdu a to velkou,JILO????MELA BY SES STYDET PROTOZE SAMA NEVIS CO PISES PROSTE SI OBOJZIVELNIK BUD SI CIGANKA A NEBO ZE SEBE DELAS CESKU JENOM ABY SI BYLA ZAJIMAVA MELA BY SI TOHO NECHAT A ZAJIMAT SE O JINE VECI DAM TI RADU BEZ NA ROMEA.CZ TAM SE DOCTES VSE CO SE TYCE ROMU A TAM MUZES OTEVRIT PUSU A HAJIT SVUJ KMEN

22:05, 6.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

MILA BOHUNKO! TED SEM POZNALA ZE S PEPOU SES URCITE MOC NA BLYZKU,JA SEM NEPSALA TOBJE ALE PEPOVI .JS SEM NIKDY NEURAZELA ROMI ANI TO NEMAM ZAPOTREBY. KDYZ SEM BYLA MALA HOLKA , NEZNALA SEM ANI NESLISELA SLOVO CIGAN! V TY DOBJE NE EXISTOVAL RASISMUS TO SLOVO JSEM NESLISELA. TO V TY DOBJE SI LIDI BYLI MOC BLYZKY A MNELI SE RADI JESTLI BYLI BYLI NEBO TMAVSI . PAMATUJI SI ZE SME SE I NAVSTEVOVALI. MNELI SME SE VSICHNI RADY. ALE POSLEDNICH DVACETI LET SE OBRATILY CESKY NAROD NA RUBY . PROC ? NENAVIDEJ ROMI VIKRIKUJI CIGANI DO PLYNU , MI CHCEME BYLOU CESKOU REPUBLIKU, MI VAS VSECHNY CIGANI UPALIME,NIKDE ROMI NEZAMNESTNEJTE, AT TAHNOU DO INDYJE VE SKLOACH SE UCITELE PEROU Z MALIMA ROMAKAMA , DETI PRIDOU DOMU A PLACOU ZE SE VASE DETI NECHTEJ K NIM PRISEDNOUT, HNED HLASEJ UCITELCE VASE DETI MI NESMIME SEDET VEDLE CIGANA PROTOZE NAM TO RODICE ZAKAZALI . PROC TO NEBYLO PRED DVACETI LETY? A TAKY KDYZ DE CIGAN NAKOUPIT HNED MA ZASEBOU POLICAJTA.KDYBYCH TI MNELA PSAT VSECHNO A SKUTKY KTERI SE V TY CESKY REPUBLICE DEJI! TSK BICH TO PSALA DVA DNY . ZASTAVAS SI LIDI KTERI JSOU OPRAVDU MOC SPATNY, A NIKDY BICH SE NEMOHLA SPOJIT S NIMI .CLOVJEK KTERY OPRAVDU SKOSEL BEZDUVODNE ANIS BY NEKOMU UBLIZIL . NIKDY SEM POLICEJNE NEBYLA TRESTANA ANI MOJE DETI NEBYLI . NAOPAK JEDEN JE VIUCENEJ KUHAR CISNIK , DRUHEJ SE UCI AUTOMECHANYKEM A JA SEM BYLA S URADU VIHOZENA S CESKY REPUBLIKY . JENOM SEM CHTELA SLUSNY JEDNANI A ROVNO CENOST . ZAMISLI SE NAD TIM CO TI PISU . PROTOZE MAME JENOM JEDEN ZIVOT. A TO ZE SME CIGANI A ZE NEMAME SVUJ STAT ZA TO MI A NASE GENERACE NEMUZEME . MI SME SE NEPROSILI NA SVJET . ANI SME SI NEVIBRALI TO ZE SME CIGANI . JE TO ZIVOT TEN KDO NAS DAL NA SVJE ,TAK TAKOVI SME .A NIC STIM NENADELAME. :-( :-(

00:26, 8.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

A MALI DODATEK BOHUNKO! TY MI PISES ABYCH SE PODIVALA NA ROMEA CZ. TAK BYCH BYLA MOC RADA ABY SI SE PODIVAVALA NA CTYR LETOU NATALKU JAK ZAPLATILA ANIZ BY UBLYZILA NEKOMU Z BYLICH LIDI . MA NA CELI ZIVOT NASLEDKY . A TO JI JSOU CTYRI ROKY . TOHLE BI CIGAN NIKDY NEDOKAZAL. BILA BYCH TED ZVJEDAVA JAK MI NA TENHLE SKUTEK ODEPISES? :-(

02:43, 8.12.2009
lada

Precetl jsem si vase clanky,jak od cechu,tak od romu a opravdu si myslim,ze intelignce s vami nema nic spolecneho.Myslim si ,ze by jste se meli vratit do doby kamene.protoze co do mentality,stylu vyjadrovani nepatrite do moderniho sveta.Jsem rom a ziji v zapadni evrope ,pres dvacet let a vubec nechapu ,jak se dovedete,takhle vzajemne spinit,pomlouvat a urazet.Myslim si,ze se vstupem do evropske unie ,jste meli zrejme pockat ,protoze nejste jeste dost dobre pripraveni spolecne zit a myslet,jako v zapadni evrope.Problem rasismus v cechach se zrejme nikdy nevyresi,protoze si neumite najit cestu k sobe,jak cesi k romum,tak romove k cechum.lada

10:34, 9.12.2009
sarah

opravdu nejsme a to zřejmě nikdo :-)

17:25, 9.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

LADISLAVE NAPROSTO STEBOU SOUHLASIM! MAS SVATOU PRAVDU . JA TOHO LITUJI PROC UZ SEM TO NEUDELALA PRED DVACETI LETY .DNESKA BYCH SE USMIVALA JAKO TY . :-(

02:03, 10.12.2009
kamila

jozef chrudom ze se neumime prizpusobit to neni pravda umime a vetsina romskych rodin to dokazalo a zijou tak jak se ma ale problen je takovy ze vy to nechcete videt vy nevidite ty slusnejsi protoye vam o to ani nejde vas nestve to ze jsou romove taci jaky jsou vy proste vas narod vy by jste nemohli jinak zit kdyby jste neohli na nekoho nadavat pomlouvat zavidet udavat jste slabi aproto jdete proti nam romum jeste slabsim protoze jsme mensina a proto jste jeste horsi nezmy jo mas pravdu ze nase lidi kradou a td jenze ty nedokazes prosste pochopit ze i mz jsme lidi ze i mezi nama jsou hajzlove ale takle je to vsude ve svete jsou ty dobry a pak ty spatny :-|

06:25, 10.12.2009
kamila

jenze problem je ten ze ty to ani nechces pochopit posilate nas do plynu nadavate vyhrozujete s ds jak jste ubohy ja se nemuzu dockat toho az v cechach nebude zadny rom proti komu vy pujdete no tak to mozna budou asi postizeny urcite vam bude vadit ze je treba bez nohy a budete chtit aby mu vyrostla jinak si zavolate delnickou stranu ze jo vy jste proste jenom banda zoufalcu a ubozaku

06:35, 10.12.2009
lada

.Musite se rozhodnout ,bud budete zit v cechach a smirit se s tim ,ze lepsi to asi nebude.A nebo odejdete za lepsim do sveta.Chtel bych bych vas upozornit ,ze nikde neni nic zadarmo,vsude se musi pracovat a respektovat zakony.Fakt je ten ,ze venku vam nikdo dvere pred nosem zavirat nebude a ponizovat a nadavat take ne.

12:51, 10.12.2009
lada

Dodatek k vasim clankum: Myslim si ,ze to jak se tady vsichni vzajemne napadate je velmi smutny.Anatomicky jste vsichni stejne staveny a neni mezi vami ,zadny rozdil,tak proc ta nenavist.Je hodne znat,ze v cechach,jak cesi ,tak romove nevedi co je to laska k bliznym a vira v boha ,uz vubec ne.Zkuste se vzajemne tolerovat a spolecne vychazet a uvdite ,jak se veci budou menit.

15:34, 10.12.2009
bohuslava stejskalova

to jilo???? dear mrs:Mylis se nezastavam se nikoho nepsala jsem ,neurazela a nespinim a mimochodem kdyz uz si na strane romu tak prosim te nespin je i kdyz si sama romka jenom ti pripominam jak ty osobne pises o cikanech jen si to jeste jednou precti cituji tvuj prispevek:VI URCITE NEMATE CO DELAT????? precti si to a potom se zamysli !!!

20:23, 10.12.2009
bohuslava stejskalova

NATALKI mi je moc lito i kdyz prodelala nekolik operaci tak stale ceka na dalsi verim ze se ji ty rany zahoji a verim ze nase ceske doktori jsou natolik spickove ze to male srdicko se uzravi a bude normalni jako drive pokud je malinka tak si myslim ze nase ceske chirurgove dokazou a tem lidem kteri ji Natalce zpusobily bych jim prala to nejhorsi protoze deti na celem svete by nemeli trpet ale ty kteri jsou takove kteri ji to provedly co dodat preji Natalce vse a drzim palce.

20:32, 10.12.2009
cerna-cipa

je to moc zvlasni ze tento blok byl zrusen na par dnu a zase je na svete zajimave chlapecek si to rozmyslel asi byl pod tlakem heh :-)

20:36, 10.12.2009
MILADA90210

JA SI MYLIM ROMALE ZE TO JE ZBYTECNNE TADY OBHAJOVAT SVOU PRAVNOST PROTOZE MY CIGANI PRO CESKOU REPUBLIKU BUDEME JE SPINAVEJ VYKAL KTEREJ TECE DO KANALU DOBRE VIME ZE TAHLE PISNICKA O CIGANECH BYLA ,JE A BUDE NEUSTALE DEBATOVAT JACI JSME MI GIGANI MELI JSME SE DOBRE U KOMUNISTU BYL STEJNEJ METR JAKO JAK PRO GADZE TAK I PRO CIGANI MAKAT MUSEL KAZDY PODLE ROZDILU JESTLI JE CIGAN NEBO CECH ALE NEBYLO ZA KOMUNISTI TAKOVEJ RASISMUS A DISKRIMINACE JAKO ZA DEMOKRACII MOC SE ROZMNOZILY SKINI ZE VSECH EVROPI A PRIMO DO CECH ABY MOHLI SI PORADAT RASISTICKE KONCERTY A NAPADALI CIGANI PROTOZE VE SVYCH ZEMI SI TO NEMOHLI DOVOLIT TAK ZE SI DAVALI PLESATY SKINI SRAZ ZE VSECH ZEMI JAKO POLACI,NEMCI, DALSI RASISTI KTERE SCHAZELI V CESKE REPUBLICE A TO JETSE NEMLUVIM ZE NEJHORSI JE ZE BYLO VEREJNE PROHLASENO ZE V CESKE REPUBLICE JE NEJVETSI RASISMUS EVROPE NO JO ZA KOMUNISTE JSME SE NEBALI ZE ZABAVI JIT DOMU KRASNE PROCHAZKOU ALE TED ZA DEMOKRACII CIGANI MUSEJ BYT DOMA UZ VE 4 HODINY PROTOZE SE BOJEJ JAK O SEBE TAK I O DETI A NEJLEPSI JE KDYZ JDE CIGAN DO KRAMU TAK STREDEM POZORNOSTI JAJ JA JSEM RADA ZE ZIJU V CIZINE ZE JA I MOJE RODINA NEPOCITUJEME STRACH A ZDNEJ RASISMUS VSECHNY JSME SI TADY ROVNY CHODIME VSUDE A NIKDO SI NAS NEVSIMA A TO JE DOBRY POCIT JAK PRO NAS DOSPELE I PRO NASE DETI

20:51, 10.12.2009
josef chrudon

Jsem hrdy ze jsem cech a vam kdyz se cikanum nelibi co pisi tahnete do Indie go India go WHITE POWER

21:04, 10.12.2009
kamila

mas pravdu milado taky ziju v cizine a muzu opravdu rict ze je to uplne jinej zivot nemusis se bat ze te zavrhnou kdyz si jdes hledat byt nebo ses v obchode kdyz se jdou mlady bavit tak se nemusim bat tak jak sem se bala v cechach tady ses clovek to v prvni rade do cech bych se uz nevratila to bych mym detem neudelala

21:13, 10.12.2009
DEZI

ja us sem z vas hotovej na meko reknu vam sem cigan a jsem rad ze sem cigan gadzo bich nykdi nechtel bit ale otaska je ze cigani nekteri nejsu dobri su to cigani kteri su trochu pod penize ze maju a uz si mislej ze su vic nes ti jini cigani napriklad me se stalo ze sem makal na cerno pobital som socialku a za to ze sem mnel vic a oni meli este vic tak ze zavisti me udali primo cigani ze robim na cerno ze svoju zenou to vyte zastavyli nam vsechni penize tak my reknet su nektri cigani dobri? ne nejsu su dobri akorat chudi ale ti kteri ze seba delju ze maji na lizynk auto tak us su neco a reknou ze kupili za hotovi jaj boze taki cigani nemam rad vetsyna ciganu nemam rad akorat do oci su dobri inac po zadech kdibi mohli hodej vam diku do zad pretvazki a lzi a jaki su jini cigani ti kteri sa stidej za sebe ze su cigani zacne vas ten cigan natolik urazet ze ste cerni a ponizujou to su takovi cihgani kteri spavaju gadzikama a mislej si ze je neco ze ma gadzi u sebe ale jaka je ta gadzi ktera ide za polivku taka slusna gadzika sa nepodibva na cigana enom odpad a to nejhorsi pride kdis zacne rikat bud rad ze sumnou zijes ti cigane spinavej a jeste chcipa hladi a za zadi spi gadzovka v bufetakama taki cigani nemam rat

21:19, 10.12.2009
MILADA90210

kamila:Mas pravdu ja nemam male deti mam je uz pomalu dospele zijeme tady v Anglii nekolik let a jsem rada ze jsem tady z rodinou moje deti nechtej slyset ze by se meli vratit do cech jsou tady zvykle nepocituje zadnej rasismus a maji vsechno na co si pomyslej a jsem stastna ze mym detem neschazi nic a jsou tady bezpecne a do cech jenom takova mala dovolka a hned zase zpatky protoze tam bych nevydrzela ani jediny den jak se rika jak ochutnas jiny zivot uz neprestanes jde mi o to ze moje deti jsou bezpecne ze si muzou jit kam chteli a nemusim se o nich bat proste nechci slyset o cesku jak ja muj muz i moje deti prece nam ciganum je jedno kde jsme hlavne ze jsme v bezpeci a mame se dobre nezalezi kde zemreme jestli v cechach nebo v cizine nam je to jedno domov my cigani nemame nikde ale tady ten domov mame tak ze preju jenom vsem ciganum kteri zijou v cechach aby co nejrychleji odjeli pryc z ceska protoze tam uz nikdy nebude dobre jak bezpecne jak ekonomicky aven romale bachtale a odel tu menca

21:34, 10.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

AHOJ LADO.VIM ZE TO CO PISES JE NADHERNA POHADKA, ALE V CESKY REPUBLICE TO CO PISES UZ NENI PRAVDA. KDYBY SI MNE ZNAL A VIDEL SI MNE JAK SEM SE SNAZILA BYT TOLERANTNI A PRISPUSOBELA A JAK SEM SE SNAZILA PRESVJECOVAT CEKY NAROD! VZDYCKY SEM BYLA PRO NE SPINAVA CIGANKA . :-(

21:49, 10.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

A MALI DODATEK. A PROTO SEM SE ROZHODLA NAVZDY OPUSTIT SVOU VLAST BOLI TO ALE KDYZ CHCES ZACHRANIT DETI , NIC JINYHO TI NEZBIVA . :-(

21:53, 10.12.2009
lada

AHOJ ROMANO JILO. To co jsme psal je holy fakt,ale je to beh na dlouhou trat.Moc dobre znam situaci v cechach,ponevadz tam jezdim a vidim co se tam deje.Chyba neni jen v cechach i kdyz svym chovanim k tomu prispivaji ne malou merou,ale chyba je v take v romech.Romove by uz meli konecne pochopit ,ze musi take neco ,proto udelat aby je cesi aspon trochu akceptovali.Jeslize se to nestane ,tak maji na veky veku vystarano............

22:27, 10.12.2009
kali mindz

princezna lada:caje so pisines kajse dilinipen nezapomen ze v ceski republice i kdibi bila prace tak te nevemou protoze si cerna ciganka narozdil v cizine co zijou cigani neni zadna vijimka jestli si cenej nebo bilej nebo zlutej tadi kazdi cigan pracuje 3 as 4 hodynki a zije s rodinou prepichove a tam v cechach co zekni kdo veme cigana do prace caje vsak taki rasismus jak je v cechach neni nigde kdibi cigani nemakali na cerno tak nevizijou tak co caje meles debilitu a o vire jaka vira caje ja verim boha ale vsrdci ne nekomu a kdiz mam nekomu verit tak sama sobe caje lado sal moc godzaver asi si nepoznala rasismus gdiz te honej skini co mame mi cigani verit gadzum? nadzanes so pisines sa dilinipen cigana v cechach nigde nezamestnaj a vis proc princezno lada protoze je CIGAN SPINAVEJ TAM PRO CIGANI NENI ZADNI ZIVOT ABSOLUTNE NE dzanen romale dzan hed koda imar nalela nigda miste diken pro cave na pre peste avka sar e Princezna Lada doufam holcicko ze v cechach uspejes nadale s tvima radama

22:38, 10.12.2009
cerna-cipa

taky se to moc rozmohlo teda koukam ze kazdej chytrej cigan futr zapominate ze v cechach uz nekoli staleti odjakziva cigani nechteji vtsinou ciganu zilo na slovensku a nektery se pritehovaly do cech cesi radsi prijmuli mezi sebe wietnamce nez nas cigani proc vlada plati poldy a skini jenom proto aby vyhnali cigani s ceske republiky a reknete proc my z ceske republiky mame emingrovat utikat do jine zeme kdyz jsme tam narodily to je ta politika ze cigani nikdy nechteli v cesky republice tak mi reknete kdyz kamaradka sla rodit do porodnice a sla na navstevu tak jsem se laekla a vite proc vsechny ciganki hodili do jednoho pokoje tak mi reknete vy chytruy hlavi co je neni to rasismus co?jdete do kramu tak ten druhej posila pevniho hele hlidej toho cigana boze na nebesich rasismus jak blazen nehorsi lidi na svete jsou cesi chcipaci odporny nekolik lidi jsou bez domova a kolik jsou gadzu azyli pro matky s detma jsou preplnene bezdomovci radsi neco ukradnou jen aby se do staly do kriminalu protoze vedi ze maji postarano jak o jidlo i spani a to nejsou jenom cigani ale i cesi tak ze zbytecna namaha se bavit tadyo ciganech byly jsme ,jsme a budeme jen horsi nez zvirata cesi jsou nezkurvenejsi lidi na svete zmrdi zkurveni skrz nic museli jit do pici ale nelituji toho protoze se mam dobre jsem vbeszpeci

22:50, 10.12.2009
Bilej cech

jsem rad ze cikani tahnou do prdele bude se lepsi dychat :-)

22:55, 10.12.2009
lada

kali mindz Mas hezkou prezdivku,ale mas smulu ja jsme chlap a je mi 44 let.Ja se nezastavam cechu ,proto vim jak se veci maji.Ale romove musi se svym problemem, neco konecne zacit delat a ne jenom nadavat.Jak uz jsem psal v zhora uvedenem clanku,bud se cesi a romove zacnou tolerovat a spolecne zit a nebo to bude stale stejne ba mozna i horsi.Ja zadny dilinipen nepisi.protoze je to muj nazor a muj vlastni pohled na danou situaci.Ale ver nebo never meli by jste se ,jak vy cesi ,tak romove trochu mirnit ve svem vyjadrovani,protoze nechovate se jako civlizovani lide.

22:57, 10.12.2009
kali mindz

me je to jedno estli si puskin nebo marie tereza ale kukam ze drzis s gadzama no budis ale nepis blbiny jako vira nebo ze bi cigani meli co delat tak mi rekni laci co maji podle tebe delat ?ja si myslim clovece ze i kdibi cigan delat co celou silou tak ti rikam laci ze uz dvakrat ze cigan je horsi nez zvire nigde proste nema otevreni dvre v cechach pisu jenom to co vidim a slisim laci cigani su bez prace nechtej je zamestnat prace neni nemaju na najem na jidlo na nic a to ne ze jen cigani ale ceski hlavi skopovi pro gadze at chcipnou ublizili dost cigaum jsem rada ze odcestujou cigani ze tam nezbydou jen ti ktere ze sebe delaju gadze ale i ini na to doplatej jen neboj laci urcite chodis ze zenou po zabavach nebo do retsaurace nebo nekam se bavit v cechach?ja si myslim ze ne ale tady my cizine chodime vsude protoze jsme tady bezpecny a ne jak v cechach bat se o deti 3 hodiny byt doma jaj ta co to je za zivot ty urcite zijes s ceskou proto si chytrej co ti dva topinki

23:08, 10.12.2009
josef chrudon

No parada cigosi se hadaji mezi sebou bez komentare :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

23:10, 10.12.2009
cerna-cipa

caje kali midz so pestar kerel koda lada da romni ci murs avka pes prestavindza sar reporteris ta dikes cale kali mindz mek penda keci leske bers mange o 20 leta buter a sokerava civava man pale blka nebo man figinava pro karfin caje kali mindz varesavo barikano na koda Lada nebo sar leske napisin leske ov chala knizka mudrosti muk les mi pisinel le gadzenke

23:17, 10.12.2009
kali mindz

he caje dcacipen chala novinky blesk a rude pravo ajso barikano ze pro kar peske nadikel ale caje puro hino cteracet star puro graj mi dzal anro grajirna kode o gadze les sunena

23:20, 10.12.2009
cerna-cipa

chyn leske pro cekat kali midz

23:22, 10.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

VIS LADISLAVE? MAS JEDNU OBROVSKOU VIHODU , JAK SEM CETLA TVUJ CLANEK,TAK TY V CECHACH UZ NEZIJES PRES DVA A DVACET LET . MUZU TI NAPSAT ZE JE TO DOST DLOUHO ,TAK NEMUZES NAM PSAT ROMAKUM ZE SE MAME PRISPUSOBOVAT A MIT SE RADY NAVZAJEM . ZA TY LETA CO SI OPUSTIL CESKOU REPUBLIKU. SE OBROVSKY ZMNENIL CESKY NAROD ? AT SE SNAZIZ JAK SE SNAZIS TAK TE TY LIDI NEPRIMOU MEZI SEBE. A TO ZE TAM JEZDIS SE JENOM PODIVAT TAK TAM NEMUZES ZA TAK KRATKOU DOBU POZNAT CO SE TAM DEJE. JA TO TAM PROZILA A TO SEM STARSI NEZ TY .

23:37, 10.12.2009
lada

kali mindz a cerna pica…holky libi se mi vas romano humor a mam ho moc rad,protoze jsem take jeden z vas ,me kajso phuro nasom ,sar man keren.A noviny blesk a rude pravo tys nachalom.Akurat so tumen zadzidzilan me kada nadzanav ,bo kaj me dzivavas kada pes nestalo ha ha ha......cajele aven bachtale he sastale kodoj kaj dziven............

23:51, 10.12.2009
lada

ROMANO JILO.Zil jsme take v cechach ,tak znam ceskou menatalitu az moc dobre,protoze mam hodne znamich mezi cechama a tak je nemohu vsechny odsuzovat a hazet je do jednoho pytle.Nejsou vsichni cesi takovi jake je popisujete ,protoze v cechach zijou take bezvadni lide napr. moji znami.Ale nechci tim zamlzovat tu situaci,ktera je montalne v cechach.Co k tomu dodat,snad jen to aby romove odesli do sveta za lepsim.Ale pozor zit ve svete neznamena ze tam peceny holuby padaji do huby.Zacatek je hezkej ba bych rekl fantastickej,ale potom ,jak se clovek nenauci jejich rec perfektne,tak ma problem vsude ,protoze mu nebudou rozumet a nebude se snim ani nikdo bavit,je treba se naucit rec a integrovat se do te spolecnosti ,pak clovek nema problem a ma v te zemi stastny zivot,

00:16, 11.12.2009
lada

Josefe Chrudone ,chtel bych ti polozit otazku -KDE JSI BYL ?KDYZ BUCH ROZDAVAL ROZUM.ALE OPRAVDU NELZI A REKNI PRAVDU:

00:22, 11.12.2009
lada

kada pisinav savore romenge.me na likerav pasho gadze ani pasho roma,bo dzanav save hin o gadze a save hin o roma.Nane savore gadze phuj a tys nasan o roma savore phuj , ale sar dikhav v cechach le dubken,degeshen a
rukonaren hin man dost,bo sar macon ta keren mariben,vika keren he melale hin ,sar teby priletli z planety pek man andro sero.Kala dubky,degesha,rukanara te dzana andro svetos tak kerena kajso dzivipen tys avri ,jon navena feder.Vasoda pisinav avka, he so pisindzom hin svate lava.He sar pisinav cechika, me kavka sklilom ta pisinel,me pihravas andre skola bud bers, ta ma asan mandar cajale.Medzanav hoj andre tchechiko nane lahco dzivipen,me mishtes dzanav so keren o gadz le romenca,ale o roma tys nane lahce ,na savore .Hin bud roma andre tchechiko melale ,nakamen buci tekeren,he kajse roma kamen avri andro svetos tedzal,me myslinav ,feder te kajse roma andre tchechiko achen a nikaj len avri te muken ,bo ca lac kerena avri.O lace roma andro seveto te dzan , sukar dzivipen te dziven he bachtele a saste te aven.O da hin savoro so kamavas te phenel.

03:34, 11.12.2009
josef chrudon

lada.Do toho ti je hovno neminim si stebou psat nemam zajem go India go white power.

10:57, 11.12.2009
kali mindz

helelaci nevim co mi chces naznacyt delas ze sebe gadza a si cigan clovece zvzpamatuj se co pises to neznamena ze mam nick kali-mindz ,tak mne musis clovece urazet ja se nestydim za svojy cernou picu mimu starymu se libi a reknu ti co ctu co ti pidses je to hruza sun more laciko muj nadzanav katar aval ale prezizilam dost miho stariho honili skini moje dety bili diskriminovani kam sme sli gadze nas sledovaly ako horsi nes zvyrata tak co chces vyc vedet som rado ze sem pric a nikda soha bich se nevratila do cech ani bich tam nezila chcipaci gadze skurveni a le koukam ze ti je mas rad clovece ti urcite ma s zenu gadzovku ale ta ti dava urcite kapki co hahaha :-) :-)

11:03, 11.12.2009
kali mindz

vys co laci znam hodne takovi cigani kteri ze sebe delaju gadze jaj vsak tadi jeden je cernej osklivej a on nechce ciganku on chce gadzi ale poradna gadzi se nepodyva na cigana jedyne ta ktera jde za polivku kurva devka a slapota jo a este po penezach jak rykam cigam patri ciganovi a gadzo gadzovi tak to je a bude po stejne ten cigan bude sam opusti ho jen skrz toho ze nema prachi ale u ciganu tak neni ja svimu starimu reknu co chci a jeste me vic miluje a vis proc protoze sme oba dva cigani jesli mi muj muz rekne kali mindz beru to od neho z laski ale horsi bi bilo kdibi mi to rekl gadzo to bi bilo co velka uraska niddi bi nechcela gadza spina a smrad a chovani odporni cigan je cigan to je diokazana vec

11:09, 11.12.2009
kali mindz

ROMANO JILO???JAJ JILO CHAV TYRO JILO MISTES PISINES TU DZANES SO TEPISINEL PALI TI TO PISES PRAVDU VYS CO JILO VESELE VANOCE TOBE TVYM DETEM A TVUMU STARYMU UZIJTE SI VANOCE VESELE A STASNE ACUV BACTALI

11:14, 11.12.2009
cerna-cipa

LADA joj more pen mange ze kola roma so dziven sar tu penes ze hine melale sar degesa ta penav tuke ze kola melale degesa hine feder nez sar kola so hine zuze po kola so hine zuze keren pestar ze na kajse hine ze len hin love motora opral hine zuze a o kara o mindza lenge kandel me ca penav ze kola core roma so hine a ze pijen a kavka da kajse roma ze chinen pro zivotos ale kajsom rom tu dela sikeder techal nez koda barvalo so pestar kerel savore podnikatele a obcorela he peskeres phrales tak pen mange soda za roma ze len hin motora pro splatky a penen ze cinde lovevendar barikane roma kade tys a ne agliija kajse roma radsi vakerava romenca so hine core nez kajsenca kaj lenge o nak opre on hine degesa na o core roma kal len dcaces nane love a dziven core kaj se roma dciven buter nez kajse so setrinen pro chaben tak kola roma so hine cista dzanes laci radci corenca romenca besava paso skamin nez kolenca kaj pes asaren so len hin tak na takovi cigani se muzi akorat visrat

11:25, 11.12.2009
lada

cerna cipa.Mozno man nalaces rozumindzal,me myslinav kajse roma so hine chandzale ,vibite a hine tu stonc mek te obcorel.Bo hin tys roma degesha,dubky he rukonara -chandzale ,vibite a e natura hinlen sar dzive balen.Me mistes dzanav hoj rom dzal ke romeste, me pisanvas hoj lace roma te dzan avri a lace roma hin core roma na.Me tys som rom a dale cori familia, tys kadaj avri nasom barvalo,dziva tys le lovendar so chudav,nane man kher , sovnakai,nevo motoris.Ale narado dikhav chandzale,vibite romen,me som rom a premande o roma andre tchechiko kerde triky,haky a obcorde man.

13:42, 11.12.2009
cerna-cipa

LADA CHANZALE?MORE KOLA VIBITA ROMA HINE DCA OLASKA ROMA A KOLA SO PESTAR KEREN ZE LEN HIN PERDO LOVE SO KEREN KADE PODVODI KADE ROMA HINE ZUZE A PENAV TUKE ZE BARE PODVODY KEREN PRO BANKI LEN PRO LIZINKI BAVINEN ATOMATY KEREN PESTAR BARVALE ZE PRE KAJSE ROMA NIKO NANE O MOTORA LEN PRO LIZINKI A PENEL TYVOLE JA JSEM DAL POMALU 4000LIBER TO SOU JENOM TY CIGANI KTERI SE JEN ASARUJOU A NIKAJ NIC A BALICE PRVNI TRIDI KDIZ VIDEJ PORADNOU CIGANKU TAK NEVEDI JAK BI PRE NI UKAZOVALI JAJ DEGESI MANGE JEK MI LEN ROMA SAVE HINE ALE O GADZE NANE LACE A NIGDA NALENA PRO CECHI BUT CERPINDZAM ADRO KALE MUJA MANGE RAKINENAS PO ME SOM DOST KALI NO SOKERA LACI NIC KAJ SO ZIVOTOS LE ROMEN PRE MINDZ PRO CECHI LE ROMEN VUBEC NAKAMEN KADE ZASE MISTE LACO ZIVOTOS DZANES SO MEK FEDER PES TE STARINEL PALPESTE A TECHINEL PRE SAVOE

14:00, 11.12.2009
cerna-cipa

LADA A ZE TUT OBCORDE PARES MANGE NALACE DEGASA NO SOKERA NIC KAJSO ZACHALO ZIVOTOS DZANES SO ZABISTER PRE KODA A LELA TUKE MISTES PRO JILO

14:05, 11.12.2009
lada

cerna -cipa.no dikhes akana des duma so medav duma nane savore roma lace. Me sar dzivavas andre tchechico dzivavas sar sako slusno manus,nikda na coravas,nikda nakeravas pro nipi podvody.Miri daj a miro dad amen lace vychovindzas,man he mire phrale hin bud skoly, bo miri daj he mro dad dakazinde hoj nasam trubky ,ale slusne manusa a tys dzivahas cores andre tchechico.Ale so kamav mek te phenel me sar dzivavas andre tchechico,man nahas le gadenca zadno problemos.

14:18, 11.12.2009
lada

cerna-cipa furt das len palo roma he gadze duma,soske nadas duma pal vareso avres.

14:22, 11.12.2009
cerna-cipa

LACI SOKAMES TE SUNEL PAL SOSTE PALE POLITIKA NEBO PALO SKINI

14:27, 11.12.2009
MILADA90210

PRO LADA: mas pravdu ja taky nemam rada takove lidi a nevsimam si je a to vubec to co pise Ladislav ma uplnou pravdu

14:32, 11.12.2009
cerna-cipa

LADA:MORE LACI A SOSKE NADZAS LA ROMNAHA LE CAVENCA PALO CECHI HED SOSKE NADIKES PRO CAVE ZE ANRE ANGLIJA NEBO ANRE KANADA FEDR NEZ KODE PRO CECHI PACAV ZE IMAR KODA PRO CECHI NALELA MISTES ME PURI SOM HIN MANGE 56 LETA A PURI SOM A ODGELOM LE ROMEHA A LE CAVENCA VARESAVE ROMEN NANE TREBA LOVE A NANE KAJ TEDZAL PO NANE LEN KEKASTE CERPINENA O ROMA KODE MEK BUT PRO CECHI ME KERAV TRI ORI PRATINAV ANRO TESKOS A MISTE AMENGE MIRO ROM KEREL PO SEKURITI HLIDINEL LE GADZEN KAJ TE NACOREN ANRE SKLEPA PES VYCINEL LEVIS PRIMO ANRO CENTROS CHIBAJ TERCOL PRO PINDRE ALE ZARODEL LACE LOVE NASM BARVALE ALE NORMALNE DZIVAS SAR NORMALNA MANUSA

14:42, 11.12.2009
kali mindz

cerna-cipa caje o ladas kamel pal vareoste avres tevaker ale palsoste caje. lado jak se mas jak zijes v cechach co je tam noviho

15:09, 11.12.2009
MILADA90210

Jak se rika ze mezi nama cigani jsou slusne i ciste jako mezi gadzama mam taky spoustu kamaradu gadze kteri jsou lepsi nez cigani a to o hodne, jsem ciganka to je pravda ale moc se ciganum nehlasim a primo receno ani nevsimam jenom k tem slusnym

15:21, 11.12.2009
josef chrudon

Uz se moc tady vy Romove roztahujete ale stejne nemate pravo na nic jste jen spina a nic vic tahnete do Indie tam kde patrite go,go,fucking gipsy :-D

17:24, 11.12.2009
lada

Ziji normalne mam jedno maleho chlapecka a hodnou manzelku a vedu stastny zivot.V cechach neziji ,jsem uz pres jsem dvacet let venku.Do cech jezdim jenom obcas.Jestli,ze se ptas co se tam zmenilo tak je to tam porad stejny ,akurat vsechno a vsude je obleceno do vanocniho kabatu.Uz jenom tyden do vanoc tak jsem psal jezizkovi a jsem zvedav co mi da podstromek ,protoze kazdy rok dostavam porad stejny darky napr.goja ,halusky,marikla atd.,

17:38, 11.12.2009
cerna-cipa

LADA tak to me tesi me je 56 let nejsem babicka ale mam velke deti memu muzi je 70 let ale zijeme na plno ja napriklad dostavam pod stromecek vetsinou od kamaradky robota ale na kavu i kdyz kafe nepiju piju malokdy jen finskou jinak se jmenuju Jolanaa muj muz ERNY ALE JINAK MI RIKA MUJ MUZ KALI CIPA PROTOZE JSEM MOC CERNA A JA MU RIKAM KALO SI MOC ROZUMIME JAKO PTACATA ALE JINAK POHO DNESKA VECER JDEME NA ANGLICKO DECHOVKU TO VIS NECEKALA JSEM TO ALE TROCHU SI ZATOCIT PALICI NENI SPATNY MUJ MUZ JE SIKOVNEJ ZIGULIK UMI SE DOBRE OHANET I KDYZ MU JE 70 LET NO DOUFAM ZE TENTO ROK BUDE JESTE LEPSI PROTOZE JA MYSLIM ZE ZDRAVYM PROTOZE TADY SOUTHENDE JE KRASNE JENOM V LETE ALE JINAK JSME TADY NEUSTALE POCHCANY A MLHA JAK KOTELNE JINAK TI PREJU I TVE RODINE VESELE VANOCE A HLAVNE POD STROMECEK NECO JINEHO NE TREBA BANDURKU NA OVLADANI :-P

17:50, 11.12.2009
lada

JOSEFE CHRUDONE.Jsou i milejsi veci na svete, ne jenom neustale byt nastvany.Zkus jit ven na cerstvy vzduch a potom udelej veceri pro svoji rodinu a uvidis ,jakou budes mit dobrou naladu.

17:51, 11.12.2009
lada

cerna -cipa Ja se vzdycky nejvic
za smeju romskemu humoru ,protoze je nejlepsi na svete.Ja tobe i tvoji rodine preji krasne proziti vanocnich svatku.

17:58, 11.12.2009
cerna-cipa

misto mro dca me tyri fajtake tyz mek feder kaj tumenge telen amen imar pura ale tumen terne mire cace besen anre kanada akana suncom anre novinki ze le romen bicaven pale kanadatar hin man kodu duj mursa pureder ale len na bicavena pale len hin statusi besen kode imar ochto bers duj mursa mire terneden besen anro novy zeland tyz len his statusi ecaj terneder besel anro nemciko a kade man hin mek jek cajori mekterneder lela lake 14 bers hin man 6 dcave ta dza nes sar samas ternedeer koda kaj samas terneder ta pes buter kamahas ale buter sas mato miro rom no dikes akana som rado ze man hin kajci cave ale mrodca sar somas terneder ta o mursa labonas akana som puri miro rom puro a dzivas peske misto pendza miro rom ze mange cinela to lo srtomikos kosno pro sero laco rom man hin a me penzom ze leske cineva tolo stromikos lavuta rado basavel ov hino miro rom madaris tak misto mro savo acuv bachtalo tyra famelijaha laci rat po dzav pe dechovka gilavela o hutus :-D

19:06, 11.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

AHOJ LADO! PIES MI ZE ZACATKY JSOU KRASNY? TAK TO SE MOC PLETES, A TAKY ZE NAM PECENY HOLUBY NEBUDOU PADAT DO UST. TAK JA TI TED NECO NAPISU. JA KDYZ SEM PRILETELA DO CANADY , MOJE PRVNI MYSLENKA BYLA JESTE V LETADLE ,NEVIHODEJ NAS? DRUHA JAK SE SNIMA DOMLUVIM? TRETI A JAK TO DOKAZU Z DETMA ,ABY JSEM JE PSICHYCKY UDRZELA , MUZU TE UJISTIT ZE TO NEBYLA RUZOVA ZAHRADA . ANI SLOVO SEM NEUMNELA ANGLICKY . NASTESTI TADY TY LIDI JSOU EXTRA TRPJELIVI A VE VSEM TI JDOU VSTRIC. COZ MNE TO TADY MOC PREKVAPILO. BRECELA SEM . TAKOVOU S UCTOU JAK MNE PRIJALI TADY TY LIDI A JAK MI POMOHLI .JAK S PSICHYCKY STRANKY, TAK Z DETMA . MOC JIM ZA TO DEKUJI, TOHLE CHOVANI SEM NEZAZILA V CECHACH . HODNE MNE TO PREKVAPILO . UZ ROK CHODIM DO SKOLI ,DNESKA SE DOROZUMIM , UMIM SI VSECHNO ZARIDIT SAMA I NAPSAT MOJE DETI TU CHODI NA STREDNI SKOLU . NIKDO JIM NERIKA CERNA HUBO NEPATRIS SEM NAOPAK JIM RIKAJ UDELEJTE SI MATURYTU . A JA SI DELAM KURZ NA ZDRAVOTNI SESTRU . JA BYCH NECHTELA ZIT A ANI SEM NIKDY NECEKALA KDO MI CO DA . V CECHACH JSEM SE MOC TRAPILA ZE MNE NIKDO NECHTEL ZAMNESTNAT . PO TELEFONU ANO ALE KDYZ SEM TAM PRISLA VIDELI ZE SEM CERNA TAK MI REKLI MI NESMIME BRAT CIGANY. TAKLE DOSLOVA JE TO KRUTY ALE JE TO FAKT. PREJU VSEM ROMUM VESELE VANOCE A STASNY NOVI ROK 2010 AT PROZIVAJ V KLDU A ZLASKOU . S POZDRAVEM ROMANO JILO ;-)

23:08, 11.12.2009
Rudolf

Romove proboha nevracejte se z kanady!!!Je tu prece rasismus mejte svou hrdost:-)

10:16, 12.12.2009
kali mindz

ROMANO JILO???? JAJ JILO CHAV TYRO JILO CAJE REKNI NEPOSLOU VAS SPATKY S KANADY KDIS MAS STATUS TAK NE ALE ESTLI NE POSILAJU VSECHNI CIGANI SPATKI REKNI A PROC JILO POSILAJU SPATKI POKUT VYM ZIJES V KANADE DIKES TA KERDZA E VLADA CECHIKO A KANADA PES DOMLUVYNDE KAJ TE BICAVEN ROMEN PALE KAJA POLYTIKA CECHYKO DIKES SAVE NALACE O GADZE CIVKEREN LENCA NIGDA NALENA LACE O GADZE TA PREJI NAV TUKE TIRA FAMELIJAKE KAJ TUMEN KODE ANRE KANADA TE MUKEN PALE BICAVENA ROMEN BUT JAJ AKANA KOLEN ROMA NANE KERA NIC SO LEN BICAVENA PRO CECHI TYVOLE TO BUDE SILA LITUJU TI LIDI BEZ PENEZ A BEZ DOMOVA JAJ SKURVENI ZIVOT A ME SOLEN HIN CIKNE CAVE DEVLA CIVENA LEN PRO CECHI A KANA SO NANE LOWE ANI KER BOZE POMOC JIM

11:36, 12.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

AHOJ KALI MINDZ! JA NASTESTI A MOJE DETI SME MNELI SOUD NEZ SEM PRILETEL. PREZIDENT . TAK JA UZ TEN STAUS MAM . ALE JINAK MAS PRAVDU . CESKA REPUBLIKA , SE DOMLUVILA A PRESVJECILA CANADU ZE TAM RASISMUS NENI . CHUDACI ROMI KTERI , SE MUSEJ VRATIT . CECHY CANADE NASLIBOVALI ZE SE O TY ROMI POSTARAJ VSECHNY ROMI CO NEBUDOU MIT KAM SLOZIT HLAVU ZE JIM POSKYTNOU UBYTOVANI , TED SE JIM NASCHROMAZDILI SOUDY, BEROU TO TED JAK NA BJEZICIM PASU. V JEDNOM MNESICI MAJ TADY DVACET ROMU SOUD A VSECHNY POSILAJ ZPJET DO CESKY REPUBLIKY. JE FAKT ZE CESKY NAROD JE CHYTREJ ? TO KLOBOUK DOLU . ROMI TADY BRECEJ , BOJEJ SE VRATIT SPATKY. TO JE TO ZE SI ROMI NIKDO NEZASTANE ANI NEMAJ SE O KOHO OPRIT . NEMAME SVUJ STAT . JAK RIKAJ CESI SME ODPAD , TO MI ROMI NIC NEUDELAME . A TO CO UKAZUJOU V TELEVIZI CESI A NA INTERNETU , TO JE JENOM ABI MNELI PRETVARKA . AHOJ ROMANO JILO

16:11, 12.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

A MALI DODATEK PRO CESKY NAROD! PROC CHCETE A BOJUJETE ABY SE VRATILI ROMI ZPJET ? CEHO SE BOJITE! UNYJI NEBO ZE Z VAS SVJET NEPRIME MEZI SEBE? VI SE NEMATE CEHO BAT ! STE NEJCHYTREJSI NAROD NA SVJETE. NECHTE ROMI BYT , V ZDYT JE TAM NECHCETE , UDELEJTE VSE PRO TO ABY STE SE JE Z BAVYLI . NENAVIDITE JE A MATE SNIMA JENOM POTIZE . :-(

17:22, 12.12.2009
lada

Romano Jilo.Je mi opravdu lito tech romskych rodin,ze se musi ted vratit do cech.Doufali v lepsi zivot a ted to zklamani..............

19:41, 12.12.2009
kali mindz

TO JE TO ZE TO CIGANI NECEKALI ZE SE TO STANE NO SKODA NO KDIBI JELI NA PRACI DO ANGLII TAK ZIJOIU V KLYDU ALE CHTELI DO KANADY I KDIZ DOUFALI ZE TAM ZUSTANOU ALE TED VELKI SKLAMANI ZA TO MUZE CESKA VLADA ZE SE DOMLUVILI S KANADOU A HLAVNE KANADU PRESVECOVALI ZE V CECHACH NENI RASISMUS JO BA NAOPAK JE TAM ESTE VETSI TED TY CHUDACKOVE KTERI BUDOU DEPORTOVANI NEMAJ KAM JIT NEBO NEMAJU PENIZE DOMOV NIC JAJJJ ZA VSECHNO MUZOU CESI NEVIM PROC JE TAM NENECHALI KDIS CEWI NECHTEJU CIGANI CESI DELAJU ZE SEBE ZE NEJSU RASISTI NO KAM JE HODEJ TI CIGANI CO PRILETEJ DO CECH NEVYM PROTOZE VIM SOU HODNE LIDI NA ULICI PREPLNENI UBITOVNI A AZILI PRO MAMINKI S DETMI TIVOLE TO BUDE SILA

20:47, 12.12.2009
cerna-cipa

kali mindz:holka,holka mas ve vsem pravdu ja nastesti v kanade mam dva syny zijou tam uz 8 let takze o nich nemam strach protoze maji kanadske pasy ale ty lidi kteri tam byly nekoli mesicu tak to je rana pod pas pro nich ja si myslim holka ze to vubec necekali no skoda protoze mohli tam zit v klidu a bezpeci a hlavne deti tech mi je moc lito a to moc protoze tohle co udelali cesi velky kryplove tak to neni zadna novinka i kdyz jsou evropske unii tak si myslim ze jen tak prachy evro nedostanou protoze nesplnily zadne zakony o rasismus a diskriminaci ja si myslim ze cesi ani evro nechtej hodne prachatych gadzu jsou v cechach a jen proto ze nakradly za komunismus dost ty hajzlove az posrany cihly kdyz staveli barak nebo chatu moc mazanej narod ceskej akorat lituju deti ,,, deti by nemeli trpet a v tom zadnem pripade.

21:07, 12.12.2009
josef chrudon

To lada Kdo te ucil cesky?Tebe cist je horsi nez lustit krizovku! Chodil si vubec do skoly?A kdyz tak si chodil do pomocne skoly?A kdyz do pomocne pro te tam dali? :-)

21:24, 12.12.2009
josef chrudon

Kdyz vam nekdo rekne ze jste cikani tak se rozcilujete.Zamyslete se nad sebou vase prispevky jsou dlouhe o rasismus z nej neleje jen kdyz kape ale po kapkach. :-D

21:32, 12.12.2009
lada

Josef Chrudon. Vysel jem ze zvlastni skoly a jeste mam za sebou dva pozarni plesy.Spokojen. :-(

22:47, 12.12.2009
lada

JJosef Chrudon.Jsem rad ,ze jsi mne upozornil a odtedka si budu davat pozor na psani -pane uciteli ceskeho jazyka .Laskave si precti posobe sve clanky a potom kritizuj druhe ,bud ta hodny..... 8-O

23:10, 12.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

AHOJ LADO. VIS ONI NESLI ZA LEPSI ZIVOT. ALE CHTELI MYT KLYD ANEBAT SE O SVOJE DETI. HLAVNE CHCEME ZACHRANIT SVI DETI . ZIVOT SI KAZDY ZARIDI PODLE SVIHO.KDYZ MAS KLYD A NEMUSYS SE BAT O SVE DETI, TAK TO JE . MRZI MNE TO ZE CESKA VLADA SE ZARUCILA O ROMI CO POSILAJ DOMU, A NENI TO PRVDA PISU SI Z ROMAKAMA CO UZ ODJELI , A PISOU MI NIC S TOHO NENI PRAVDA . ABY ZACHRANILI SVOJI SPINU NECHAVAJ ROMI NA POSPAST ULICE. A NEJHORSI JE NA TOM ZE TY DETI JSOU TAKY NA ULICI. JE TO MOC SMUTNY. :-(

03:05, 13.12.2009
ROMANO JILO!!!!!!!!

A MALI DODATEK . NEODEPISUJ TOMU PEPOVI ???????? NEDA TI POKOJ LADOOO!!!! JE TO PODUROVNI TEN CLOVJEK .

03:09, 13.12.2009
kamila

vykaslete se cigani na to co pisou o nas zijme si spokojene nas zivot mezi nama romama a nima cechama nikdy nebylo a ani nikdy nebude dobre takze se na ne jednoduse vykaslem preju vsem romum at jsou kdekoliv ty nejkrasnejsi vanoce a hlavne hodne moc zdravi at jsme vsichni stastny acen devleha :-P

06:40, 13.12.2009
Albina

Jsem ciganka ale reknu vam ze nekteri cigani ze sebe delaji gadze napriklad jsem se seznamila s jednym ciganem vydrzeli jsme spolu pul roku protoze jsme bydlely u jeho rodicu a ted si predstavte ze se chovali horsi nez gadzove protoze muj byvalej kluk se primo choval jako gadzo jen proto ze byl zvykly na gadzovky a kdyz se jsemnou seznamil tak od zacatku se zdalo dobry ale pozdeji priso najevo ze si cigankou nerozumi zacal me urazet ze jsem cerna pica i kdyz on sam byl cernej tak jsem od neho odesla on pozdeji si nasel gadzovku a ja jsem se seznamila jednym gadzem a muzu rict ze je lepsi nez cigan je to milionovi clovek tak ze vubec si nevsimam ciganu jenom po naucenou

11:25, 13.12.2009
josef chrudon

To Lada:koukam ze cikani take nemas rad vid?

12:15, 13.12.2009
bohuslava stejskalova

Mas pravdu PEPCO presne tak!

12:19, 13.12.2009
lada

Josef Chrudon a Bohuslva Stejskalova Vazeny pane a Vazena damo. Jsem cistokrevny rom a nestydim se za svuj puvod.To,ze delam rozdily mezi nami romy ma svuj duvod .Jsou romove ,kteri jsou slusni a chteji zit normalnim zivotem a jsou romove ,kteri se nechtej prispusobit normalnimu zivotu a delaj nam ostudu.Myzslim,ze uvas u cechu je to uplne stejne.Akurat vy si to neumite priznat,protoze pres svoji hrdost ,nevidite ostatni veci.

12:35, 13.12.2009
lada

Bylo mi potesenim si s vami psat ,ale jak se rika vseho moc skodi a proto se s vami loucim. Chtel bych Vam cechum a romum poprat krasne a prijemne vanocni svatky. Do noveho roku hodne zdravi ,stesti a mnoho uspechu ,jak v osobnim tak i pracovnim zivote. P.S.Nekdy zase priste......mejte se moc hezky Ladislav.

17:36, 13.12.2009
kamila

jozefe a bohunko vy chcete abychom my romove se vam prizpusobyli a zili tak jak vy jenomze prave takovym jako jste vy dva se mi nikdy neprizpusobime to bych se musela stydet sama za sebe protozekdyz uz prizpusobit tak zemi ktera je civilizovana a ne vam ano my jsme primitivni a nevzdelany ale mame charakter a cit kdezto vy i kdyz mate vysoky coz o vas dvou pochybuji tak jste ve svete ti nejvetsi zaostalci jenye vy to o sobe prece vite ne vy vlastenci kdyby vam nekdo nabidl par tisicovek za to aby jste se zrekli cesstvi tak to bez vahani udelate protoze za stovku zabijete vlastni matku ze mam pravdu jozefe

18:01, 13.12.2009
hibi

Jak se rika… v nejlepsim je treba skoncit. Uzaviram tuto diskuzi.

10:51, 14.12.2009
Tento text již nelze dále komentovat.

Rubriky

Hardware Software Společnost Internet Zábava

Tagy a Štítky

TOPlist