Microsoft sponzoruje open-source Apache - icons.cz

Microsoft sponzoruje open-source Apache

Microsoft Corporation podpořil Apache částkou 100 000$. Jedná se o šlechetný krok nebo si pouze chtějí vylepšit reputaci a dohnat tak Google, který již open-source (zejména GNU/Linux) pár let podporuje?

Malé srovnání Google vs. Microsoft

Že Google již nějaký čas sponzoruje open-source je všeobecně známo, ale Microsoft ještě podobný tah v jeho historii neudělal. Dle mého názoru se po neúspěšné akvizici portálu Yahoo snaží MS pouze odbourat současně největšího konkurenta za každou cenu. Bohužel veškeré taktiky těchto gigantů jsou natolik diskutabilní, že můžeme záměry jejich kroků pouze odhadovat.

Apache Software Foundation (ASF)

Apache Software Foundation

První Vám tuto společnost v krátkosti představím. Jedná se o jednoho z největších hráčů na poli open-source software. Apache stojí za velkou spoustou projektů, v první řadě zmíním Apache HTTP Server, který je v současnosti nejpopulárnějším webovým serverem na internetu. Jeho používanost je nyní něco přes 70% a osobně ho na svém Ubuntu Hardy Heron spokojeně používám pro vývoj php aplikací.

Tento nemalý dar od společnosti Microsoft jistě pomůže v budování dalších open-source projektů se štítkem Apache. Microsoft získal od ASF označení “Apache platinum sponsor”, kterým se zatím mohli chlubit pouze Yahoo a Google, ale rozhodně se nejedná zrovna o levnou reklamu jak napsal jeden z redaktorů PCtuningu.

hibi, 09:10, 29.7.2008, Internet


Komentáře k textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky


TOPlist