DirectX 10.1 a Diablo 3 nebo jiné herní hity od EA, Blizzard a Segy - icons.cz

DirectX 10.1 a Diablo 3 nebo jiné herní hity od EA, Blizzard a Segy

Hry s DirectX 10 se ještě ani pořádně nerozšířily a firmy už ohlašují hry s podporou DirectX 10.1. Pokrok je holt pokrok :)

Diablo 3 s DirectX 10.1?

Před pár dny se velké herní firmy jako Blizzard, Sega a moloch Electronic Arts nechaly slyšet, že plánují hry s podporou DirectX 10.1. Nikdo však nejmenoval konkrétně, takže není známo jestli například nedávno oznámená pecka Diablo 3 bude jednou z těch her.

dx101vsdx10

ATI vs nVidia

V současné době jediné čipy podporující rozhraní DirectX 10.1 jsou ty ze stáje ATI.(Radeon HD 3×x0 a vyšší) Tudíž pokud by například již zmíněné Diablo bylo onou hrou byla by to pro ATI velká marketingová zbraň. Samozřejmě je otázkou jestli vůbec součané karty na tyto budoucí hry budou stačit. Na druhou stranu se tak velmi směšné stávají výroky nVidie, která obhajovala nepřítomnost podpory tohoto rozhraní ve svých kartách, že DirectX 10.1 je absolutně zbytečný a nikdo si ho nebude všímat.

DirectX 10 = Vista

V současné době, kdy se stěží rozšiřuje DirectX 10, je však otázkou jaký praktický význam mají tyto prohlášení. Jak asi víte, jediný způsob zprovoznění DirectX 10 je používat Windows Vista a k tomu se většina lidí moc nemá. Už i sám Microsoft neochotně a potichu přiznává, že Visty nejdou na odbyt jak si představovali a už se i vyrojily zprávy, že Visty jsou jenom mezistupeň před příchodem opravdové pecky v podání Windows 7 :)

Sám jsem tedy zvědav jestli se těmito marketingovými prohlášeními zvýší počet uživatelů Windows Vista nebo DirectX 10 bude do příchodu nových Windows pouze menšinovou záležitostí „high-tech“ nadšenců.

Dwarf, 22:54, 22.7.2008, Software


Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

diablo 3 directx directx 10.1 blizzard x10 diablo 3 na windows 10 herní hity drectx directx 10 windows7 directx 10 windows 7 directx 10 directx 10.1 windows 7 drectx 10.1


TOPlist