Pokles výdělků Google AdSense. Jak vydělat na webu prodejem odkazů? - icons.cz

Pokles výdělků Google AdSense. Jak vydělat na webu prodejem odkazů?

Pokles ceny za proklik v AdSense nehodlám příliš rozebírat. Jedná se o aktuální stav, který může a nemusí být trvalý. Raději bych se podíval na ostatní možnosti jak vydělat peníze na svých webových stránkách.

Asi před měsícem jsem na doporučení vyzkoušel reklamní systém Backlinks. Nejedná se o klasickou reklamu jakou známe v podobě obrázkových / flashových bannerů či kontextových odkazů generujících se javascriptem.

O co se jedná?

Jednoduše řečeno o prodej textových odkazů na stránkách s GPR1 a více. Čím je GPR (Google PageRank) dané stránky větší, tím víc dostanete za odkaz zaplaceno. V tomto případě vůbec nejde o to, jestli má Váš web validní kód, pěkný design nebo velkou návštěvnost. Odkazy prodáváte pro každou stránku (pokud má GPR větší než 0) zvlášť a na každé můžete prodat až 9 odkazů, takže potencionální výdělek může být opravdu velice slušný.

Ceny za odkaz (měsíčně)

GPR 1 úvodní-stránka $0.5 , sub-stránka $0.5
GPR 2 úvodní-stránka $1 , sub-stránka $1
GPR 3 úvodní-stránka $2 , sub-stránka $1.50
GPR 4 úvodní-stránka $3 , sub-stránka $2
GPR 5 úvodní-stránka $4.50 , sub-stránka $3.50
GPR 6 úvodní-stránka $12.50 , sub-stránka $10
GPR 7 úvodní-stránka $30 , sub-stránka $25
GPR 8 úvodní-stránka $75 , sub-stránka $50

Další informace

Reklama je ve formě nenápadného textového odkazu, který si můžete navíc sami nastylovat (velikost, barva, ohraničení a zarovnání písma). Odkazové jednotky jsou v tabulce a veškeré úpravy provádíte přímo v administraci systému. Stránky můžete přidávat postupně nebo všechny (maximálně 50) najednou. Kód lze vygenerovat pro PHP, ASP, ASP.NET, Perl nebo WordPress.

Jak začít?

  1. Registrovat se na Backlinks jako Publisher
  2. Přidat stránku (Add link page)
  3. Vygenerovat si kód (Install code) a umístit ho na danou stránku
  4. Ověřit stránku (Validate link)
  5. Poté můžete doladit vzhled odkazů (Customize links block)

Moje zkušenosti

Během prvního měsíce od zaregistrovaní jsem prodal 12 odkazů z různých stránek za měsíční odměnu $26. Platbu jsem obdržel první den následujícího měsíce na svůj PayPal účet, takže mohu potvrdit, že to opravdu funguje. Nyní mám 23 prodaných odkazů a záčátkem listopadu bych měl obdržet $42, ale to se ještě může mírně pozměnit, protože někteří kupující mohou svůj odkaz do konce měsíce stáhnout, případně může ještě někdo odkazy nakoupit.

Začátkem listopadu Vás informuji jestli i druhá platba proběhla v pořádku. Pokud máte s tímto stylem výdělku zkušenosti nebo budete potřebovat nějaké doplňující informace, které jsem třeba zapomněl zmínit, tak se neváhejte vyjádřit v diskuzi.

hibi, 14:49, 11.10.2008, Internet


Komentáře k textu

MaReK Olšavský
11:05, 16.10.2008

Pěkné, pokud dostatek lidí uteče od Google AdSense, budou z něj o něco zajímavější ceny za proklik, přijde mi, že poslední dobou je cena velmi nízká, nisméně u mě na blogu budou do budoucna jediný výhradní systém, kolem US$100 měsíčně není k zahození a blog mě stojí podstatně méně, zbytek je prostě zisk, především blog je místo, kde si píšu co chci a kde prezentuji nějakým způsobem své názory.

hibi
16:10, 16.10.2008

Celkem pochybuji, že úbytek lidí zobrazujících kontextovou reklamu nějak ovlivní cenu za proklik. To ovlivňuje intenzita hledaní a konkurence inzerentů na daná klíčová slova. Jinak cena prokliků se zas začíná pomalinku zvedat, takže to spíš byla jenom po-sezónní záležitost ;-)

hibi
14:24, 4.11.2008

Doplňuji k článku: na začátku listopadu jsem na paypal obdržel krásných $89. Problém je, že jsem tímto článkem pravděpodobně upozornil Google, který mi obratem snížil PageRank úvodní stránky ze 4 na 2 a všem ostatním sub-stránkám odebral hodnocení úplně. Takže si raději dobře rozmyslete jestli Vám to za to riziko stojí ;-)

bysharp
21:40, 28.3.2010

Chces vydelat penize skoro za nic? bez stranku http://www.emailing.cz/registrace.php je to emailova reklama..:) penize posilaj postovni poukazkou :) jinak muj email budes ho potrebovat skater3112@gmail.com

enachod
21:44, 26.4.2010

Mnohokrát jsem si tuto otázku pokládal a přemýšlel o projektu který se chytí na internetu a získá velkou návštěvnost. Pokud se podívám do statistik návštěvnosti tak je určitě na prvním místě zábava a to ať ve smyslu online hry, herní weby s návody atd. Mezi další patří také různé seznamky, stránky zaměřené na sex atd. Jako další nechybí stahování mp3 i filmů. Někdy pochybuji o tom zda takto navštěvované weby jsou legální , ale o tom se tu nechci zmiňovat. Také hitem dnešní doby jsou sociální sítě typu facebook a spoustu stránek zaměřených na filmové trháky typu twilight či televizní pořady různého žánru (vaření, superstár, jak se staví sen atd.)

Více na http://novinky.enachod.cz/

Sesan
08:45, 18.5.2011

enachod má pravdu. A jeho webík je taky docela dobrej 8-O

roman
20:33, 11.12.2011

Dobrý den ,

mrkněte na www.mixslev.cz, myslíte, ře tady by se to dalo využít…díky za info na admin@mixslev.cz

:-)
roman
20:34, 11.12.2011

a nebo ještě www.chytrezdravi.cz.-…

hapme
11:56, 20.6.2012

bezplatné vkládání článků je možné na www.superpr.cz, maj velkou návštěvnost, určitě se to vyplatí

Konopnyobchod.cz
16:09, 5.10.2013

mast z konopí,konopný olej v Bio kvalitě a léčebná konopná kosmetika na webu konopnyobchod.cz Pro fanoušky facebooku zajímavé akce.

Konopnyobchod.cz
16:10, 5.10.2013

www.konopnyobchod.cz

Jaký je Váš názor?


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Tagy a štítky

jaký je výdělek z google adsense konopnyobchod.cz jak vydělat na google jak vydelat na strankach google adsense výdělek adsense pokles výdělku jak vydělat na webových stránkách vydelat na google adsense jak na adsense jak vydělat na adsense mohu vydělat na prodeji webových stránek vydělat na adsense jak vydelat na webu jak vydelat na konopi jak vydělat na webu výdělek s adsense


TOPlist