AMD Phenom chyba v TLB a její oprava - icons.cz

AMD Phenom chyba v TLB a její oprava

To že nové procesory AMD řady K10 Phenom obsahují chybu není žádné tajemství. Vyšel update, který chybu opravuje a však za cenu snížení výkonu…

Nové procesory Phenom mají chybu v mikrokodu v TLB jednotce. Tato chyba má za následek nestabilitu při pracování s L3 cache pamětí na procesoru. Jak velká nestabilita to však je těžké říct. Prý se zhroucení PC díky tomuto problému dá způsobit pouze v laboratorních podmínkách a při běžném provozu je pravděbodobnost velmi malá. Jaká je však pravda si netroufám říct, protože vlastní zkušenost nemám.

Řešení chyby se řeší update biosu základní desky, po kterém se objeví možnost zapnutí/vypnutí tohoto patche. Můžete si tak vybrat jestli chcete maximálně stabilní PC nebo výkon, protože to právě oprava způsobuje. Jak velká to je ztráta můžete vidět zde :

Graf 1

Graf 2

Nebo si se rovnou podívejte na celý test, který provedl Tech Report.

Ještě dodám, že chyba se už nebude vyskytovat v nové revizi B3, která se díky tomu uspíší a měla by se objevit někdy na přelomu únor/březen.

Dwarf, 20:16, 10.12.2007, Hardware


Komentáře k textu

Tomas
17:13, 17.1.2009

A link na ten update by nebyl? Stastnytom@seznam.cz

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky


TOPlist