Zdravotní ortopedický polštář a kvalitní matrace = plnohodnotný spánek! - icons.cz

Zdravotní ortopedický polštář a kvalitní matrace = plnohodnotný spánek!

Dneska se podívám blíže na jednu technologickou novinku, která vznikla jen díky pokusům v americké agentuře NASA. Ona to vlastně není ani tak novinka, jako modifikovaná věc starší pomůcky, co nám dnes vytahuje peníze z peněženek. Říká vám něco ortopedický polštář či zdravotní matrace? Pokusím se vám pomoct orientovat v těchto úžasných věcech. A úžasných myslím doslova!

Příprava na nákup

Někdo to nazývá zdravotní pomůckou, jiní zase jako nezbytná samozřejmost dnešních postelí. Z mého pohledu klasického spotřebitele se jedná o obyčejnou matraci a nějaký polštář. Ale jakmile jsem si chtěl vybavit svojí novou ložnici, zjistil jsem, že jsem tyhle věci tak trochu podcenil. Je tolik typů a variací a kdo se v tom nepřeberným množství má potom vyznat?! Měli byste znát alespoň pár dúležitých věcí před samotným nákupem.

orthopaedic pillow

Zdroj: adjustamatt.com

O co se jedná?

Zdravotní polštář je vyvinutý pod dohledem lékařských odborníků (dříve program kosmických agentur), z těch nejkvalitnějších materiálů. To samé platí samozřejmě i pro matrace. Tvary a výplň se liší podle potřeby každého zákazníka. Tvary se nebudu zabývat, ale jeden doporučím, jelikož ho mám vyzkoušený. Anatomický tvar, který kopíruje vaši páteř, šíji a následně hlavu, aby udžel páteř v přirozené pozici a nedocházelo k přetěžování těchto partií, je opravdu promyšlený a neskutečně účinný. Jestli nemáte hrb, jako měl Quasimodo, tak vám bude nekonečně pohodlný. Materiálů je několik. Od líné pěny přes latex a duté vlákno až ke kuličkám. Co je lepší nejde říct, ale hodně oblíbený materiál je studená (líná) pěna, která se přizpůsobí tvarům vašeho těla a drží si tvar a tuhost podle teploty každé části těla. Polštář se studené pěny mám a potvrzuji, že je to skvělí materiál.

Proč zrovna ortopedický polštář?

I mě napadlo proč bych si měl kupovat zdravotnickou pomůcku, ale záhy jsem pochopil proč. V této době, kdy jsou v módě sedavá zaměstnání u počítače bolí většinu populace záda a svalové partie kolem páteře. Odborníci nám teď dávají na zlatém podnose pomůcku, co nám bolesti může zmírnit, popř. těmto obtížím předejít. Proč toho tedy nevyužít? Sám jsem sportovec a vím, jak je důležitý kvalitní spánek. Občas jsem byl ráno dost rozlámaný, ale tomu je dnes konec a můžu za to vděčit právě kvalitnímu polštáři a matraci.


ČTĚTE TAKÉ: Lávová lampa – skvělý doplněk pro nerušený odpočinek

latex mattress

Zdroj: naturalcollection.com

Jak drahou matraci koupit?

Tohle určitě napadne každého, kdo přemýšlí o koupi nové matrace. Nejlepším řešením je zajít do specializované prodejny, kde personál většinou ochotně poradí. Ale přesto se pojďme podívat blíž. Každopádně se jedná o produkt za několik tisíc. Ovšem když jsem zjistil, že opravdu kvalitní matrace, co vydrží třeba i 15 let začínají cca na 5 000 Kč, trochu jsem se orosil. Ceny jsou u každého výrobce jiné, ale ne tolik. Tady bych spíše doporučoval trochu připlatit než šetřit, aby se nestalo, že místo latexu budete mít klasický molitan. Nechci jmenovat všechny materiály, ale základní rozdělení je na matrace pružinové, pěnové, latexové a sendvičové. Nemám zkušenosti se všemi typy, ale pěnové jsou opět velice oblíbeny a je jedno jestli je to čistě studená pěna nebo jsou v kombinaci v sendvičových matracích.

Jednu důležitou věc ale nemůžu opomenout. Můžeme mít sebelepší matraci, ale bez kvalitního roštu nám není nic platná. Nemusíte si zrovna kupovat polohovací nebo vrchol nabídky – balónkové rošty, ale stačí jednoduchý rošt s dvojitými pohyblivými lamelami. Takový rošt vychází do 2 000 Kč, ale jsou i mnohem dražší, např. vhodné pro ležící pacienty.

Dobrý potah – obrana proti roztočům

Nedílnou součástí vašeho vybavení bude určitě i kvalitní potah matrace a polštáře. Byl jsem dost kyselý, když mi obchodník v obchodě řekl, že cena matrace je bez potahu a potah stojí další peníze. Naštěstí se tady pohybujeme v řádech stokorun, maximálně do 2 000 Kč. Každopádně by váš potah měl umět odvádět dobře vlhkost a být odolný proti plísním a roztočům. Dobrým potahem také dost podstatně prodloužíte životnost vašich věcí.


ČTĚTE TAKÉ: Sexuální sny a erotické představy ve vašich ložnicích

Kolik vyjde celé vybavení?

Těžká otázka, ale jestliže chceme dobré věci, co nám budou dlouho sloužit, tak si připravte pro manželskou postel minimálně kolem 15 000 Kč. S kvalitnějšími potahy a polštáři tak 18 000 Kč. Ale je to samozřejmě velice individuální věc a záleží na každém, jaké má požadavky. Je pravda, že obyčejný člověk s průměrnými příjmy si hodně rozmyslí do čeho investovat, ale uvědomme si, že tady se jedná o naše zdraví a zde se nevyplácí šetřit. Takže přeji rozvážnou ruku při nákupu.

Lenny, 12:00, 13.7.2008, Společnost


Komentáře k textu

Paťas
20:48, 13.4.2009

vyzkoušejte www.treve.cz

Pavla Horáková
13:40, 28.3.2011

Já si koupila nedávno ten ortopedický polštář <a href=„http://www.dormeo.cz/polstare/“>tady</a> a fakt je to super věc. To se nedá s obyčejnými polštáři vůbec srovnat! Opravdu cítím, že mám poslední dobou kvalitnější spánek než předtím.. i když možná je to placebo:D

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

ortopedicky polstar dormeo ortopedický polštář dormeo ortopedické polštáře dormeo ortopedicky hrb ortopedicky zdravotni polstar molitan naturalcollection zdravotní ortopedický polštář jak dlouho vydrží polštář z líné pěny zdravotní a ortopedický polštář zdravotní polštář z molitanu nejkvalitnejsi zdravotni polstare kvalitní ortopedický polštář zdravotní anatomické ortopedické polštáře ortopedické polštáře zkusenosti zkusenosti s polstari dormeo


TOPlist